Jak odstranit křečové žíly: Přírodní léčba a prevence

7. říjen 2013     komentáře (2)  874 objevných slov

Křečové žíly, odborně nazývané varixy, se vyskytují zejména na dolních končetinách. Jedná se o na první pohled viditelné žíly pod kůží, které mají tenkou stěnu a jsou zvětšené. Způsobují horší proudění krve v těle, což má za následek bolesti a mohou přispívat i k dalším komplikacím.

Foto: wikipedia.orgFoto: wikipedia.org

Křečové žíly, odborně nazývané varixy, se vyskytují zejména na dolních končetinách. Jedná se o na první pohled viditelné žíly pod kůží, které mají tenkou stěnu a jsou zvětšené. Způsobují horší proudění krve v těle, což má za následek bolesti a mohou přispívat i k dalším komplikacím.

Příčiny vzniku

Na vzniku křečových žil se podílí například obezita. Lidé, kteří trpí nadváhou, jsou mají křečové žíly mnohem častěji nežli ti z nás, kteří mají štíhlou postavu.

Ke vzniku dále přispívají také různá poranění dolních končetin, vysoký krevní tlak a nedostatek vitamínů, zejména vitamínu C. Stejně tak i nedostatek vlákniny.

Za vznikem křečových žil však stojí také malý pohyb. Trpí na ně i lidé, kteří hodně dlouho stojí, mají-li například zaměstnání, u něhož je zapotřebí být ve stoje po celý den.

Způsoby odstranění

Přírodní léčba

Aby se výskytu křečových žil zabránilo, případně jejich tvorba byla omezena, je nutné provést změnu jídelníčku. Strava musí obsahovat dostatek vlákniny a vitamínů.

Je vhodné se vyhnout tučným jídlům a také pokrmům, které obsahují zvýšené množství cukru, zejména sladkostí.

Jak již bylo zmíněno, k tvorbě křečových žil vydatně napomáhá obezita. Pokud trpíte nadváhou, je dobré se pustit do diety, zkusit například vegetariánskou stravu.

Doporučená je také zvýšená konzumace citrusových plodů, luštěnin a rýže. Z pečiva si vybírejte pouze celozrnné.

Jako prevence proti vzniku křečových žil je dále vhodné pít zelený čaj či šťávu z mrkve.

Koupel

K odstranění křečových žil pomáhá také pravidelná ranní a večerní koupel. Střídejte přitom studenou a teplou vodu, vždy po několika minutách, a to opakovaně. Dojde tak postupně ke zlepšení krevního oběhu.

Obklady na noc

Každý večer před tím, než půjdete spát, si udělejte obklad z kostivalu lékařského. Ten aplikujte přímo na postižená místa, a to minimálně po dobu 14 dnů. Pak stejnou dobu vynechejte a poté celý proces znovu opakujte.

Regenerační krémy

Na křečové žíly se dají sehnat regenerační krémy, které dokáží ulevit od bolesti.

Pravidelné cvičení

Proti křečovým žilám blahodárně působí dostatek pohybu. Ideální je kupříkladu šlapání na rotopedu či jízda na kole. Vhodné je také občas zajít do bazénu.

Nošení vhodné obuvi

Křečové žíly trápí muže i ženy. U žen může být příčinou i nošení nevhodné obuvi, zejména té na vysokých podpatcích. Pokud tedy trpíte tímto onemocněním, vyřaďte ze svého botníku všechny boty s podpatkem.

Vhodné oblečení

K léčbě křečových žil není vhodné nosit příliš těsné kalhoty. To totiž může zhoršovat a ztěžovat krevní oběh. Doporučuji tak zvolit spíše volnější oblečení.

Co je potřeba

  • Změna jídelníčku
  • Pravidelné cvičení
  • Nošení vhodné obuvi a oblečení
  • Obklady proti bolesti
  • Používání regeneračních krémů
  • Střídavé koupele ve studené a teplé vodě

Jak dlouho léčba potrvá?

Pokud léčba křečových žil probíhá intenzivně a podle výše uvedených postupů, měla by se situace zlepšit v řádech několika týdnů. Obvykle se pozitivní účinky dostaví zhruba do 4 – 6 týdnů.

Jaké budou náklady?

Asi nejnákladnější položkou je koupě regeneračních krémů a přírodních doplňků stravy. Na křečové žíly pomáhá například produkt Varixinal, který je ve formě tablet.

Obsahuje krom jiného kaštan koňský, který ulevuje od pocitu těžkých nohou. Přípravek se užívá po dobu 2 až 3 měsíců.

V lékárnách a specializovaných obchodech je k dostání celá řada dalších přípravků na křečové žíly. O jejich použití a kombinacích je vhodné se poradit s lékařem.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

3.22 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat komentář (2)

Reklama

Čtěte také...

Jak odstranit strie: Pomůže přírodní krém?

Jak odstranit strie: Pomůže přírodní krém?

Strie jsou drobnými jizvami, které se vyskytují převážně u žen, ovšem mohou trápit také muže, a to především tehdy, pokud u nich dojde k rychlému nárůstu svalové hmoty. Nezřídka kdy jsou také následkem rychlého přibrání tělesné hmotnosti – tloustnutí. U žen se ponejv…

Léčba erektilní dysfunkce: Prevence a způsoby odstranění potíží

Léčba erektilní dysfunkce: Prevence a způsoby odstranění potíží

Erektilní dysfunkce postihuje především muže středního a staršího věku. Jedná se o poruchu, kdy penis nemá dostatečnou erekci, není tuhý. To má za následek neschopnost kvalitního pohlavního styku.


Jak poznat příznaky mrtvice? Prevence a léčba

Jak poznat příznaky mrtvice? Prevence a léčba

Mozková mrtvice neboli cévní mozková příhoda je onemocněním, na které v České republice umírá mnoho lidí. Při včasném zjištění příznaků lze však tomu nejhoršímu zabránit. Abyste riziko mrtvice minimalizovali, je rovněž dobré vědět, jaká jsou preventivní opatření. …

Jak se zbavit roupů? Prevence a léčba infekce roupy

Jak se zbavit roupů? Prevence a léčba infekce roupy

Už vám někdo řekl, že máte roupy? Obvykle se tento pojem používá ve chvíli, kdy lenošíte a nevíte, co dělat. Ze zdravotního hlediska jde však o infekční onemocnění. Roup dětský je parazitem, který se vyskytuje ve střevech, tenkém i tlustém. Jak už z názvu vyplývá, jde p…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Ivana.Sukenikova

úterý, 13. říjen 2015
18:35

varicoFix.Je opravdu dobrý na odstranění křečových žil?


Napsal: Ivana.Sukenikova [Odpovědět]

MARIE

pondělí, 14. prosinec 2015
16:30

dobry den tak jsem si koupila varicofix.Chtela jsem zkusit jestli to oprvavdu funguje.Mam krecove zily od 18roku.Byla jsem na dvou operacich Slibovaly ze mi to vydrzi 10let.Bohuzel nevydrzelo ani pul roku.Pak jsem obevila varicofix.Verila jsem ze mi pomuze.Bohuzel akorat me prestaly bolat krecove zily ale ze by se byli min vystouple nebo cast zmizela to opravdu ne.Jsem zklamana a moje mama je na tom stejne.


Napsal: MARIE [Odpovědět]