Jak léčit žlučníkové kameny: Bylinky a čaje na žlučník

12. říjen 2013     komentáře (0)  831 objevných slov

Žlučník je orgánem, který se v lidském těle vyskytuje u spodní části jater. Jeho funkce přispívá k lepšímu trávení. Nejedná se o orgán, jehož absence by pro člověka měla fatální následky. Pokud se však špatně stravujete, vystavujete se riziku vzniku žlučníkových kamenů, potažmo bolestí žlučníku, které rozhodně nepřispějí k dobrému trávení.

Jak léčit žlučníkové kameny: Bylinky a čaje na žlučníkJak léčit žlučníkové kameny: Bylinky a čaje na žlučník

Žlučník je orgánem, který se v lidském těle vyskytuje u spodní části jater. Jeho funkce přispívá k lepšímu trávení. Nejedná se o orgán, jehož absence by pro člověka měla fatální následky. Pokud se však špatně stravujete, vystavujete se riziku vzniku žlučníkových kamenů, potažmo bolestí žlučníku, které rozhodně nepřispějí k dobrému trávení.

Příčiny bolestí žlučníků

Za bolestí a tvorbou žlučníkových kamenů, které je potřeba v krajních případech řešit operativním zákrokem a vyjmutím žlučníku, stojí především špatné stravovací návyky. Problémy jsou vyvolány zejména tím, že konzumujete vysoké množství živočišných tuků. Roli však sehrává také stres.

Způsoby léčby

Operativní zákrok

V případě déletrvajících potíží a vzniku žlučníkových kamenů je potřeba operativního zákroku. Ten je však až krajním řešením. Existují i jiné způsoby, jak problémy se žlučníkem řešit.

Žlučníková dieta

Během diety konzumujte méně tučných jídel. Doporučováno je také používat bylinkové čaje a další procedury. Ve stravě by měly přibýt spíše rostlinné tuky.

Na žlučník prospívá přísun těchto látek a potravin:

Vitamíny – především vitamíny A a E. Je vhodné je podávat ve formě rostlinných tuků.

Rostlinné tuky – při jejich konzumaci nedochází k tak velkému zatěžování organismu jako v případě živočišných tuků.

Káva – snižuje riziku výskytu žlučové koliky a žlučových kamenů. Doporučuje se konzumovat kvalitní káva, zhruba po 2-3 šálcích denně.

Kurkuma – přispívá k lepší funkci žlučníku a slouží jako prevence proti vzniku žlučníkových kamenů. Lze ji přidávat do pokrmů.

Reflexní terapie

Na bolesti a žlučníkovou koliku zapůsobí také masáž, a to na plosce pravé nohy. Na ní najděte bolestivé místo a jemnými pohyby jej masírujte.

Bylinky, šťávy a čaje na žlučník

1. čajová směs z máty, pampelišky, hořce a krušiny

Všechny složky ve stejných dílech zalijte půllitrem teplé vody a nechte několik hodin odležet. Poté přiveďte k varu a nechte vychladnout. Poté směs sceďte a pijte několikrát denně.

2. čajová směs z jitrocele, řepíku a lnice

Opět použijte stejný postup jako u prvního čaje.

3. Citronový čaj

Do čaje přidejte půlku citronu. Pijte jednou až dvakrát denně.

4. Šťáva z černé ředkve

Velmi účinná proti žlučníkovým kamenům. Ředkev nechte odstředit v domácí odstředivce. Každé ráno si dopřejte zhruba 100 ml této šťávy.

Postupně zvyšujte její množství až na cca 400 ml, a to po dobu tří týdnů. Následně pak konzumaci šťávy redukujte zpět ke 100 ml. Během šesti týdnů by tedy tato léčebná kůra měla zabrat.

5. Čajová směs z bedrníku, břečťanu, chmelu, řepíku, máty a pelyňku

Tuto směs vylouhujte v jablečném víně. Na jeden litr vína použijte zhruba tři polévkové lžíce směsi. Přiveďte do varu a nechte vychladnout a vylouhovat po dobu tří minut. Poté pijte zhruba jednu polévkovou lžíci, a to cca 10 za den. Směs pijte vždy teplou.

Co je potřeba

  • Bylinky k přípravě čajových směsí
  • Citron
  • Černá ředkev

Jak dlouho to potrvá?

Žlučníkové kameny se dají mimo operativního odstranění postupně zlikvidovat, pokud využijete jeden z výše uvedených způsobů. Celková doba se pohybuje v řádech týdnů. Pokud jsou potíže většího rázu, vždy je nutné zajít k lékaři!

Jaké budou náklady?

Bylinky, z nichž si doma uděláte potřebné čajové směsi, lze zakoupit v každém kvalitním specializovaném obchodě. Cena se pohybuje u každé suroviny v řádech desítek korun.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Bylinky na játra: Čaje na detoxikaci jater

Bylinky na játra: Čaje na detoxikaci jater

Játra jsou jedním z nejdůležitějších lidských orgánů, které sehrávají podstatnou roli při metabolismu. V případě, že dojde k jejich selhání, může to mít za následek i smrt člověka.

Jak léčit otoky nohou? Babské rady a bylinky na otoky

Jak léčit otoky nohou? Babské rady a bylinky na otoky

Otoky nohou řeší zpravidla starší lidé, ale také ti z vás, kteří trpí nadváhou a obezitou. Příčin jejich vzniku je však mnohem více. V dnešním článku si povíme, jak se toto onemocnění léčí a jaké lze na zmírnění příznaků použít bylinky.


Jaké použít bylinky na horečku?

Jaké použít bylinky na horečku?

Horečka neboli zvýšená teplota je jevem, který doprovází spoustu onemocnění. Jde přitom o obrannou reakci organismu, který se tak brání proti infekci. Na snížení vysoké horečky se dají použít kromě léků také bylinky, z nichž lze připravit čaje.

Příčiny nechutenství u dětí: Bylinky na nechutenství

Příčiny nechutenství u dětí: Bylinky na nechutenství

Batolata a děti předškolního, která často brečí a nestráví příliš mnoho jídla, mohou trpět nechutenstvím. Většinou jde jen o krátkodobou záležitost, která rychle odezní. Někdy se však může nechutenství u dětí dostat do dlouhodobější fáze. Pak už je potřeba problé…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!