Jak zabránit tvorbě pupínků a podráždění po holení?

17. červen 2014     komentáře (0)  984 objevných slov

Holení je pro většinu mužů prakticky denní povinností. Mnozí z vás jej však doslova nesnášejí. Také se vám stává, že vám po holení vyraší pupínky a pokožka je nějakou dobu podrážděná a zarudlá? Pak se buď špatně holíte, nebo nepoužíváte kvalitní přípravky po holení.

Jak zabránit tvorbě pupínků a podráždění po holení?Jak zabránit tvorbě pupínků a podráždění po holení?

Holení je pro většinu mužů prakticky denní povinností. Mnozí z vás jej však doslova nesnášejí. Také se vám stává, že vám po holení vyraší pupínky a pokožka je nějakou dobu podrážděná a zarudlá? Pak se buď špatně holíte, nebo nepoužíváte kvalitní přípravky po holení.

Proč vzniká podráždění pokožky po holení?

Po každém holení je pokožka citlivější. Snáze pak dochází k tomu, že se do ní dostanou bakterie, které způsobují ono podráždění. Kůže je v důsledku holení vysušená, což zvyšuje její napětí.

Podráždění se může projevit různými způsoby. Nejčastěji zarudne. Tento stav obvykle trvá jen několik minut, u některých jedinců ale trvá klidně i celé dny, než se barva tváře vrátí do původního přirozeného stavu. To už je však obvykle čas na nové holení, takže se problém opakuje.

Postup, jak se správně holit

Abyste předešli případnému podráždění pokožky, je dobré si zopakovat, jak se vlastně správně holit. Tyto informace budou jistě užitečné hlavně pro mladé chlapce a muže, jimž vousy teprve začínají růst a nemají s jejich holením dostatek zkušeností.

Holení provádějte spíše odpoledne nebo večer. V tomto směru dělá mnoho mužů chybu, neboť se holí ráno. V tu dobu je ale pokožka nejvíce citlivá a tudíž logicky nejnáchylnější na podráždění.

Před holením si tvář omyjte teplou vodou. Vousy totiž změknou, půjdou pak snadněji oholit.

Používáte-li klasický strojek na holení, vždy na tvář naneste kvalitní gel nebo pěnu na holení. Ta rovněž přispěje ke změkčení vousů, strojek pak nebude po tváři přejíždět tak drsně. Pěnu naneste rovnoměrně v dostatečném množství a nechte ji zhruba jednu až dvě minuty působit.

Před samotným holením zkontrolujte stav strojku. Měl by být dostatečně ostrý a zbavený chloupků od předchozího holení. Omývání ostří provádějte ve studené vodě, horká voda přispívá k jeho rychlejšímu otupení.

Zásadním krokem je správný směr holení. Strojkem projíždějte vždy ve směru růstu vousů, nikoliv „proti srsti“. Začněte v oblasti krku a tváře, teprve pak pokračujte na bradě a u rtů. Na těchto místech jsou totiž vousy nejtužší, takže je dobré nechat působit pěnu na holení co nejdéle.

Jakmile skončíte s holením, omyjte si tvář teplou a poté studenou vodou.

Aby nedošlo k podráždění pokožky, použijte na závěr kvalitní gel, vodu nebo balzám po holení.

Při holení se může stát, že se říznete. V tom případě je vhodné použít kamenec.

Co je potřeba

  • Kvalitní a ostrý strojek na holení
  • Holicí gel nebo pěna
  • Voda, gel nebo balzám po holení

Balzám po holení pro muže

Podráždění pokožky zabráníte také použitím balzámu po holení. Ten nanášejte ihned poté, co se oholíte a umyjete si tvář. Díky balzámu nebude pokožka přespříliš vysušená a zabrání se také případnému usazení bakterií, které jsou příčinou podráždění.

Balzám po holení pro muže Men Sensitiv

Balzám po holení Men Sensitiv o velmi kvalitní a oblíbený balzám po holení, který kombinuje vlastnosti vody po holení a hydratačního krému. Dodá pokožce vláhu a svěžest, navíc ji příjemně zchladí. Pokožka nezčervená a nedojde k vystoupnutí pupínků.

Účinné látky

  • Bio aloe vera – hydratuje pokožku
  • Výtažek z bio lékořice a zeleného čaje – zklidňuje pokožku
  • Bio olivový olej – vytváří na pokožce ochrannou vrstvu

Balzám pro muže Men Sensitiv je ceněný nejen díky příznivým účinkům, kdy opravdu efektivně zabraňuje zarudnutí a podráždění pokožky, ale také díky příjemné vůni a svěžesti, kterou vám dodá.

Jaké budou náklady?

Balzám po holení Men Sensitiv pořídíte v balení o objemu 50 ml za příjemných 175 Kč. Vydrží vám po dobu několika týdnů.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?

Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?

Každé z nás to dříve či později potká – na hlavě se začnou objevovat šedivé vlasy, nejprve jen výjimečné, s pokročilým věkem pak stále intenzivněji. Dá se šedivění vlasů zabránit a proč vlastně vlasy šediví?

6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?

6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?

Padání vlasů je častěji problémem u mužů. Může být způsobeno mnoha faktory. K zabránění padání vlasů je důležitá prevence, pravidelné a správné mytí vlasů a další postupy.


Proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u žen?

Proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u žen?

Padání vlasů sice častěji postihuje muže, nicméně nevyhýbá se ani ženám. U nich však lze vypozorovat i jiné příčiny. V jednom z předchozích článků jsme si nastínili, proč padají vlasy mužům, v tomto článku se tedy zaměříme na tentýž problém u žen.

Jak léčit opruzeniny u dětí: 5 rad, jak zabránit vzniku opruzenin

Jak léčit opruzeniny u dětí: 5 rad, jak zabránit vzniku opruzenin

Opruzeniny u miminek řeší snad všechny maminky. Jedná se o zarudlá místa na pokožce, která vznikají v důsledku zvýšené vlhkosti. Nejčastěji začínají u konečníku, postupně se pak mohou rozšířit i do dalších oblastí na těla. Pokud se problém neřeší, může dítěti př…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!