Ženšen korejský: Účinky, které má na lidský organismus

12. únor 2014     komentáře (0)  889 objevných slov

Ženšen korejský je dnes velmi populárním doplňkem stravy, nejčastěji jej v lékárnách a specializovaných obchodech najdete ve formě tabletek (tobolek). Jaké jsou ale vlastně důvody, proč ženšen užívat a nejedná se jen o nějaký marketingový tah?

Ženšen korejský: Účinky, které má na lidský organismusŽenšen korejský: Účinky, které má na lidský organismus

Ženšen korejský je dnes velmi populárním doplňkem stravy, nejčastěji jej v lékárnách a specializovaných obchodech najdete ve formě tabletek (tobolek). Jaké jsou ale vlastně důvody, proč ženšen užívat a nejedná se jen o nějaký marketingový tah?

Co je ženšen?

Korejský ženšen, který je jednoznačně nejpopulárnějším druhem ženšenu, je rostlinou, z níž se využívají její kořeny.

Pěstuje se převážně v oblasti Korejského poloostrova, proto také nese svůj název. Kromě Korey se však vyskytuje také na Sibiři a v oblasti Mandžuska, severovýchodní oblasti Čína a přiléhající části Ruska.

Důvodem, proč je právě oblast Koreje vhodná pro pěstování ženšenu, je především to, že zde panují časté deště, které této rostlině prospívají. Spolu s vhodnou teplotou tak zde má ženšen ideální klimatické podmínky.

Historie ženšenu

Ženšen je známý už přibližně od 4. -století před naším letopočtem, ovšem ještě relativně nedávno byl využíván především v tradiční čínské a asijské medicíně. Západní svět jej zná mnohem kratší dobu. U nás objevujeme jeho kouzlo teprve v posledních letech.

Zajímavostí je, že kromě účelově pěstovaného ženšenu, který je využívá právě pro přípravu nejrůznějších léků a doplňků stravy, se v přírodě vyskytuje také divoký ženšen. Úchvatná je především jeho životnost, může totiž dosahovat stáří i několika set let.

Zpracování ženšenu

Ženšen se nejprve sklidí a následně jsou využity jeho kořeny. Pokud jsou sušeny, vznikne takzvaný bílý ženšen. Červený ženšen je oproti tomu získáván tepelnou úpravou.

Účinky ženšenu

Ženšen korejský může mít podle zjištění celou řadů pozitivních účinků na lidský organismus. Díky tomu, že obsahuje významné množství minerálů, stopových prvků a dalších látek, je již po celá staletí tolik oblíbený, a to zejména v asijských zemích.

Hlavní účinky:

  • Zlepšení imunity a detoxikaci
  • Zvýšená fyzické kondice
  • Posílení psychické odolnosti
  • Dodává tělu energii a vitalitu
  • Zlepšuje koncentraci
  • Reguluje krevní tlak
  • Reguluje hladinu cholesterolu v krvi
  • Podporuje erekci
  • Pomáhá zachovávat kvalitu sexuálních funkcí
  • Podporuje dlouhověkost

Vzhledem k tomu, že korejský ženšen obsahuje významné látky, které regulují obsah cukru v krvi, je vhodný pro lidi, kteří mají cukrovku.

V poslední době se ženšen stále častěji užívá také jako doplněk stravy, jenž má podpořit sexuální funkce a mužům zlepšit erekci. Tento účinek je však pouze doprovodným jevem.

Celkově se dá tvrdit, že pravidelné užívání ženšenu korejského napomáhá vašemu organismu udržet celkové zdraví. Člověk neztrácí energii a vitalitu, cítí se uvolněněji a dokáže se lépe soustředit.

Walmark – ženšen korejský

Přípravek Walmark ženšen korejský obsahuje výtažek z kořene korejského ženšenu, který je doplněn o antioxidant v podobě vitamínu E.

Je nabízen v balení o 30 tobolkách. Doporučená denní dávka je 1 tobolka, takže vám balení vystačí na celý jeden měsíc.

Tento produkt slouží jako doplněk stravy, který podporuje erekci, tělu dodává potřebnou energii a v neposlední řadě přispívá ke správnému fungování vašeho imunitního systému.

Walmark ženšen korejský se dá pořídit v balení o 30 tobolkách za pouhých 151 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Česnek: Účinky, které má na lidské zdraví

Česnek: Účinky, které má na lidské zdraví

Kdo jí česnek, ten je zdravý. Ano, takto jednoduše by šlo shrnout, jak pozitivní účinky má česnek na lidský organismus. Jde o potravinu, která obsahuje velké množství vitamínů a dalších látek, které prospívají našemu organismu v mnoha směrech.

Rakytník řešetlákový a jeho léčivé účinky

Rakytník řešetlákový a jeho léčivé účinky

Na zahradách před rodinnými domy se poměrně hojně vyskytuje rakytník řešetlákový. Tento keř, který má původ v Rusku, se v současné době pěstuje nejen pro okrasu, ale také z toho důvodu, že jeho plody se dají konzumovat. Mají totiž významné množství vitamínů a dalších…


Jak na měření teploty: Druhy teploměrů, které lze využít

Jak na měření teploty: Druhy teploměrů, které lze využít

Teploměr k měření tělesné teploty by rozhodně neměl chybět v žádné domácí lékárničce. Jedním z prvních příznaků mnoha onemocnění je totiž právě zvýšená teplota. Díky teploměru si snadno ověříte, zda nemáte horečku. V současné době se dá pořídit několik dru…

Řebříček obecný: Léčivé účinky + recepty

Řebříček obecný: Léčivé účinky + recepty

Řebříček obecný je bylinkou, s níž se v našich končinách můžete setkat zcela běžně. Jde o rostlinu, která je pro své pozitivní účinky pro lidský organismus využívána v přírodním lékařství již odnepaměti. Na co konkrétně ale řebříček pomáhá, jak se dá využít…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!