Jak na detoxikaci organismu melounem?

19. prosinec 2014     komentáře (0)  607 objevných slov

Zbavit tělo toxických látek, které jej zatěžují, nemusí být tak náročné a nepříjemné. Jedním z účinných způsobů, jak odstranit z těla škodliviny, je melounová detoxikace.

Jak na detoxikaci organismu melounem?Jak na detoxikaci organismu melounem?

Zbavit tělo toxických látek, které jej zatěžují, nemusí být tak náročné a nepříjemné. Jedním z účinných způsobů, jak odstranit z těla škodliviny, je melounová detoxikace.

Proč zvolit melounovou detoxikaci?

Meloun je zeleninou, někdy mylně zařazovanou mezi ovoce, která obsahuje spoustu užitečných látek, jejichž přísun je pro lidský organismus nezbytný.

Pro detoxikaci těla je vhodný zejména z toho důvodu, že obsahuje velké množství vlákniny. Ta pomáhá odstranit z organismu škodlivé látky a je potřebná také v okamžiku, kdy se chcete zbavit nadbytečných kil.

Kromě vlákniny je také významným zdrojem vitamínů, zejména vitamínů C a B. Dále obsahuje i nemalé množství železa, draslíku, zinku, vápníku nebo hořčíku.

Postupy detoxikace melounem

Vnitřní užití

Existuje několik způsobů, jak využít melou k pročištění organismu zvenčí i zevnitř. Kromě klasické občasné konzumace se doporučuje čas od času zvolit melounovou dietu. Během ní po celý den pouze jíte meloun a tělu pak dodáváte ještě čistou vodu. Tento postup stačí dodržovat pouhý jeden či dva dny. Během této doby se tělo zbaví škodlivých látek. Dojde k pročištění ledvin a močových cest. Metody přispívá také ke snížení únavy v těle, je účinná i v okamžiku, kdy vás trápí otoky.

Vnější užití

Kromě vnitřního užití se meloun používá i k očištění pleti. V tomto případě se dá hovořit o takzvané melounové masce.

Její aplikace je velmi jednoduchá. Z vodního melounu si nakrájejte tenoučké plátky. Nechte je lehce okapat, abyste je zbavili přebytečného množství vody. Plátky melounu pak naneste na obličej a nechte působit po dobu několika desítek minut. Následně si obličej opláchněte čistou vodou a osušte.

Tato metoda přispívá nejen k vyčištění pleti, ale také k její hydrataci. Navíc má podle některých průzkumů pozitivní vliv také na zmírnění tvorby vrásek v okolí očí.

Co je potřeba

  • Vodní meloun – nakrájený na tenké plátky
  • Pitná voda

Jak dlouho to potrvá?

V případě vnitřní detoxikace, tedy při melounové dietě, zabere procedura jeden až dva dny. U melounové masky pak počítejte s trváním jedné procedury v řádech desítek minut. Lze ji opakovat denně.

Jaké budou náklady?

Záleží na tom, jaké je roční období. Vodní meloun o hmotnosti 1kg lze zakoupit už od cca 50 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

10 tipů, jak odstranit toxiny z těla a detoxikace organismu

10 tipů, jak odstranit toxiny z těla a detoxikace organismu

Detoxikace organismu má pro vaše zdraví velký význam. Pokud se tělo zbaví škodlivých látek, dojde k jeho pročištění a opětovnému nastartování, zvládne pak větší zátěž.

Bylinky na játra: Čaje na detoxikaci jater

Bylinky na játra: Čaje na detoxikaci jater

Játra jsou jedním z nejdůležitějších lidských orgánů, které sehrávají podstatnou roli při metabolismu. V případě, že dojde k jejich selhání, může to mít za následek i smrt člověka.


Řebříček obecný: Léčivé účinky + recepty

Řebříček obecný: Léčivé účinky + recepty

Řebříček obecný je bylinkou, s níž se v našich končinách můžete setkat zcela běžně. Jde o rostlinu, která je pro své pozitivní účinky pro lidský organismus využívána v přírodním lékařství již odnepaměti. Na co konkrétně ale řebříček pomáhá, jak se dá využít…

Jaké použít bylinky na horečku?

Jaké použít bylinky na horečku?

Horečka neboli zvýšená teplota je jevem, který doprovází spoustu onemocnění. Jde přitom o obrannou reakci organismu, který se tak brání proti infekci. Na snížení vysoké horečky se dají použít kromě léků také bylinky, z nichž lze připravit čaje.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!