Příčiny nechutenství u dětí: Bylinky na nechutenství
7. květen 2014 Roman Beneš komentáře (0) 559 objevných slovBatolata a děti předškolního, která často brečí a nestráví příliš mnoho jídla, mohou trpět nechutenstvím. Většinou jde jen o krátkodobou záležitost, která rychle odezní. Někdy se však může nechutenství u dětí dostat do dlouhodobější fáze. Pak už je potřeba problém konzultovat s lékařem. Příčina totiž může být závažnější, než se na první pohled zdá.
Batolata a děti předškolního, která často brečí a nestráví příliš mnoho jídla, mohou trpět nechutenstvím. Většinou jde jen o krátkodobou záležitost, která rychle odezní. Někdy se však může nechutenství u dětí dostat do dlouhodobější fáze. Pak už je potřeba problém konzultovat s lékařem. Příčina totiž může být závažnější, než se na první pohled zdá.
Příznaky nechutenství
Nechutenství u dětí se projevuje nejzřetelněji tím, že děcko absolutně nemá chuť k jídlu. Odmítá jej pozřít, v jídle se jen šťourá. Typickým projevem je pak nelibost ve chvíli, kdy má něco sníst.
Kromě toho se však nechutenství může projevovat i dalšími příznaky. Kromě neustálé podrážděnosti je dítě unavené, cítí se slabé, nedokáže dělat věci, které by jinak ve svém věku mělo zvládnout.
Pokud je nemoc dlouhodobějšího charakteru, projevuje se často také bolestmi břicha.
Příčiny
Jednou z příčin může být psychika, dítě z nějakého důvodu odmítá stravu. Roli však může hrát i samotné prostředí, v němž se dítě stravuje, samozřejmě pak i kvalita stravy.
Vážnější příčina pak tkví v napadení organismu parazity. Nechutenství pak v tomto případě často předchází vážnějším onemocnění.
Bylinky na nechutenství
Jeřabinový sirup
Na nechutenství pomáhá sirup z jeřabin. Ten lze pořídit v obchodech s bylinkami. Stačí jej aplikovat jednou až dvakrát denně v množství zhruba jedné polévkové lžíce.
Koupel z mateřídoušky
Některé maminky úspěšně vyléčily nechutenství svých děcek tím, že jim připravily koupel s mateřídoušky.
Vezměte zhruba 50 gramů bylinky a nechte je přes noc vylouhovat ve studené vodě. Následná koupel by pak měla trvat asi dvacet minut. Důležité je, aby srdíčko dítěte bylo neustále nad vodou.
Kopřiva
Na nechutenství (nejen) dětí pomáhá také čaj z kopřivy. Čerstvé kopřivy (asi jednu lžíci) nechte zhruba tři minuty povařit ve čtvrt litru vody. Poté odvar nechte dvacet až třicet minut odstát a sceďte.
Čtěte také: Kopřiva není jen pálivá rostlina, ale zdravá a léčivá rostlina.
Další možnosti, jak se zbavit nechutenství u dětí
Kromě výše uvedených rad je dobré také změnit způsob stravování dětí. V první řadě děcka nenuťte za každou cenu jíst celou porci, klidně jim na čas dávejte menší porce jídla.
Dále je dobré dětem omezit přísun sladkostí. Ty zkuste nahradit ovocem a zeleninou.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!