Jak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbu

21. srpen 2013     komentáře (6)  711 objevných slov

Velké množství lidí ve věku nad 30 let trpí hemeroidy. Jedná se o zvětšené křečové žíly v oblasti konečníku. Buď se vyskytují u jeho vchodu nebo přímo v něm. Pokud nejsou hemoroidy nijak velké, člověku život neznepříjemní. Hodně zvětšené křečové žíly v této oblasti však již mohou mít nepříjemné důsledky, zejména krvácení.

Jak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbuJak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbu

Velké množství lidí ve věku nad 30 let trpí hemeroidy. Jedná se o zvětšené křečové žíly v oblasti konečníku. Buď se vyskytují u jeho vchodu nebo přímo v něm. Pokud nejsou hemoroidy (označované také jako hemeroidy či hemerojdy) nijak velké, člověku život neznepříjemní. Hodně zvětšené křečové žíly v této oblasti však již mohou mít nepříjemné důsledky, zejména krvácení.

Postup léčby

1. Koupel se solí

Pro domácí léčbu lze zvolit několik způsobů. Prvním je sedací koupel, která je vhodná hlavně pro vyhřezlé hemoroidy. Do koupele přidáte sůl a případně také krapet nějakého éterického oleje. Koupel pravidelně opakujte.

2. Bezinkový obklad

Další možnost je léčba pomocí obkladu. Velmi pozitivní účinek má obklad z bezinek. Ty mají na zvětšené žíly uklidňující účinek, dojde tak k jejich postupnému ztenčení, hemoroidy postupně zmizí.

3. Ledový obklad

Na hemoroidy účinkuje také obklad s ledem, který vložíte do sáčku a přiložíte k postiženému místu. Tento postup je samozřejmě účinný jen pro hemoroidy, které se vyskytnou u vstupu do konečníku.

4. Konopná mast na hemeroidy

Konopná mast na hemoroidyKonopná mast na hemeroidy je spolehlivou kombinací výrazného ošetřujícího účinku konopí s příznivými účinky ověřených místních produktů přírody, které jsou pro tento "citlivý" účel používány již po generace. Tato mast má výrazný antiseptický, ošetřující a hojivý účinek a neobsahuje vodu a žádné dráždivé látky. Konopná mast stojí cca 150 kč.

5. Přírodní průnikový gel Gallotin

Gallotin je jemný přírodní gel k ošetření hemoroidů s desinfekčními a stahujícími účinky. Tento gel posiluje cévní stěnu tlustého střeva a ošetřuje pokožku v okolí problematických partií, tlumí bolesti a nepohodlné pocity spojené s hemoroidy. Cena je cca 230 Kč.

Při vážnějších potížích se dají využít čípky, klystýr a další metody. Ty však konzultujte již s lékaři.

Prevence

Riziko vzniku hemoroidů lze snížit zejména vydatnou a zdravou stravou. Doporučuje se jíst potraviny, které zajistí dostatečný přísun vitamínů a vlákniny.

Člověk by měl naopak omezit pití kávy a kofeinových nápojů. Obecně lze říci, že by strava měla být natolik vydatná, aby posilovala žíly.

Co je potřeba k léčbě hemoroidů

  • Sůl, éterický olej
  • Led, sáček na led
  • Obklad z bezinek

Jak dlouho léčba potrvá?

Léčba hemoroidů zabere několik dní. Záleží přitom na jejich velikosti a stadiu. V případě, že máte s hemoroidy skutečně velké potíže, je doporučeno vše konzultovat s lékařem, který doporučí vhodný postup léčby.

Jaké budou náklady na léčbu?

Pokud zvolíte přírodní léčbu hemoroidů, budou náklady prakticky nulové, výsledek se ale dostaví za delší dobu a bude nejistý. Ledový obklad nebo obklad z bezinek, případně i koupel v soli vás nebude stát ani korunu navíc, neboť obvykle vše máte doma. U speciálních přípravků jako je konopná mast nebo gel na hemeroidy se náklady pohybují od 150 - 250 Kč a výsledek bude zaručen. Pokud budou problémy přetrvávat, doporučujeme však vždy konzultaci s lékařem.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.55 hvězdiček / Hodnoceno: 22x


Přidat komentář (6)

Reklama

Čtěte také...

7 tipů na zácpu: Babské rady a jídla proti zácpě

7 tipů na zácpu: Babské rady a jídla proti zácpě

O tom, jak odborně a pomocí medikamentů léčit zácpu, jste se dozvěděli již v jednom z předchozích článků. Víte ale, že na zácpu existuje i celá řada babských rad?

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

Znají to zejména řemeslníci a další manuálně pracující, ovšem s problémem se potýkají také vášniví zahrádkáři. Ten problém se jmenuje mozoly. Nejčastěji se vytvářejí na rukou, respektive v horní části dlaní, u prstů.


7 tipů, jak se zbavit vší?

7 tipů, jak se zbavit vší?

Veš dětská je drobným hmyzem, který se živí krví. Usidluje se výhradně ve vlasech na hlavě. Ačkoliv by se z názvu mohlo zdát, že jde pouze o záležitost, která se týká malých dětí, opak je pravdou, může napadnout také dospělého člověka. Zbavit se vší není nic jednoduc…

18 tipů, jak předejít ucpání cév: Příznaky a prevence

18 tipů, jak předejít ucpání cév: Příznaky a prevence

Ucpané cévy jsou závažným onemocnění, které je jedním z nejčastějších důvodů úmrtí osob. Česká republika v tomto ohledu patří ke světové špičce ve špatném slova smyslu. Na choroby a nemoci, které mají příčinu právě v ucpaných cévách, zde umírá velké procento p…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

michala

pondělí, 31. březen 2014
10:45

musí se začít víc hýbat a určitě změnit jídelníček. jinak mně pomohla od bolesti i mast na hemeroidy, která je odstranila. ale důležitá je hlavně ta prevence!


Napsal: michala [Odpovědět]

michala

pondělí, 31. březen 2014
10:46

jo a tu mast jsem kupovala na http://jakselecit.cz/goto/hemoroidy/ snad to někomu pomůže


Napsal: michala [Odpovědět]

honza

úterý, 1. červenec 2014
21:18

Můžu používat konopnou mast dlohodobě? Nedojde k otupení léčivých schopností?


Napsal: honza [Odpovědět]

Ivan

čtvrtek, 7. srpen 2014
09:01

Ahoj, taky jsem na doporučení vyzkoušela anurex a je opravdu skvělý. Bolest a pálení chlazením postupně zmizely, a výrůstky se zhruba za týden začaly ztrácet.


Napsal: Ivan [Odpovědět]

Petra

středa, 28. leden 2015
13:58

Ahojte, já mám vyzkoušený hemostop. Vždycky když jsem měla s hemeroidy problém tak mi během chvilky zabral. Vřídky zmizly do měsíce. Za sebe můžu doporučit, dokonce se mi neobjevují tak často.


Napsal: Petra [Odpovědět]

Liběna

středa, 29. leden 2014
09:44

Ahoj, jojo, hemeroidy, to je běh na dlouhou trať. Já se s něma natrápila docela dlouho, celkem asi 3 roky. Zkoušela jsem fakt všechno, změnu jídelníčku, více pohybu ale valné účinky to neměla:( Nejvíce mi pomohla konopná mast, v kombinaci s koupelí z dubu, a taky anurex. Ten asi nejvíce. Strká se přímo \"tam\". ale nebojte se, je to velice příjemné, protože vám to okamžitě bolavé místo schladí. Mě osobně pomohl. Tak držím palce, protože taková léčba není moc jednuduchá.


Napsal: Liběna [Odpovědět]