Jak pomáhá užívání carnitinu při redukční dietě?

22. leden 2014     komentáře (0)  843 objevných slov

V lidském organismu se kromě mnoha jiných látek běžně vyskytuje také amionová sloučeniny zvaná carnitin. Jednou z jejích forem je takzvaný l-carnitin.

Jak pomáhá užívání carnitinu při redukční dietě?Jak pomáhá užívání carnitinu při redukční dietě?

V lidském organismu se kromě mnoha jiných látek běžně vyskytuje také amionová sloučeniny zvaná carnitin. Jednou z jejích forem je takzvaný l-carnitin.

Ten je známý sice již více než sto let, nicméně teprve v posledních několika letech se stal součástí mnoha potravinových doplňků, které lze běžně zakoupit i v tuzemských obchodech a e-shopech.

Je hlavně součástí potravinových doplňků, které jsou určeny k hubnutí. Jaké má l-carnitin účinky a na co pomáhá? To se dozvíte v tomto článku.

Účinky

L-carnitin je pro lidský organismus poměrně důležitý. Jeho nedostatek může mít za následek špatné spalování tuků. Více o nedostatcích se dozvíte níže. Jaké jsou tedy hlavní účinky prostředků, jejichž hlavní složkou je právě l-carnitin?

1. Pomáhá spalovat tuky

Rychlejší spalování tuků přispívá k udržování ideální tělesné hmotnosti. Právě z tohoto důvodu je l-carnitin přítomen v doplňcích stravy, které se používají pro redukční diety a hubnutí. Pomáhá jeho jednorázové i dlouhodobější dávkování.

2. Podporuje oběhovou soustavu

L-carnitin má podle mnoha průzkumů kladný vliv na srdeční činnost a také na cévy. Je známo, že srdce využívá tuky k tomu, aby lépe pracovalo. A právě díky l-carnitinu jsou tuky v těle lépe zpracovány.

3. Slouží k podpoře výkonu

Některé studie naznačují, že l-carnitin pomáhá ke zvýšení fyzické odolnosti a výkonu. Není to však stoprocentní.

4. Snižuje únavu

Unavené tělo je přehlceno kyselinou mléčnou. Znají to především sportovci. Díky l-carnitinu ale dochází ke snížení tvorby kyseliny mléčné. Ta se tak do krve a svalů vyplavuje v mnohem menší míře. Člověk se pak ani při namáhavé fyzické činnosti necítí tolik unavený.

5. Podporuje mužkou potenci

L-carnitin přispívá mimo výše uvedených bodů také k větší pohyblivosti mužských spermií.

6. Podporuje správnou činnost jater

Tím, že urychluje spalování tuků.

7. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi

Co má za následek nedostatek l-carnitinu

Pokud je v těle nedostatek l-carnitinu, v těle dochází k přílišnému hromadění mastných kyselin, nejen kyseliny mléčné. To má za následek následné hromadění toxických látek v organismu, což se postupně projevuje například sníženou funkcí jater, ukládáním tuků v krvi a v neposlední řadě i špatnou srdeční činností.

Přísun l-carnitinu je tak pro lidský organismus důležitý. Je přirozeně obsažen v potravě.

L-carnitin a hubnutí

L-carnitin se v podobě doplňků stravy používá při redukčních dietách. Tím, že napomáhá k rychlejšímu spalování tuků, nedochází k jejich ukládání a nevzniká tak postupně nadváha a obezita.

Užívání

L-carnitin je součástí mnoha potravinových doplňků. Ty se vyskytují v různých formách. Nejčastěji se jedná o tablety, můžete se ale setkat také s potravinovými doplňky v tekuté formě.

Příkladem potravinového doplňku, který obsahuje l-carnitin, je produkt L-carnitin Fitness Natural. Ten se právě používá v případě, že podstupujete redukční dietu. Půllitrové balení tohoto přípravku stojí 269 Kč.

L-carnitin Fitness Natural se užívá v dávkách 15 mililitrů denně, případně pak 2x10 ml denně.

20 ml přípravku pak obsahuje celkem 1000 mg l-carnitinu. Kromě toho je v něm obsažen i taurin, vitamín B6, B1, B5 a další látky.

Před užíváním doplňku stravy L-carnitin Fitness Natural je dobré se poradit s vaším lékařem a také je nezbytné dodržet maximální denní dávkování. L-carnitin Fitness Natural lze zakoupit s příchutí pomeranče, citronu či višně.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak se projevuje celiakie: Co se může a nesmí jíst při bezlepkové dietě?

Jak se projevuje celiakie: Co se může a nesmí jíst při bezlepkové dietě?

Celiakie je onemocněním tenkého střeva. To špatně reaguje na lepek. Lidé, u nichž je diagnostikována celiakie, se proto musí zásadně vyhýbat potravinám, v nichž je lepek obsažen. Po celý život je tak nutné dodržovat přísnou bezlepkovou dietu. Lepek přitom najdeme v pšeničné…

Pelyněk pravý: Čaj, který pomáhá + recept

Pelyněk pravý: Čaj, který pomáhá + recept

Pelyněk pravý je bylinou, která se v lékařství a léčitelství používá již odnepaměti. Jde o rostlinu, která se u nás vyskytuje na mnoha místech. Roste hlavně v nížinách, a to na sušších teplých místech.


Med jako lék pomáhá na spoustu nemocí

Med jako lék pomáhá na spoustu nemocí

Med jako přírodní používaly pro léčby mnoha nemocí už naše babičky. I v dnešní době plné farmaceutických přípravků je vhodné jej zařadit do jídelníčku, pokud trpíte bolestmi a různými onemocněními.

Jak pomáhá léčba světlem?

Jak pomáhá léčba světlem?

Stejně jako se neobejdeme bez vzduchu, vody a jídla, tak náš organismus nemůže fungovat bez světla, což ostatně platí pro prakticky všechny živé organismy na Zemi. V dnešní uspěchané době si však mnozí z nás denního světla příliš neužívají, protože jsou neustále zavře…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!