Čím léčit zánět krčních mandlí: Babské rady na angínu
5. květen 2014 Roman Beneš komentáře (0) 907 objevných slovZánět krčních mandlí je virovým onemocněním. V případě závažnějšího charakteru, kdy je nemoc označována jako angína, je vždy dobré zajít k lékaři, který předepíše vhodné léky. Na krční mandle se však dají použít i nejrůznější domácí recepty.
Zánět krčních mandlí je virovým onemocněním. V případě závažnějšího charakteru, kdy je nemoc označována jako angína, je vždy dobré zajít k lékaři, který předepíše vhodné léky. Na krční mandle se však dají použít i nejrůznější domácí recepty.
- Co je zánět krčních mandlí
- Hlavní příznaky
- Jak léčit zánět krčních mandlí
- Babské rady na zánět krčních mandlí
- Jak dlouho nemoc potrvá
Co je zánět krčních mandlí?
Krční mandle jsou důležité pro obranyschopnost organismu vůči cizorodým částicím, které se dostávají do lidského těla. V případě, že dojde k jejich zánětu, což se projevuje několika příznaky, je tělo vůči bakteriím méně odolné.
Hlavní příznaky
Mezi hlavní příznaky onemocnění patří zejména celková únava. Cítíte se tak, jako kdybyste několik dní nespali, nemáte vůbec žádnou energii. Kromě toho však zánět může provázet i mnoho dalších příznaků
- Únava a vyčerpání
- Stavy malátnosti
- Nechuť k jídlu
- Zvýšená teplota
- Bolesti hlavy
- Bolesti v krku, která způsobuje obtížnější polykání
- Zdrsnělý povrch jazyka
- Zvětšené mandle
Jak léčit zánět krčních mandlí?
V případě, že je onemocnění závažnější, čili máte vysokou teplotu, silně vás bolí v krku a mandle jsou skutečně hodně zduřelé, je bezpodmínečně nutné zajít k lékaři.
Léčba pak obvykle probíhá nasazením antibiotik. Během několika málo dní by nemoc měla odeznít. Je na místě říci, že angína často postihuje malé děti. V jejich případě návštěvu lékaře neoddalujte.
Babské rady na zánět krčních mandlí
Česnek
Česnek patří mezi účinné „léky“, které se využívají při mnoha onemocněních. Jeho zvýšený přísun může přispět k rychlejšímu odeznění příznaků onemocnění. Buď jej lze konzumovat zcela samotný, případně si udělejte třeba silnou česnekovou polévku či pomazánku.
Citron
Rovněž citron je účinným pomocníkem v boji se zánětem. Jednou z možností jeho použití je to, že si z něj přidáním medu vytvoříte kašičku, kterou budete po lžičkách konzumovat.
Dalším způsobem je opepření citronu a následně jeho vymačkání přímo do úst. Tuto i výše zmíněnou proceduru opakujte minimálně dvakrát až třikrát denně.
Vitamín C
Citron i další ovoce obsahuje vitamín C, který je důležitý pro váš imunitní systém. Při onemocnění krčních mandlí tak doporučuji zvýšit jeho přísun. Alternativou mohou být vitamínové tablety, lepší je však čerstvé ovoce.
Bylinky
Nebyly by to babské rady, aby se v nich nevyskytovaly bylinky. Na zánět krčních mandlí si připravte usušenou a nadrcenou lípu (10 dílků), heřmánek (5 dílků), malinové listy (5dílků), šalvěj (2dílky), mátu (2dílky) a anýz (1 dílek). Vše zalijte šálkem horké vody a nechte cca půl hodiny vylouhovat. Poté sceďte a vypijte.
Kloktadlo
Na zánět krčních mandlí pomáhá také kloktání. Buď si kloktadlo můžete koupit v lékárně, nebo si jej připravte podomácku. Stačí k tomu lžička heřmánku, jitrocele, podbělu, kopřivy, máty a tymiánu.
Opět nechte směs vylouhovat v horké vodě. Poté si odvar nalijte do úst a začněte kloktat, a to opakovaně po dobu několika minut, minimálně dvakrát denně.
Jak dlouho nemoc potrvá?
Zánět krčních mandlí je onemocněním, které zpravidla odezní během pěti až sedmi dnů. Kromě léků a výše uvedených babských rad je dobré být v klidu, ideálně na lůžku.
Hodnocení
2.52 hvězdiček / Hodnoceno: 25x
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!