Med jako lék pomáhá na spoustu nemocí

23. říjen 2015     komentáře (0)  542 objevných slov

Med jako přírodní používaly pro léčby mnoha nemocí už naše babičky. I v dnešní době plné farmaceutických přípravků je vhodné jej zařadit do jídelníčku, pokud trpíte bolestmi a různými onemocněními.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Med jako přírodní používaly pro léčby mnoha nemocí už naše babičky. I v dnešní době plné farmaceutických přípravků je vhodné jej zařadit do jídelníčku, pokud trpíte bolestmi a různými onemocněními.

Proč je med léčivý?

Med je zdrojem celé řady vitamínů. Jedná se zejména o vitamíny B1, B2, B3 a C. Možná si říkáte, že je přeci složen z cukru, který není zdravý. Jde ale o cukry jednoduché, které jsou naopak lidskému organismus prospěšné. Navíc obsahuje i bílkoviny, aminokyseliny. Je tak zdrojem důležitých látek, které posilují imunitu a při onemocněních napomáhají k rychlejšímu uzdravení.

Jaké jsou účinky medu?

Med díky obsahu železa podporuje krvetvorbu. Cukry pro změnu přispívají k rovnováze nervové soustavy. Trochu sladkého a hned máte lepší náladu a zklidníte si pošramocené nervy. Pomáhá zmírnit stres a nervozitu, ale také například odstranit nespavost.

Svým složením je užitečný rovněž jako přírodní antioxidant, který tělu pomáhá zbavit se škodlivých látek.

V neposlední řadě dokáže srovnat hladinu krevního tlaku, přispívá ke správné funkci srdce a cév.

Mezi tradiční babské rady patří ta, kdy je med používán při popáleninách a dalších poranění kůže. Stačí jej nanést na postižené místo a nechat po nějakou dobu působit.

Na co med pomáhá?

Med se dá v kombinaci s běžnými léky použít na mnoho onemocnění. Užívá se samotný, případně jako přísada do různých domácích léčivých receptů.

Nemoci, při kterých je vhodné použít med:

  • Záněty – zánět očí, úst, zánět mandlí
  • Zahlenění
  • Kašel
  • Rýma, nachlazení
  • Chřipka
  • Ztráta hlasu
  • Popáleniny
  • Nespavost

Kolik stojí med?

Cena medu je rok od roku jiná, záleží na tom, jaká byla sezona. V letošním roce 2015 se dle ČSÚ pohybovala cena medu kolem 168Kč/kg.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Cibule a léčivé účinky: Lék na kašel i další nemoci

Cibule a léčivé účinky: Lék na kašel i další nemoci

Cibule je zeleninou, která se využívá nejen k přípravě jídel, dají se z ní vytvořit i domácí recepty na nejrůznější nemoci a obtíže. Jde o rostlinku, která je v domácím léčitelství používána již odnepaměti. Už naše babičky dobře věděly, jak pozitivní účinky na …

9 babských rad, jak rychle vyléčit nachlazení

9 babských rad, jak rychle vyléčit nachlazení

Nachlazení mnohé z nás trápí zejména počátkem zimy, kdy venku panuje chladné počasí. Náš organismus na přechod z tepla do zimy není zvyklý. Důsledkem toho je, že se cítíme unavení, kašleme, máme rýmu a další příznaky. Obecně se tomuto stavu říká nachlazení.


Jak léčit jarní alergii? + Prevence

Jak léčit jarní alergii? + Prevence

S příchodem jara mnozí z vás řeší zdravotní problémy v podobě alergií. Trpí jimi velká část populace, hovoří se o zhruba 10 – 15 procentech. Způsobují je především pyly rostlin, které v tomto období začínají kvést. Ke zmírnění příznaků se dá kromě léků využí…

Návod, jak odstranit jizvy po akné

Návod, jak odstranit jizvy po akné

Akné je většinou záležitostí teenagerů, nicméně i v pozdějším věku se objevuje zhruba u desetiny populace. Jedná se o pupínky, které se tvoří především na obličeji.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!