Bylinky na játra: Čaje na detoxikaci jater

10. únor 2014     komentáře (0)  638 objevných slov

Játra jsou jedním z nejdůležitějších lidských orgánů, které sehrávají podstatnou roli při metabolismu. V případě, že dojde k jejich selhání, může to mít za následek i smrt člověka.

Bylinky na játra: Čaje na detoxikaci jaterBylinky na játra: Čaje na detoxikaci jater

Játra jsou jedním z nejdůležitějších lidských orgánů, které sehrávají podstatnou roli při metabolismu. V případě, že dojde k jejich selhání, může to mít za následek i smrt člověka.

Proto je samozřejmě důležité, abyste o svůj organismus pečovali tak, aby játra nebyla příliš zatěžována. Na správnou funkci jater mohou mít pozitivní vliv také bylinky, které se volně vyskytují v přírodě. Jejich výtažky pomáhají podporovat správnou funkci jater.

Smetanka lékařská

U nás hojně rozšířená bylinka, která obsahuje mléčnou šťávu. Pampeliška lékařská, jak zní její druhý název, krom jiného pomáhá podporovat močení, a to díky vysokému obsahu hořčiny, která je součástí šťávy. Ze smetanky si můžete udělat třeba pampeliškový salát.

Recept na pampeliškový salát

Čerstvé listy pampelišky omyjte a nakrájejte na menší kousky. Vložte do misky a přidejte nakrájené jablko. Přidat můžete také například měsíček lékařský. Do salátu pak pro vylepšení chuti přidejte trochu citronové šťávy, použít se dá také kupříkladu bílý jogurt.

Ostropestřec mariánský

Tato rostlina je rovně poměrně hojná, roste hlavně na slunných místech. Ostropestřec obsahuje látky, které napomáhají regeneraci jater, stejně tak se používá i jako prevence proti poškození tohoto důležitého orgánu.

Obsahuje totiž flavonolignany, které mají detoxikační účinky. Zároveň napomáhají regenerovat jaterní tkáně a buňky. Často se používá u lidí, kteří trpí alkoholismem. Právě u alkoholiků dochází ke zhoršení funkce jater, často ústí v jejich cirhózu.

Jaterník podléška

Jak už z názvu bylinky vyplývá, používá se, či spíše v minulosti používala, k léčbě jaterních chorob a onemocnění. Dodnes je tato rostliny využívána v homeopatii.

Další bylinky, které pomáhají na játra:

  • Čekanka obecná
  • Hořec žlutý
  • Puškvorec obecný
  • Vlaštovičník větší

Čaje z bylinek

1. varianta

Vytvořte si smět z ostropestřce, pelyňku, zeměžluče, řebříčku a řepíku. Tuto směs zalijte vroucí vodou, nechte vylouhovat. Pijte vždy před jídlem, a to po dobu zhruba jednoho týdne.

2. varianta

Směs z listů jaterníku, řepíku, natě vlaštovičníku většího, kořene čekanky a smetanky lékařské. Postup je stejný jako u předešlého receptu.

3. varianta

Nať vlaštovičníku většího omyjte a odstřeďte. Vzniklou šťávu pak doplňte horkou vodou. Aplikuje se pouze v malém množství, asi zhruba půl lžičky jednou až dvakrát denně, kdy ji vždy zapijete vodou.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak léčit žlučníkové kameny: Bylinky a čaje na žlučník

Jak léčit žlučníkové kameny: Bylinky a čaje na žlučník

Žlučník je orgánem, který se v lidském těle vyskytuje u spodní části jater. Jeho funkce přispívá k lepšímu trávení. Nejedná se o orgán, jehož absence by pro člověka měla fatální následky. Pokud se však špatně stravujete, vystavujete se riziku vzniku žlučníkových kame…

Jak na detoxikaci organismu melounem?

Jak na detoxikaci organismu melounem?

Zbavit tělo toxických látek, které jej zatěžují, nemusí být tak náročné a nepříjemné. Jedním z účinných způsobů, jak odstranit z těla škodliviny, je melounová detoxikace.


Jaké použít bylinky na horečku?

Jaké použít bylinky na horečku?

Horečka neboli zvýšená teplota je jevem, který doprovází spoustu onemocnění. Jde přitom o obrannou reakci organismu, který se tak brání proti infekci. Na snížení vysoké horečky se dají použít kromě léků také bylinky, z nichž lze připravit čaje.

Jak léčit otoky nohou? Babské rady a bylinky na otoky

Jak léčit otoky nohou? Babské rady a bylinky na otoky

Otoky nohou řeší zpravidla starší lidé, ale také ti z vás, kteří trpí nadváhou a obezitou. Příčin jejich vzniku je však mnohem více. V dnešním článku si povíme, jak se toto onemocnění léčí a jaké lze na zmírnění příznaků použít bylinky.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!