Jak odstranit druhou bradu?

16. září 2013     komentáře (0)  866 objevných slov

Dvojitá brada se během života může objevit prakticky u každého z nás. Jedná se o stav, kdy dochází k nahrnutí kůže a tuku do oblasti pod bradou.

Jak odstranit druhou bradu?Jak odstranit druhou bradu?

Dvojitá brada se během života může objevit prakticky u každého z nás. Jedná se o stav, kdy dochází k nahrnutí kůže a tuku do oblasti pod bradou.

Často bývá příznakem nadváhy a obezity, projevit se však může i u lidí, kteří mají menší a silnější krk. Tím, jak pokožka přirozeně stárne, dochází k jejímu uvolňování.

Ztráta pevnosti a pružnosti kůže a hromadění tuku se pak projeví právě ve výskytu druhé brady. Problémy s druhou bradou se týkají hlavně lidí ve střední a starší generaci.

Postupy

Chirurgické zákroky

K odstranění druhé brady lze provést chirurgický zákrok, kdy dojde k odsátí tuku takzvanou liposukcí.

Pomáhá také úprava podbradku a modelace brady při zákroku, který se označuje jako facelift. Tyto postupy je samozřejmě bezpodmínečně nutné vykonávat u specialistů.

Domácí cvičení

Jako prevence proti vzniku druhé brady a zároveň i její zmenšení poté, co se již utvoří, je možné provádět i různá domácí cvičení, která je více či méně efektivní. Vyzkoušejte například tyto:

Každý den po ránu si několikrát za sebou přitlačte jazyk na spodní patro. Dojde k napínání svalu na bradě. Kůže tak bude neustále napínána a povolována.

Hýbejte s hlavou z jedné strany na druhou. I pouhé zaklánění a otáčení hlavy může být efektivní.

Pro domácí cvičení, které zabraňuje výskytu druhé brady, pomáhá také vyslovování určitých písmen, díky nimž dochází k protahování svalů v okolí brady.

Zkuste si například každý den po dobu několika minut vyslovovat nahlas a výrazně písmeno E. Dále pomáhá také kombinace písmen X a O.

Prevence

Prevencí proti výskytu druhé brady je především správné držení těla, procvičování svalů v oblasti brady a krku, dále pak zdravý jídelníček, pitný režim.

Pár hodin před spánkem je potřeba omezit přísun tekutin. Ty se totiž během noci zadržují v těle, což rovněž přispívá k vytahování kůže, včetně míst v obličeji a na krku.

V neposlední řadě byste se měli starat o svoji pleť. Pleťové krémy nanášejte vždy ve směru zezdola nahoru. Nebude tak docházet k postupnému povolování kůže v oblasti krku a brady.

Co je potřeba?

  • Úprava jídelníčku, která povede ke snížení tělesné hmotnosti
  • Správný pitný režim
  • Užívání vhodných pleťových krémů
  • Dostatečný pohyb
  • Pravidelná cvičení na protažení krku a hlavy

Jak dlouho to potrvá?

Pokud zvolíte chirurgický zákrok, kdy vám z okolí brady a krku bude odsát tuk a upravena pokožka, zbavíte se druhé brady velmi rychle. Zákrok totiž není nijak náročný. Prakticky již druhý den bude po starostech.

Pokud se již druhá brada objeví a nechcete podstupovat operativní zákrok, bude její odstranění či alespoň zmenšení dlouhodobější záležitostí. Chce to tedy patřičnou trpělivost a hlavně výdrž při provozování cviků, které slouží k jejímu odstranění.

Kolik to bude stát?

Nákladná je operace podbradku. Její celková cena se může pohybovat až kolem 10.000 Kč.

Oproti tomu je provádění běžných cviků, prevence a úprava jídelníčku či pitného režimu s prakticky nulovými náklady navíc.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak odstranit kožní znaménka?

Jak odstranit kožní znaménka?

Každý z nás má na těle mateřská znaménka. Jedná se o pigmentové skvrny, která jsou zcela běžná. Jen určitá část z nich se časem vyvine ve zhoubný kožní nádor – melanom. Odstranění znaménka, ať už z estetické či zdravotního důvodu, je možné provést několika způs…

Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?

Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?

Pro zrohovatělou pokožku na nohách, která vznikají především vlivem nošení špatné obuvi, se vžil pojem kuří oko. Kuří oka se objevují především na kloubech prstů, hlavně u palce a malíčku, které jsou v obuvi namáhány nejvíce.


Návod, jak odstranit jizvy po akné

Návod, jak odstranit jizvy po akné

Akné je většinou záležitostí teenagerů, nicméně i v pozdějším věku se objevuje zhruba u desetiny populace. Jedná se o pupínky, které se tvoří především na obličeji.

4 tipy, jak účinně odstranit pálení žáhy

4 tipy, jak účinně odstranit pálení žáhy

Pálení žáhy trápí spoustu z nás. Kdo tento problém nikdy neměl, může se označit za šťastného člověka. Co to vlastně pálení žáhy je, jak se projevuje a jakým způsobem se tohoto problému můžete efektivně zbavit? To je předmětem dnešního článku.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!