Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?
12. září 2013 Roman Beneš komentáře (0) 870 objevných slovPro zrohovatělou pokožku na nohách, která vznikají především vlivem nošení špatné obuvi, se vžil pojem kuří oko. Kuří oka se objevují především na kloubech prstů, hlavně u palce a malíčku, které jsou v obuvi namáhány nejvíce.
Pro zrohovatělou pokožku na nohách, která vznikají především vlivem nošení špatné obuvi, se vžil pojem kuří oko.
- Co způsobuje kuří oka
- Prevence
- Postupy odstranění uřího oka
- Co je potřeba
- Jak dlouho odstraněn kuřího oka potrvá
- Náklady
Kuří oka se objevují především na kloubech prstů, hlavně u palce a malíčku, které jsou v obuvi namáhány nejvíce.
Kuří oko má obvykle žlutou či spíše žlutošedivou barvu. Jeho velikost se různí, největší „kousky“ mívají klidně i průměr více než jednoho centimetru.
Kuří oka jsou poměrně bolestivé. I proto je vhodné je nějakým způsobem odstranit a zároveň zajistit, aby se napříště už nevyskytovala.
Co způsobuje kuří oka?
Hlavním faktorem, který způsobuje vznik kuřího oka, je nevhodně zvolená obuv. Klasicky je jedná o boty, které jsou příliš těsné a malé, prsty a chodidla jsou pak stlačována.
Prevence
Prevencí je tak nošení obuvi ve velikosti, kterou máte. Menší boty jsou krokem k tomu, že za pár týdnů jejich nošení budete potřebovat pomoci s odstraněním kuřího oka.
Postupy odstranění kuřího oka
Kuřího oka se poměrně snadno můžete zbavit i bez návštěvy specialisty. Existuje na to několik osvědčených postupů.
1. Máčení nohy v teplé vodě
Před odstraněním kuřího oka vložte nohu na pár minut do horké vody. Problematické místo tak navlhne. Kuří oko poté pomocí nože nebo třeba žiletky opatrně vyloupnete. Pak místo přelepíte náplastí. Po několika dnech tento postup zopakujete.
2. Plátek cibule na kuří oko
Odkrojte tenký plátek cibule, namočte ji na několik hodin do octa a poté přilepte na kuří oko. Nechte působit, a to ideálně přes noc, kdy nechodíte.
Poté chodidlo omyjte v teplé vodě. Postup je nutné opakovat do té doby, než dojde k odloupnutí kuřího oka od kůže.
3. Masáž kuřího oka
Kuří oko lze zjemnit a postupně odstranit také tím, že jej budete jednoduše několikrát za den jemně masírovat. Postup ale není příliš rychlý.
4. Citronová šťáva
Postižené místo potřete citronovou šťávou a nechte působit. Proces opakujte do té doby, než dojde k odloupnutí kuřího oka a zjemnění pokožky. Stejně tak lze namísto citronové šťávy použít také kyselinu mravenčí.
5. Jasmínový květ
Výtažky z jasmínového květu působí pozitivně na lidskou pokožku, jsou ostatně přítomny i v mnoha kosmetických přípravcích.
Pokud máte k dispozici jasmínový květ, rozdrťte ho v moštýři, natřete na kuří oko a přelepte náplastí. Nechte působit několik dnů. Poté postup ještě několikrát zopakujte.
Co je potřeba k odstranění kuřího oka
- Teplá voda
- Nůž nebo žiletka
- Citronová šťáva nebo kyselina mravenčí
- Jasmínový květ
- Náplasti
- Plátky cibule
- Ocet
Jak dlouho odstranění kuřího oka potrvá?
Při domácím léčení počítejte s tím, že se kuřího oka zbavíte až za několik dní. Většinu postupů je potřeba několikrát opakovat, než dosáhnete kýženého výsledku.
Jaké budou náklady na odstranění kuřího oka?
Domácí léčba kuřího oka je levnou záležitostí, na níž vám budou stačit běžné domácí potřeby a přípravky. Do lékárny je tak potřeba zajít snad jen pro náplasti, které v balení pořídíte za 75 Kč.
Hodnocení
3.45 hvězdiček / Hodnoceno: 11x
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!