Léčba erektilní dysfunkce: Prevence a způsoby odstranění potíží

5. říjen 2013     komentáře (0)  574 objevných slov

Erektilní dysfunkce postihuje především muže středního a staršího věku. Jedná se o poruchu, kdy penis nemá dostatečnou erekci, není tuhý. To má za následek neschopnost kvalitního pohlavního styku.

Léčba erektilní dysfunkce: Prevence a způsoby odstranění potížíLéčba erektilní dysfunkce: Prevence a způsoby odstranění potíží

Erektilní dysfunkce postihuje především muže středního a staršího věku. Jedná se o poruchu, kdy penis nemá dostatečnou erekci, není tuhý. To má za následek neschopnost kvalitního pohlavního styku.

Erektilní dysfunkce se objevuje až u poloviny mužů starších 50 let. V posledních letech se však stále častěji projevuje také u mnohem mladších mužů. Stojí za tím mimo jiné špatný životní styl.

Prevence

Abyste neměli v relativně brzkém věku problémy s erekcí penisu, je potřeba mít opravdu zdravý životní styl.

Mezi hlavní preventivní opatření patří například omezení kouření. Důležitá je také zdravý a vyvážený jídelníček. Mnoho mužů trpí erektilní dysfunkcí také kvůli obezitě a nadváze. Příčinou vzniku tohoto onemocnění je také ateroskleróza, tedy ucpané cévy.

Léčba

Před léčbou erektilní dysfunkce je důležité odborné vyšetření. To může nejen zjistit příčiny, ale také ukázat, že erektilní dysfunkce je často pouze doprovodným příznakem mnohem závažnějších onemocnění, například cukrovky, ischemických srdečních chorob apod.

Může také jít o první příznak budoucí mozkové příhody. Proto je důkladné lékařské vyšetření zcela nezbytnou záležitostí.

Samotná léčba erektilní dysfunkce je dnes poměrně účinná. Používají se léky, které zajistí větší přívod krve do topořivých těles penisu. Jedná se například i o klasické „modré pilulky“, které účinkují zhruba do půlhodiny po konzumaci.

Dalším způsobem léčby erektilní dysfunkce je aplikace léků přímo, a to prostřednictvím injekcí. Jedná se o takzvanou intravenózní léčbu. Používá se hlavně v situaci, kdy je léčba pomocí tablet neúčinná.

Co je potřeba

  • Návštěva lékaře – zjištění příčiny
  • Úprava jídelníčku
  • Užívání léků ve formě tablet či injekcí
  • Doplňky stravy

Podpůrné přípravky

Jako podporu k vyřešení problémů s erektilní dysfunkcí lze využít doplňky stravy. Zde je ale na místě sdělit, že se jedná skutečně jen o podpůrné přípravky, které neřeší samu podstatu problému.

Jedním z takovýchto produktů je Erectan. Tento doplněk stravy obsahuje přírodní látky, které pomáhají zvýšit sexuální výkonnost jedince. Jde o bezpečný produkt.

I tak je ale vždy vhodné jeho užívání konzultovat s odborníky. Pokud zjistíte potíže s erekcí penisu, navštivte lékaře a nechte se vyšetřit.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

4 způsoby, jak se provádí depilace nohou

4 způsoby, jak se provádí depilace nohou

Chcete mít dokonale hladké nohy. Pak byste dámy měly vědět, jak na to. Depilace nohou se dá provádět několika způsoby. Pominu-li obyčejné vytrhávání chloupků pinzetou, jsou v zásadě 4 možnosti, jak provést depilaci nohou.

Jak odstranit křečové žíly: Přírodní léčba a prevence

Jak odstranit křečové žíly: Přírodní léčba a prevence

Křečové žíly, odborně nazývané varixy, se vyskytují zejména na dolních končetinách. Jedná se o na první pohled viditelné žíly pod kůží, které mají tenkou stěnu a jsou zvětšené. Způsobují horší proudění krve v těle, což má za následek bolesti a mohou přispívat i…


Jak poznat příznaky mrtvice? Prevence a léčba

Jak poznat příznaky mrtvice? Prevence a léčba

Mozková mrtvice neboli cévní mozková příhoda je onemocněním, na které v České republice umírá mnoho lidí. Při včasném zjištění příznaků lze však tomu nejhoršímu zabránit. Abyste riziko mrtvice minimalizovali, je rovněž dobré vědět, jaká jsou preventivní opatření. …

Jak se zbavit roupů? Prevence a léčba infekce roupy

Jak se zbavit roupů? Prevence a léčba infekce roupy

Už vám někdo řekl, že máte roupy? Obvykle se tento pojem používá ve chvíli, kdy lenošíte a nevíte, co dělat. Ze zdravotního hlediska jde však o infekční onemocnění. Roup dětský je parazitem, který se vyskytuje ve střevech, tenkém i tlustém. Jak už z názvu vyplývá, jde p…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!