Čím léčit zánět krčních mandlí: Babské rady na angínu

5. květen 2014     komentáře (0)  907 objevných slov

Zánět krčních mandlí je virovým onemocněním. V případě závažnějšího charakteru, kdy je nemoc označována jako angína, je vždy dobré zajít k lékaři, který předepíše vhodné léky. Na krční mandle se však dají použít i nejrůznější domácí recepty.

Čím léčit zánět krčních mandlí: Babské rady na angínuČím léčit zánět krčních mandlí: Babské rady na angínu

Zánět krčních mandlí je virovým onemocněním. V případě závažnějšího charakteru, kdy je nemoc označována jako angína, je vždy dobré zajít k lékaři, který předepíše vhodné léky. Na krční mandle se však dají použít i nejrůznější domácí recepty.

Co je zánět krčních mandlí?

Krční mandle jsou důležité pro obranyschopnost organismu vůči cizorodým částicím, které se dostávají do lidského těla. V případě, že dojde k jejich zánětu, což se projevuje několika příznaky, je tělo vůči bakteriím méně odolné.

Hlavní příznaky

Mezi hlavní příznaky onemocnění patří zejména celková únava. Cítíte se tak, jako kdybyste několik dní nespali, nemáte vůbec žádnou energii. Kromě toho však zánět může provázet i mnoho dalších příznaků

  • Únava a vyčerpání
  • Stavy malátnosti
  • Nechuť k jídlu
  • Zvýšená teplota
  • Bolesti hlavy
  • Bolesti v krku, která způsobuje obtížnější polykání
  • Zdrsnělý povrch jazyka
  • Zvětšené mandle

Jak léčit zánět krčních mandlí?

V případě, že je onemocnění závažnější, čili máte vysokou teplotu, silně vás bolí v krku a mandle jsou skutečně hodně zduřelé, je bezpodmínečně nutné zajít k lékaři.

Léčba pak obvykle probíhá nasazením antibiotik. Během několika málo dní by nemoc měla odeznít. Je na místě říci, že angína často postihuje malé děti. V jejich případě návštěvu lékaře neoddalujte.

Babské rady na zánět krčních mandlí

Česnek

Česnek patří mezi účinné „léky“, které se využívají při mnoha onemocněních. Jeho zvýšený přísun může přispět k rychlejšímu odeznění příznaků onemocnění. Buď jej lze konzumovat zcela samotný, případně si udělejte třeba silnou česnekovou polévku či pomazánku.

Citron

Rovněž citron je účinným pomocníkem v boji se zánětem. Jednou z možností jeho použití je to, že si z něj přidáním medu vytvoříte kašičku, kterou budete po lžičkách konzumovat.

Dalším způsobem je opepření citronu a následně jeho vymačkání přímo do úst. Tuto i výše zmíněnou proceduru opakujte minimálně dvakrát až třikrát denně.

Vitamín C

Citron i další ovoce obsahuje vitamín C, který je důležitý pro váš imunitní systém. Při onemocnění krčních mandlí tak doporučuji zvýšit jeho přísun. Alternativou mohou být vitamínové tablety, lepší je však čerstvé ovoce.

Bylinky

Nebyly by to babské rady, aby se v nich nevyskytovaly bylinky. Na zánět krčních mandlí si připravte usušenou a nadrcenou lípu (10 dílků), heřmánek (5 dílků), malinové listy (5dílků), šalvěj (2dílky), mátu (2dílky) a anýz (1 dílek). Vše zalijte šálkem horké vody a nechte cca půl hodiny vylouhovat. Poté sceďte a vypijte.

Kloktadlo

Na zánět krčních mandlí pomáhá také kloktání. Buď si kloktadlo můžete koupit v lékárně, nebo si jej připravte podomácku. Stačí k tomu lžička heřmánku, jitrocele, podbělu, kopřivy, máty a tymiánu.

Opět nechte směs vylouhovat v horké vodě. Poté si odvar nalijte do úst a začněte kloktat, a to opakovaně po dobu několika minut, minimálně dvakrát denně.

Jak dlouho nemoc potrvá?

Zánět krčních mandlí je onemocněním, které zpravidla odezní během pěti až sedmi dnů. Kromě léků a výše uvedených babských rad je dobré být v klidu, ideálně na lůžku.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.71 hvězdiček / Hodnoceno: 21x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak léčit zánět spojivek? + Babské rady

Jak léčit zánět spojivek? + Babské rady

Zánět spojivek patří k nejčastějším onemocněním, která se týkají očí. Léčba probíhá převážně na odborné bázi. Existuje však i několik babských rad, o nichž se v dnešním článku rovněž zmíním.

Jak léčit otoky nohou? Babské rady a bylinky na otoky

Jak léčit otoky nohou? Babské rady a bylinky na otoky

Otoky nohou řeší zpravidla starší lidé, ale také ti z vás, kteří trpí nadváhou a obezitou. Příčin jejich vzniku je však mnohem více. V dnešním článku si povíme, jak se toto onemocnění léčí a jaké lze na zmírnění příznaků použít bylinky.


Jak léčit zánět středního ucha?

Jak léčit zánět středního ucha?

Zánět středního ucha je onemocněním, které trápí hlavně malé děti. Nejčastěji se objevuje ve věku kolem 8 – 10 let, někdy však nemoc postihuje i starší osoby. Rozhodně jej nelze podceňovat, v nejhorších případech, kdy nedojde k patřičné léčbě, může mít zánět za …

Jak léčit zánět dásní?

Jak léčit zánět dásní?

Mezi nejnepříjemnější onemocnění, která vás ovlivňují během celé doby trvání, patří zánět dásní. Jedná se o nemoc, s níž se potýká během svého života velké procento populace. Z hlediska věku lze říci, že se vyskytuje u dětí, dospělých i seniorů. Souvisí se šp…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!