Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?

12. září 2013     komentáře (0)  870 objevných slov

Pro zrohovatělou pokožku na nohách, která vznikají především vlivem nošení špatné obuvi, se vžil pojem kuří oko. Kuří oka se objevují především na kloubech prstů, hlavně u palce a malíčku, které jsou v obuvi namáhány nejvíce.

Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?

Pro zrohovatělou pokožku na nohách, která vznikají především vlivem nošení špatné obuvi, se vžil pojem kuří oko.

Kuří oka se objevují především na kloubech prstů, hlavně u palce a malíčku, které jsou v obuvi namáhány nejvíce.

Kuří oko má obvykle žlutou či spíše žlutošedivou barvu. Jeho velikost se různí, největší „kousky“ mívají klidně i průměr více než jednoho centimetru.

Kuří oka jsou poměrně bolestivé. I proto je vhodné je nějakým způsobem odstranit a zároveň zajistit, aby se napříště už nevyskytovala.

Co způsobuje kuří oka?

Hlavním faktorem, který způsobuje vznik kuřího oka, je nevhodně zvolená obuv. Klasicky je jedná o boty, které jsou příliš těsné a malé, prsty a chodidla jsou pak stlačována.

Prevence

Prevencí je tak nošení obuvi ve velikosti, kterou máte. Menší boty jsou krokem k tomu, že za pár týdnů jejich nošení budete potřebovat pomoci s odstraněním kuřího oka.

Postupy odstranění kuřího oka

Kuřího oka se poměrně snadno můžete zbavit i bez návštěvy specialisty. Existuje na to několik osvědčených postupů.

1. Máčení nohy v teplé vodě

Před odstraněním kuřího oka vložte nohu na pár minut do horké vody. Problematické místo tak navlhne. Kuří oko poté pomocí nože nebo třeba žiletky opatrně vyloupnete. Pak místo přelepíte náplastí. Po několika dnech tento postup zopakujete.

2. Plátek cibule na kuří oko

Odkrojte tenký plátek cibule, namočte ji na několik hodin do octa a poté přilepte na kuří oko. Nechte působit, a to ideálně přes noc, kdy nechodíte.

Poté chodidlo omyjte v teplé vodě. Postup je nutné opakovat do té doby, než dojde k odloupnutí kuřího oka od kůže.

3. Masáž kuřího oka

Kuří oko lze zjemnit a postupně odstranit také tím, že jej budete jednoduše několikrát za den jemně masírovat. Postup ale není příliš rychlý.

4. Citronová šťáva

Postižené místo potřete citronovou šťávou a nechte působit. Proces opakujte do té doby, než dojde k odloupnutí kuřího oka a zjemnění pokožky. Stejně tak lze namísto citronové šťávy použít také kyselinu mravenčí.

5. Jasmínový květ

Výtažky z jasmínového květu působí pozitivně na lidskou pokožku, jsou ostatně přítomny i v mnoha kosmetických přípravcích.

Pokud máte k dispozici jasmínový květ, rozdrťte ho v moštýři, natřete na kuří oko a přelepte náplastí. Nechte působit několik dnů. Poté postup ještě několikrát zopakujte.

Co je potřeba k odstranění kuřího oka

  • Teplá voda
  • Nůž nebo žiletka
  • Citronová šťáva nebo kyselina mravenčí
  • Jasmínový květ
  • Náplasti
  • Plátky cibule
  • Ocet

Jak dlouho odstranění kuřího oka potrvá?

Při domácím léčení počítejte s tím, že se kuřího oka zbavíte až za několik dní. Většinu postupů je potřeba několikrát opakovat, než dosáhnete kýženého výsledku.

Jaké budou náklady na odstranění kuřího oka?

Domácí léčba kuřího oka je levnou záležitostí, na níž vám budou stačit běžné domácí potřeby a přípravky. Do lékárny je tak potřeba zajít snad jen pro náplasti, které v balení pořídíte za 75 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

3.45 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak odstranit kruhy pod očima? Příčiny a rychlá pomoc

Nevzhledné kruhy pod očima se nejčastěji objevují po probdělé noci. Mohou však mít i jiné příčiny. Nejedná se zpravidla o vážný problém, navíc se dá poměrně účinně a rychle odstranit. V dnešním článku si povíme, jaké jsou nejrychlejší způsoby odstranění kruhů pod…

Jak odstranit ječné zrno: Babské rady pro jeho léčbu

Jak odstranit ječné zrno: Babské rady pro jeho léčbu

Ječné zrno je hlavně z estetického hlediska velmi nepříjemnou záležitostí. Na okraji očních víček se vytvoří absces, který je načervenalý a způsobuje celkový otok víčka. Typickým příznakem je zvýšený tlak na oko, krom toho může ječné zrno docela bolet.


Cibule a léčivé účinky: Lék na kašel i další nemoci

Cibule a léčivé účinky: Lék na kašel i další nemoci

Cibule je zeleninou, která se využívá nejen k přípravě jídel, dají se z ní vytvořit i domácí recepty na nejrůznější nemoci a obtíže. Jde o rostlinku, která je v domácím léčitelství používána již odnepaměti. Už naše babičky dobře věděly, jak pozitivní účinky na …


Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!