Jak a kdy nechat dítěti propíchnout uši?
4. říjen 2016 Roman Beneš komentáře (0) 755 objevných slovPokud doma máte malou dceru, je určitě dobré uvažovat o tom, že byste jí nechali propíchnout uši. Dá se totiž předpokládat, že dříve či později bude nosit náušnice. Čím dříve k propíchnutí přistoupíte, tím lépe. V dnešním článku se dozvíte podrobné informace o tom, jak na to.
Pokud doma máte malou dceru, je určitě dobré uvažovat o tom, že byste jí nechali propíchnout uši. Dá se totiž předpokládat, že dříve či později bude nosit náušnice. Čím dříve k propíchnutí přistoupíte, tím lépe. V dnešním článku se dozvíte podrobné informace o tom, jak na to.
- Proč nechat propichovat dětem uši
- Postup, jak propíchnout uši
- Kdy je vhodná doba na propíchnutí
- Jak se o uši po propíchnutí starat
- Jaká je cena
Proč nechat propichovat dětem uši?
Propichování uší se provádí z estetického důvodu. K dívkám a ženám každého věku neodmyslitelně patří náušnice. Některé ženy je nosí neustále, jiné pouze při výjimečných situacích. K tomu, aby si je mohly kdykoliv nasadit, je nezbytné, aby měly propíchnuté uši.
Postup, jak propíchnout uši
V první řadě je důležité upozornit na to, že propichování uší byste měli přenechat vždy na odbornících. Jde sice o relativně jednoduchý zákrok, při neodborném postupu ale může dojít k zanícení ucha a následně i k dalším zdravotním komplikacím.
Pokud se tedy rozhodnete, že svému dítěti necháte uši propíchnout, vyhledejte ideálně dětského lékaře, případně specialistu ušního lékaře z ORL. Stačí jej předem kontaktovat a domluvit si s ním vhodný termín, ideálně alespoň 14 dní dopředu.
Propichování uší u lékaře je vhodné hlavně z toho důvodu, že má patřičné znalosti a také veškeré potřebné náčiní. Zajistí nutnou sterilitu prostředí, díky čemuž se minimalizuje riziko zanícení ucha. Lékaři kromě klasického propichování provádějí také nastřelování, což je další možná metoda.
Kromě lékaře můžete zajít také do specializovaných salonů. Zde je ale nutné si pečlivě vybírat. Kvalitní kosmetický či piercingový salon poznáte už na první pohled podle čistoty a vybavení. Vždy si o daném podniku raději zjistěte nějaké reference. Kosmetické salony bych pro propichování uší doporučil spíše v okamžiku, kdy doma máte starší dítě. S malými dětmi raději zajděte k lékaři.
Kdy je vhodná doba na propíchnutí uší?
Častou otázkou, kterou rodiče řeší, je to, kdy je ideální doba na propichování uší. Odpověď ani mezi odborníky není jednoznačná. Obecně se ale shodnou, že je lepší zákrok provést spíše v útlejším věku. Nejčastěji se provádí u dětí od věku 3 měsíců. Právě po této době už totiž u nich proběhlo očkování hexavakcínou. U malých dětí se navíc rychleji zahojí rány a zákrok je i méně bolestivý.
Jak se o uši po propíchnutí starat?
Ihned po propíchnutí je třeba počítat s tím, že by si dítě na uši nemělo sahat, aby se ranka dobře zahojila a nedošlo k infekci. Před jakoukoliv manipulací s rankou je potřeba si nejprve důkladně umýt ruce mýdlem.
Náušnice do dírek aplikujte až po několika dnech. Teprve poté, co budete mít jistotu, že je ranka zcela zahojená a nemůže dojít k jejímu krvácení či zanícení.
Jaká je cena?
Cena za propíchnutí uší se pohybuje od 200 Kč do 500 Kč. Pokud byste zvolili spíše nastřelení, vyjde vás tato procedura přibližně 2x dráž.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!