Babské rady na bolesti zubů

8. říjen 2013     komentáře (0)  568 objevných slov

Bolest zubů je vyvolána špatnou péčí o ně. Pokud si pravidelně nečistíte zuby, případně čištění provádíte špatným způsobem, je nasnadě, že vás bolest dříve či později přepadne. Obvykle je jasným příznakem toho, že jsou zuby zkažené. Je tak vhodné co nejdříve zajít k zubnímu lékaři. Od bolesti zubů si však můžete ulevit i pomocí babských rad.

Babské rady na bolesti zubůBabské rady na bolesti zubů

Bolest zubů je vyvolána špatnou péčí o ně. Pokud si pravidelně nečistíte zuby, případně čištění provádíte špatným způsobem, je nasnadě, že vás bolest dříve či později přepadne. Obvykle je jasným příznakem toho, že jsou zuby zkažené. Je tak vhodné co nejdříve zajít k zubnímu lékaři a nechat si odstranit kaz. Od bolesti zubů si však můžete ulevit i pomocí babských rad.

Tipy, jak zabránit bolesti zubů

Alkohol

K utlumení bolesti zubů dobře poslouží alkohol. Z láhve vysokoprocentního alkoholu si odlijte trochu do skleničky a nalijte jej do úst. Nechte jej působit po dobu několika desítek vteřin, poté jej vyplivněte. Postup opakujte několikrát.

Česnek

Nakrájejte si tenké stroužky česneku a opečte je na pánvi. Následně je rozmačkejte a přiložte na tvář v místech, kde vás bolí zub.

Křen

Na bolest zubů účinkuje také čerstvý křen. Ten vložte do úst přímo k bolavému zubu. Bolest se téměř okamžitě zmírní.

Dalším způsobem je nastrouhání křenu. Ten pak zalijte octem a nechte vzniklý nálev několik dní odstát. Následně výluh sceďte a postižené místo jím potřete. Postup pak opakujte do doby, než zaúčinkuje.

Hřebíček

Hřebíček roztlučte v misce na jemný prášek. Následně jej naneste na kousek vaty, kterou před tím nemočíte do alkoholu. Pak vatu přiložte na bolavý zub a nechte účinkovat přibližně po dobu jedné hodiny. Postup opakujte do doby, než bolest zubu ustoupí.

Kapusta

Nakrájejte čerstvou kapustu na jemno a následně ji rozmačkejte tak, aby vznikla kašička. Tu naneste na kapesník či hadřík a přiložte k tváři v místě, odkud vychází bolest od zubu. Nechte několik desítek minut působit, než bolest ustoupí.

Heřmánek

Heřmánek naložte do lihu. Poté výluh nakapejte do vatu a přiložte na bolestivý zub.

Masáž

Při bolesti zubů může pomoci také masáž, při níž masírujete akupunkturní body na té straně, kde zuby bolí.

Co je potřeba

  • Alkohol
  • Další ingredience dle zvolené metody – křen, hřebíček, kapusta, heřmánek, česnek
  • Vata
  • Kapesník, ubrousek či hadřík

Jak dlouho to potrvá?

Bolest zubů dle výše uvedených postupů obvykle ustupuje rychle, během několika minut. Pokud je však zánět větší, nemusíte se bolesti vůbec zbavit. Pak už zbývá jen navštívit zubního specialistu.

Jaké budou náklady?

Babské rady na bolesti zubů jsou výtečné nejen v tom, že je můžete snadno aplikovat doma, ale i díky tomu, že jsou finančně nenákladné.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

V důsledku konzumace některých potravin a také špatné ústní hygieny mají mnozí z nás problém s tím, že jim žloutnou zuby. Kdo nemá čistý a bílý chrup, ten se musí při každém úsměvu potýkat s ostychem a obavou, zda-li si tohoto neduhu nevšimne jeho okolí. Přitom stačí …

Babské rady, jak odstranit plíseň nehtů

Babské rady, jak odstranit plíseň nehtů

Plísně se objevují nejen na lidské pokožce, ale také na nehtech. I v tomto případě se onemocnění nazývá mykóza. Je zpravidla vyvoláno kvasinkami. Nemoc se objevuje především u nehtů na prstech dolních končetin, nejčastěji na krajních prstech, tedy palcích či malíčcích. M…


Jak léčit zánět spojivek? + Babské rady

Jak léčit zánět spojivek? + Babské rady

Zánět spojivek patří k nejčastějším onemocněním, která se týkají očí. Léčba probíhá převážně na odborné bázi. Existuje však i několik babských rad, o nichž se v dnešním článku rovněž zmíním.

Jak ošetřit popraskané paty? Babské rady

Jak ošetřit popraskané paty? Babské rady

Popraskané paty jsou kožním problémem, který jistě trápí celou řadu z vás. Projevuje se spíše u lidí středního a staršího věku. Kůže na patě popraská z několika důvodu. Jde o onemocnění, kdy vlastně dochází k odumření tkáně, neboť nemá potřebnou hydrataci.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!