Návod, jak odstranit jizvy po akné

3. říjen 2013     komentáře (0)  1066 objevných slov

Akné je většinou záležitostí teenagerů, nicméně i v pozdějším věku se objevuje zhruba u desetiny populace. Jedná se o pupínky, které se tvoří především na obličeji.

Foto: wikipedia.orgFoto: wikipedia.org

Akné je většinou záležitostí teenagerů, nicméně i v pozdějším věku se objevuje zhruba u desetiny populace. Jedná se o pupínky, které se tvoří především na obličeji.

Pokud se akné objevuje ve zvýšené míře, může zanechávat nepříjemné stopy v podobě jizviček. Existuje několik způsobů, jak odstranit jizvy po akné, případně je alespoň zamaskovat tak, aby nebyly příliš výrazné. To je důležité nejen z estetického hlediska, ale také kvůli psychice. Lidé, kteří jsou náchylnější na tvorbu akné, mohou mít snížené sebevědomí.

Postupy odstranění

Existují domácí triky, jak docílit zahojení jizev. Pokud ty nepomáhají, musí přijít na řadu odbornější zákroky, které provádějí specialisté pomocí několika metod.

Domácí léčba

Česnek

Již naše babičky věděly, že česnek je lékem na mnoho onemocnění. Pomáhá také zbavit se akné. Návod je takovýto:

Připravte si zhruba tři až čtyři stroužky česneku. Zvolte ideálně pravý český česnek, který je daleko silnější a účinnější nežli nekvalitní čínské nebo španělské česneky.

Stroužky česneku oloupejte a vložte do mixéru. Přidejte trochu citronové šťávy a důkladně rozmixujte na kašičku. Tu následně naneste na důkladně očištěnou pleť a nechcete zhruba patnáct minut působit, dokud nezaschne.

Poté tvář omyjte čistou studenou vodou, můžete použít také mýdlo.

Postup opakujte několikrát denně. Je třeba sledovat, zda vaše pleť nebude mít nějakou alergickou reakci. Pokud ano, ihned s touto procedurou přestaňte.

Olivový olej

Další babskou radou je použití olivového oleje. Do něj vložte najemno nakrájené okurky a vymačkejte trochu citronové šťávy. Vše řádně promíchejte, třeba opět v mixéru.

Vzniklou kašičku naneste na pleť a nechte patnáct až dvacet minut působit. Poté si důkladně umyjte obličej, aby byl dokonale čistý.

Med

Třetím domácím tipem je použití medu. Do misky dejte jednu lžíci medu, k němu přijdete lžíci třtinového cukru a zhruba půl lžíce smetany.

Vše důkladně promíchejte a natřete na místa, kde máte jizvy po akné. Nechte působit zhruba pět až deset minut. Poté pleť omyjte studenou vodou a mýdlem.

Odborná léčba

Biolampa

Na problémy s pletí, tedy i na jizvy po akné, se dá použít biolampa. Tu koneckonců můžete použít i sami doma, bez odborné asistence.

Biolampu nechcete na pleť působit dvakrát každý den zhruba po dobu čtvrt hodiny. Výsledek se dostaví během jednoho až dvou týdnů. Použití biolampy je však vhodné konzultovat s lékaři.

Laser

K odstranění jizev a dalších kožních problémů pleti se v posledních letech využívá také metoda laserových paprsků.

Tu je nutné vždy provádět u odborníků. Je sice poměrně účinná, nicméně zároveň také dosti drahá. Ošetřenou pokožku je navíc nutné po nějakou dobu poté chránit před přímými slunečními paprsky, a to i pomocí ochranných krému s vysokým UV filtrem.

Chemický peeling

Při tomto způsobu se využívá kyselina glykolová, která jsou obsažena například v cukrové třtině. Na základě této metody, která je rovněž používána pouze odborníky a kosmetickými salony, dojde k odloupnutí starých vrstev kůže a následnému nastartování její obnovy.

Mechanické obrušování

Je alternativou k laserovému odstranění jizev po akné. Této metodě se odborně říká dermabraze. Jizvy jsou mechanicky obrušovány pomocí drobných krystalků diamantu nebo oxidu hlinitého. Procedura musí být několikrát opakována.

Kosmetické produkty

Kosmetické přípravky na akné fungují především jako prevence, pomáhají také rychleji se akné zbavit.

Co je potřeba pro domácí léčbu

  • Česnek
  • Citronová šťáva
  • Olivový olej
  • Okurka
  • Med
  • Smetana
  • Třtitnový cukr

Jak dlouho to potrvá?

Léčba jizev po akné nemusí být vždy účinná, hlavně nemá preventivní účinky. Pokud zvolíte domácí způsoby odstranění, výsledky se obvykle dostaví do dvou týdnů. V případě odborných metod je proces odstranění jizev po akné rychlejší, i zde je ale často nutné procedury několikrát opakovat.

Jaké budou náklady?

Pokud zvolíte babské rady k odstranění jizev po akné, jsou náklady zcela minimální. Ingredience, jakou jsou med, cukr, smetana či olivový olej, zakoupíte v běžných obchodech v řádech desítek korun.

Odborné odstranění jizev je mnohem nákladnější, vyjde i na tisíce korun. Doporučuji používat také kosmetické přípravky, které pomáhají odstranit akné a zabraňovat jeho výskytu.

Příkladem budiž produkt Leciderm Akné maska a peeling, který slouží pro ošetření citlivé pleti, jež je náchylná na tvorbu akné. Pomáhá vyživovat a regenerovat pleť.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak vznikne cucflek a návod jak se ho zbavit?

Jak vznikne cucflek a návod jak se ho zbavit?

Při laškování a něžných dotycích a polibcích se hlavně mladé páry nevyhnou tomu, že jeden druhému udělá takzvaný cucflek. Nejedná se o žádný závažný problém.

Návod, jak připravit švédské kapky

Návod, jak připravit švédské kapky

Švédské kapky jsou účinnou pomocí při nejrůznějších zdravotních potížích, které mají co do činění s nesprávnou funkcí trávicího ústrojí. Pomáhají však zmírňovat i potíže, které souvisejí s kožními nemocemi. Jedná se o přípravek, který je v tuzemských obchode…


Jak nasadit čočky a jak je vyjmout? Video návod

Jak nasadit čočky a jak je vyjmout? Video návod

Kontaktní čočky stále častěji nahrazují dioptrické brýle. Díky nim se člověk cítí lépe a pohodlněji, čočky mu na rozdíl od brýlí nepřekážejí v práci, při sportu či jiných aktivitách. Pokud i vy hodláte vyměnit brýle za čočky, pak byste měli vědět, jak se správn…

Jak odstranit pigmentové skvrny? 5 způsobů, jak se jich zbavit

Jak odstranit pigmentové skvrny? 5 způsobů, jak se jich zbavit

Pigmentové skvrny se objevují na pokožce z několika příčin. U některých jedinců se ve zvýšené míře vyskytují v průběhu celého života, a to již od dětství. Často se ale objevují spíše až v dospělosti a také ve stáří.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!