Jak odstranit strie: Pomůže přírodní krém?

22. říjen 2013     komentáře (2)  1071 objevných slov

Strie jsou drobnými jizvami, které se vyskytují převážně u žen, ovšem mohou trápit také muže, a to především tehdy, pokud u nich dojde k rychlému nárůstu svalové hmoty. Nezřídka kdy jsou také následkem rychlého přibrání tělesné hmotnosti – tloustnutí. U žen se ponejvíce vyskytují v souvislosti s těhotenstvím.

foto: wikipedia.orgfoto: wikipedia.org

Strie jsou drobnými jizvami, které se vyskytují převážně u žen, ovšem mohou trápit také muže, a to především tehdy, pokud u nich dojde k rychlému nárůstu svalové hmoty. Nezřídka kdy jsou také následkem rychlého přibrání tělesné hmotnosti – tloustnutí. U žen se ponejvíce vyskytují v souvislosti s těhotenstvím.

Co jsou strie

Jedná se o malé jizvičky na kůži, které vznikají v důsledku natahování kůže. Nejvíce postižena jsou místa v okolí břicha, dále se tvoří na stehnech, bocích a hýždích, u žen někdy také na prsou.

Co strie způsobuje

Nárůst tělesné hmotnosti

Příčiny vzniku strií jsou nejčastěji způsobeny vlivem rychlého přibírání na váze. Typicky se jedná o situaci, kdy ženě během těhotenství roste bříško. Kůže se pak extrémně napíná, což má za následek mimo jiné práce tvorbu strií. Také jsou způsobovány nezdravým životním stylem, kdy člověk rychle tloustne.

Hormonální změny

Dalším důvodem, proč se na vašem těle objeví strie, mohou být hormonální změny. To se týká především období klimakteria a také tehdy, používáte-li kortikosteroidy.

Genetické dispozice

Do jisté míry jsou strie způsobeny také genetickými dispozicemi. Ve chvíli, kdy jimi trpěli vaši předci, je větší pravděpodobnost jejich výskytu také u vás.

Rychlý růst během dospívání

Za striemi koneckonců může stát také rychlý růst v období puberty. Opět to souvisí s tím, že se kůže hodně rozpíná a dochází tak k popraskání vláken pod kůží.

Způsoby odstranění

K úplnému odstranění strií dojde pouze při odborných zákrocích. V současné době se nejčastěji využívá metoda odstranění jizev pomocí laseru.

Pakliže máte na těle strie a chcete se jich zbavit nějakou přirozenější cestou, nedá se to učinit se stoprocentní úspěšností. Dojde pouze k jejich zmenšení, strie pak nebudou tolik výrazné. Existuje přitom několik metod, jak toho dosáhnout:

Masáže

Ke zmírnění výskytu strií pomáhají speciální masáže. Jedná se například o lymfodrenáž.

Vyhlazení kůže

Stejně jako v případě běžných jizev po úrazech se dají strie do jisté míry odstranit pomocí takzvané dermabraze, což je chirurgické vyhlazení kůže, kdy dojde k jejímu zjemnění. Při této metodě se využívá oxid hlinitý. Tento postup je poměrně hodně finančně náročný.

Krémy

Na strie můžete pořídit nejrůznější krémy a masti. Zde je nutné říci, že sice pomáhají, ovšem jen do té míry, že strie zesvětlí, případně zmenší, nedojde však k jejich celkovému vymizení.

Mezi účinné krémy patří například tyto:

Vichy krém na strie - jedná se o krém, který obsahuje vyživující rostlinné oleje a minerální látky. Aktivní látkou je zde termální voda z Vichy, která chrání pokožku před volnými radikály.

Díky aplikaci tohoto krému dochází k obnovení pevnosti pokožky, její potřebné hydrataci. Strie se v průběhu několika dnů či týdnů zmenší a dojde k jejich výraznému zesvětlení. Aplikuje se přímo na pokožku, a to jemným masírováním na postižená místa.

Elasti-Q Exclusive tělový krém proti striím - tento krém pomáhá předně jako prevence proti samotnému vzniku strií. Stejně tak ale působí na již vzniklé strie, a to díky tomu, že pokožku dokáže perfektně hydratovat. Strie postupně blednou a dochází také k jejich zploštění.

Kromě výše uvedených přípravků existují i mnohá další kosmetika proti striím.

Prevence proti vzniku strií

Výskytu strií se dá do značné míry zabránit, a to zejména dodržováním zdravé životosprávy. Vyvarujte se zejména rychlému přibírání na váze. Jako prevence proti striím pomáhá také dostatečný a pravidelný přísun tekutin. Dále doporučuji pravidelný pohyb.

V neposlední řadě je vhodné čas od času zajít na masáže, pomocí nichž dojde k lepšímu prokrvení pokožky. Rozhodně je vhodné používat kosmetické krémy proti striím, které působí jako preventivní opatření, kdy pokožku hydratují a dodávají jí potřebné vitamíny a minerály.

Co je potřeba dodržovat

  • Přísun tekutin
  • Zdravá životospráva
  • Masáže
  • Používání kosmetických krémů na vyživení a hydrataci pokožky

Mužům lze doporučit jen pozvolný nárůst svalové hmoty. Pokud posilujete, pak není příliš vhodné svalovou hmotu nabírat moc rychle, jinak se strie dříve či později vyskytnou na místech, kde dochází k extrémnímu roztahování pokožky.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (2)

Reklama

Čtěte také...

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

Zápach z úst je nepříjemný zejména pro lidi z vašeho okolí. Může být přitom způsoben mnoha faktory. Každý z nás by měl dbát na hygienu tak, aby tomuto problému předešel. I ve chvíli, kdy si však poctivě a pravidelně čistíte zuby, zápach z úst přesto může být cítit.

Jak odstranit křečové žíly: Přírodní léčba a prevence

Jak odstranit křečové žíly: Přírodní léčba a prevence

Křečové žíly, odborně nazývané varixy, se vyskytují zejména na dolních končetinách. Jedná se o na první pohled viditelné žíly pod kůží, které mají tenkou stěnu a jsou zvětšené. Způsobují horší proudění krve v těle, což má za následek bolesti a mohou přispívat i…


Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

V důsledku konzumace některých potravin a také špatné ústní hygieny mají mnozí z nás problém s tím, že jim žloutnou zuby. Kdo nemá čistý a bílý chrup, ten se musí při každém úsměvu potýkat s ostychem a obavou, zda-li si tohoto neduhu nevšimne jeho okolí. Přitom stačí …

Jak odstranit kruhy pod očima? Příčiny a rychlá pomoc

Nevzhledné kruhy pod očima se nejčastěji objevují po probdělé noci. Mohou však mít i jiné příčiny. Nejedná se zpravidla o vážný problém, navíc se dá poměrně účinně a rychle odstranit. V dnešním článku si povíme, jaké jsou nejrychlejší způsoby odstranění kruhů pod…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Marie A.

pondělí, 28. červenec 2014
13:46

Prosím o Vaši radu. Mému dvacetiletému vnukovi se objevily na břiše strie. V posledním období přibral na váze. Strie, v menším množství měl i dříve. Nyní však jsou všechny krvavé. Vypadají jako krvavé škrábance. Vnuk má také vysoký tlak, bere léky a lékař mu nyní řekl, aby místo jedné tablety bral dvě. Mohl by to mít od posilování?Je nutné navštívit lékaře? Děkuji za odpověď.


Napsal: Marie A. [Odpovědět]

dagmar

středa, 12. duben 2017
13:26

Strie se dají léčit, ale nejlepší je podle mého názoru prevence. Syn během nemoci velmi přibral na váze, a ze strachu aby mu nepopraskala kůže, tak jsme zkusili hned několik přípravku proti vzniku strií. Asi nejvíce spokojenost s Elasti-Q! Doporučuju


Napsal: dagmar [Odpovědět]