Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

21. listopad 2013     komentáře (0)  875 objevných slov

V důsledku konzumace některých potravin a také špatné ústní hygieny mají mnozí z nás problém s tím, že jim žloutnou zuby. Kdo nemá čistý a bílý chrup, ten se musí při každém úsměvu potýkat s ostychem a obavou, zda-li si tohoto neduhu nevšimne jeho okolí. Přitom stačí udělat pár drobností a zuby mohou být opět běloskvoucí. Důležitá je samozřejmě i prevence.

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubůBabské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

V důsledku konzumace některých potravin a také špatné ústní hygieny mají mnozí z nás problém s tím, že jim žloutnou zuby. Kdo nemá čistý a bílý chrup, ten se musí při každém úsměvu potýkat s ostychem a obavou, zda-li si tohoto neduhu nevšimne jeho okolí. Přitom stačí udělat pár drobností a zuby mohou být opět běloskvoucí. Důležitá je samozřejmě i prevence.

Babské rady

Zelenina

I obyčejná zelenina může pomoci k tomu, že se vaše zuby budou opět lesknout jako dříve. Je ovšem potřeba zvolit správnou zeleninu.

Doporučuji zvolit takovou, která je při skusu křupavá a má drsnější dužinu. Jejím třením o zuby dochází k přirozenému čištění a zbroušení zubní skloviny, která si tak obnoví svůj původní vzhled. Ideální volbou je pravidelná konzumace syrové zeleniny, například mrkve. Vhodný je také třeba celer.

Ovoce

Podobně jako zelenina dopomáhá k bělení zubů i konzumace vybraných druhů ovoce. Také zde platí, že byste si měli čas od času dát ovoce, které má drsnější dužinu. Vhodnou volbou jsou jablka, hrušky a další podobné plodiny.

Soda

Zaručeným babským receptem na domácí bělení zubů je jedlá soda. Dá se také nahradit kypřícím práškem.

Metoda spočívá v tom, že prášek smícháte se zubní pastou a zuby touto směsí jemnými krouživými pohyby čistíte po dobu 2 – 3 minut. Tuto metodu však neprovádějte příliš často, stačí zhruba jednou za měsíc.

Soda se dá využít také jinak. Úspěšným receptem na vybělení zubů je její smíchání s octem a solí. Stačí zhruba půl lžičky jedlé sody, stejné množství octa a malá špetka soli. Takto připravenou směs natřete na zuby a nechte chvilku působit. Poté si vypláchněte ústa čistou vodou.

Sýry

Možná trochu překvapivou babskou radou jsou sýry. Jejich pravidelnou konzumací dochází k postupnému bělení zubů díky tomu, že obsahují kyselinu mléčnou. Na zuby navíc účinkuje i vápník, který zamezuje žloutnutí, usazování nečistot a tím pádem i vzniku zubního kazu.

Kokosový olej

Dalším tipem, který znají již naše zkušené babičky, je využití kokosového oleje. Poté, co si klasicky vyčistíte zuby pomocí kartáčku a zubní pasty, nanesete na ně kokosový olej. Kartáčkem jej pak jemně roznesete po všech zubech a ústa opět vypláchnete.

Bylinky

Zajímavým a účinným řešením jsou bylinky. Některé druhy bylinek jsou vhodné nejen k osvěžení dechu, ale obsahují také látky, které napomáhají zlepšovat odolnost povrchu zubů. Příkladem je třeba máta peprná. Pokud chcete mít krásně bílé zuby a zároveň svěží dech, dopřejte si občas mátu, kterou budete jednoduše žvýkat. Existují i jiné metody, jak odstranit zápach z úst.

Co je potřeba

  • Zelenina a ovoce s tvrdší dužinou
  • Jedlá soda nebo kypřící prášek
  • Bylinky
  • Kokosový olej
  • Sýry

Jak dlouho to potrvá?

Bělení zubů domácími metodami samozřejmě není tak rychlé jako v případě, kdy využijete chemické bělení a moderní metody. Je potřeba trocha trpělivosti, účinky se neprojeví ze dne na den, ale spíše v dlouhodobějším horizontu, v řádech týdnů.

Prevence

Abyste se mohli pyšnit zdravými a bílými zuby, je důležité dbát především na prevenci. Ta spočívá jednak v pravidelném čištění zubů kvalitní zubní pastou, a to minimálně dvakrát denně, nejlépe však po každém větším jídle, jednat také v používání zubních nití.

Dobrým preventivním opatřením je také dostatečný přísun tekutin, aby se v ústech tvořily sliny, které pomáhají k přirozenému čištění chrupu. Vyhněte se ale slazeným nápojům, pití kávy.

Žluté zuby mají velmi často nejen milovníci kávy, ale také kuřáci. Pokud nechcete řešit problém s bělením zubů, raději přestaňte zavčas kouřit.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

3.11 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Babské rady na bolesti zubů

Babské rady na bolesti zubů

Bolest zubů je vyvolána špatnou péčí o ně. Pokud si pravidelně nečistíte zuby, případně čištění provádíte špatným způsobem, je nasnadě, že vás bolest dříve či později přepadne. Obvykle je jasným příznakem toho, že jsou zuby zkažené. Je tak vhodné co nejdříve za…

7 tipů na zácpu: Babské rady a jídla proti zácpě

7 tipů na zácpu: Babské rady a jídla proti zácpě

O tom, jak odborně a pomocí medikamentů léčit zácpu, jste se dozvěděli již v jednom z předchozích článků. Víte ale, že na zácpu existuje i celá řada babských rad?


Jak ošetřit popraskané paty? Babské rady

Jak ošetřit popraskané paty? Babské rady

Popraskané paty jsou kožním problémem, který jistě trápí celou řadu z vás. Projevuje se spíše u lidí středního a staršího věku. Kůže na patě popraská z několika důvodu. Jde o onemocnění, kdy vlastně dochází k odumření tkáně, neboť nemá potřebnou hydrataci.

Babské rady, jak odstranit plíseň nehtů

Babské rady, jak odstranit plíseň nehtů

Plísně se objevují nejen na lidské pokožce, ale také na nehtech. I v tomto případě se onemocnění nazývá mykóza. Je zpravidla vyvoláno kvasinkami. Nemoc se objevuje především u nehtů na prstech dolních končetin, nejčastěji na krajních prstech, tedy palcích či malíčcích. M…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!