Jak odstranit ječné zrno: Babské rady pro jeho léčbu

21. září 2013     komentáře (1)  597 objevných slov

Ječné zrno je hlavně z estetického hlediska velmi nepříjemnou záležitostí. Na okraji očních víček se vytvoří absces, který je načervenalý a způsobuje celkový otok víčka. Typickým příznakem je zvýšený tlak na oko, krom toho může ječné zrno docela bolet.

foto: wikipedia.orgfoto: wikipedia.org

Ječné zrno je hlavně z estetického hlediska velmi nepříjemnou záležitostí. Na okraji očních víček se vytvoří absces, který je načervenalý a způsobuje celkový otok víčka. Typickým příznakem je zvýšený tlak na oko, krom toho může ječné zrno docela bolet.

Ječné zrno způsobuje rozmnožení stafylokoků. Často se objevuje o lidí, kteří mají z nějakých příčin sníženou imunitu organismu.

Může však být také způsobeno špatnou hygienou, kdy se očí a jejich okolí dotýkáte špinavou rukou. Faktorem je také nedostatek vitamínů.

Pro léčbu ječného zrna se využívají léky, které předepisuje lékař. Pokud ječné zrno není nijak velké, můžete si s ním poradit i pomocí několika triků.

Postupy odstranění ječného zrna: Babské rady

Babské rady na léčbu ječného zrna jsou velmi jednoduché a přitom mnohdy velmi účinné.

Brambora

Uvařte bramboru ve slupce. Poté ji oloupejte a smíchejte se syrovým žloutkem a teplým mlékem. Vzniklou směs naneste na hadřík a přiložte jej na ječné zrno. Proces opakujte minimálně dvakrát denně do té doby, než ječné zrno ustoupí.

Krupice

Na pánvi ohřejte hrst krupice. Zabalte ji do čistého hadru a přiložte na ječné zrno.

Kvasnice

Ječné zrno může být způsobeno nedostatkem vitamínu B. Proto k jeho odstranění může pomoci konzumace syrových kvasnic nebo kvasnicové pomazánky.

Světlík lékařský

Připravte si odvar ze světlíku lékařského. Jeho látky pozitivně působí na nejrůznější kožní nemoci, včetně ječného zrna. Do odvaru namočte hadřík a aplikujte jej na postižené místo. Proces opakujte několikrát za den.

Teplý obklad

K odstranění ječného zrna pomůže také obyčejný teplý obklad. Do teplé vody namočte kus vaty nebo čistého hadříku (kapesníku) a na zhruba deset až patnáct minut přiložte k oku. Opět je potřeba postup opakovat několikrát denně.

Co je potřeba k odstranění ječného zrna

  • Uvařená brambora
  • Krupice
  • Kvasnice
  • Teplá voda
  • Odvar ze světlíku lékařského

Jak dlouho léčba ječného zrna potrvá?

Ječné zrno by se i pomocí výše zmíněných babských rad mělo ztratit během několika dní. Pokud problémy přetrvávají, navštivte raději lékaře, který vám předepíše potřebné léky.

Jaké budou náklady na odstranění ječného zrna?

Ingredience pro babské triky, jak se zbavit ječného zrna, máte jistě doma. Náklady lze vypočítat řádově na maximálně desítky korun.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.79 hvězdiček / Hodnoceno: 24x


Přidat komentář (1)

Reklama

Čtěte také...

Jak ošetřit popraskané paty? Babské rady

Jak ošetřit popraskané paty? Babské rady

Popraskané paty jsou kožním problémem, který jistě trápí celou řadu z vás. Projevuje se spíše u lidí středního a staršího věku. Kůže na patě popraská z několika důvodu. Jde o onemocnění, kdy vlastně dochází k odumření tkáně, neboť nemá potřebnou hydrataci.

Čím léčit zánět krčních mandlí: Babské rady na angínu

Čím léčit zánět krčních mandlí: Babské rady na angínu

Zánět krčních mandlí je virovým onemocněním. V případě závažnějšího charakteru, kdy je nemoc označována jako angína, je vždy dobré zajít k lékaři, který předepíše vhodné léky. Na krční mandle se však dají použít i nejrůznější domácí recepty.


Jak na péči o vlasy? Babské rady na mastné vlasy

Jak na péči o vlasy? Babské rady na mastné vlasy

V jednom z minulých článků jste se dozvěděli, jak zabránit padání vlasů, nastínil jsem vám také příčiny, proč padají vlasy. Velmi častým problém, s nímž se potýká zhruba každý čtvrtý z nás, jsou ale také mastné vlasy. V dnešním článku se dozvíte, jak se tohoto pr…

Jak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbu

Jak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbu

Velké množství lidí ve věku nad 30 let trpí hemeroidy. Jedná se o zvětšené křečové žíly v oblasti konečníku. Buď se vyskytují u jeho vchodu nebo přímo v něm. Pokud nejsou hemoroidy nijak velké, člověku život neznepříjemní. Hodně zvětšené křečové žíly v této ob…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

jana

úterý, 31. prosinec 2013
09:10

U nás se léčí , ječné zrno pouze slinami . Stačí několikrát denně naslinit a samo zmizne , čím víckrát tím lépe.Dělám i u svých vnoučat , zatím neselhalo. Zrovna předevčírem se mě začalo dělat a dnes už vyléčené- nic tam není .Léčíme si to tak už několik generací ...


Napsal: jana [Odpovědět]