Jak na žluté prsty od nikotinu? Aby kuřáka neprozradily žluté ruce a nehty

17. únor 2014     komentáře (2)  865 objevných slov

Víte, jak se pozná, že jste silným kuřákem? Stačí jeden pohled na vaše ruce, respektive prsty. A hned má člověk jasno, že denně vykouříte velké množství cigaret. Prsty, mezi nimiž totiž svíráte cigaretu, jsou zažloutlé.

Jak na žluté prsty od nikotinu? Aby kuřáka neprozradily žluté ruce a nehtyJak na žluté prsty od nikotinu? Aby kuřáka neprozradily žluté ruce a nehty

Víte, jak se pozná, že jste silným kuřákem? Stačí jeden pohled na vaše ruce, respektive prsty. A hned má člověk jasno, že denně vykouříte velké množství cigaret. Prsty, mezi nimiž totiž svíráte cigaretu, jsou zažloutlé.

Tento problém mnohé z vás může trápit, neboť vám může být stydno z toho, že máte žluté prsty. Ale nebojte, existuje pár triků, pomocí nichž se dá žluté zbarvení od nikotinu odstranit.

Co způsobuje žluté prsty

Problém se zažloutlými prsty mají především silní kuřáci, kteří kouří pravidelně. Na prstech se jim totiž usazuje nikotin.

Vezměte si příklad, kdy budete často kouřit v uzavřené a nevětrané místnosti. Za pár dní už usazený nikotin rozeznáte pouhým okem například na rámech oken. Ta dostanou nažloutlou barvu. Stejné je to v případě vašich prstů. I na nich se nikotin usazuje.

Nikotin je vlastně tekutinou, která má olejovitou strukturu. Během kouření dochází k jejímu vypouštění. Vaše pokožka ji pak absorbuje, a to nejvíce právě v oblasti prstů, kde během kouření svíráte vaše cigárko.

Při častém kouření se nikotin dostane hlouběji do kůže a lze jej pak těžko odstranit klasickými hygienickými prostředky. Můžete použít mýdla, kolik chcete, stejně vám prsty zůstanou žluté.

Postupy odstranění žlutých skvrn od nikotinu

Existuje několik osvědčených triků, které vám pomohou odstranit nevzhledné žlutí fleky na prstech. Už jen kvůli vlastnímu sebevědomí a také s ohledem na vaše okolí je dobré některý z nich si vyzkoušet, pokud kouříte často.

Jak se na vás asi v práci bude dívat šéf nekuřák, když mu podáte ruku s odporně vzhlížejícími žlutými prsty od nikotinu?

Co je potřeba

  • Plátek citronu
  • Jedna tableta acylpyrinu
  • Horká voda
  • Plátek syrové brambory

Citron

Nejjednodušší a nejznámější trik, který je i poměrně účinný. Na žluté prsty od nikotinu stačí aplikovat citron. Ukrojte si plátek citronu a pár minut s ním drhněte postižená místa. Žluté nikotinové fleky zmizí, a to díky účinkům citronové šťávy.

Acylpyrin

Méně známý trik, jak se zbavit žlutých skvrn od nikotinu. Vezměte si tabletku acylpyrinu a rozpusťte ji v horké vodě v hrnku.

Až se tabletka zcela rozpustí, ponořte do hrníčku žluté prsty a nechte je zde několik minut vylouhovat. Účinné látky léku z kůže „vytáhnou“ nikotin a prsty budou opět čisté.

Brambory

Zajímavou „babskou“ radou je také použití brambory. Postup je zde prakticky stejný jako v případě použití citronu.

Stačí si ukrojit kousek syrové brambory a třít s ní o žluté prsty. Během deseti až patnácti minut by vaše prsty měly opět dostat přirozenou barvu.

Se žlutými prsty obvykle nemají problémy kuřačky hospodyňky, které často loupou brambory. Už jen tím se totiž nevědomky zbavují nikotinu na kůži svých prstů u rukou.

Kromě těchto základních triků jistě mnozí z vás mají i jiné osvědčené způsoby. Lze snad jen dodat, že je dobré vzniku žlutých prstů od nikotinu předejít.

A jak? No přeci tím, že přestanete kouřit. Kouření má zcela jednoznačně negativní vliv na zdraví organismu. Jde o zlozvyk, který vám v dlouhodobějším horizontu přinese mnohem více starostí než jen žluté prsty.

Závěrečná rada také zní. Žlutým prstům mimo jiného předejdete i důkladnou hygienou. Je důležité používat kvalitní mýdla či krémy na ošetření rukou.

Máte i vy nějaký trik, jak se odstranit žluté fleky na prstech, které způsobil nikotin? Podělte se o ně s námi v komentáři.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.73 hvězdiček / Hodnoceno: 62x


Přidat komentář (2)

Reklama

Čtěte také...

Jak se zbavit zahlenění v krku?

Jak se zbavit zahlenění v krku?

Zahlenění krk je stavem, který často doprovází kašel také bolest v krku. Jde o onemocnění, které může být vyvolány z mnoha příčin, méně či více závažných. V každém případě je zvýšené zahlenění dýchacích cest velmi nepříjemné a obtěžující.

Jak přestat kouřit? Metody odvykání

Jak přestat kouřit? Metody odvykání

Kouření je zlozvykem, který si i v dnešní době, kdy už zdaleka není moderní, neodpustí velká část populace. Kouří ženy i muži, mladí staří, zdraví i nemocní. Přitom si je téměř každý z nás vědom toho, že mu cigarety způsobí dříve či později zdravotní problémy.


Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

V důsledku konzumace některých potravin a také špatné ústní hygieny mají mnozí z nás problém s tím, že jim žloutnou zuby. Kdo nemá čistý a bílý chrup, ten se musí při každém úsměvu potýkat s ostychem a obavou, zda-li si tohoto neduhu nevšimne jeho okolí. Přitom stačí …

Jak na masáž zad: Postup krok za krokem

Jak na masáž zad: Postup krok za krokem

Po celodenní námaze se vám jistě občas stane, že přijdete domů a cítíte, jak máte ztuhlá a bolavá záda. Je několik možností, jak si s tímto problémem poradit. Účinným způsobem je provedení klasické masáže zad. Stačí, když oslovíte svého partnera či někoho z rodiny. …Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Martin

čtvrtek, 2. listopad 2017
09:52

Nejlepší je ten citron,když máte záděry :-)


Napsal: Martin [Odpovědět]

Jirka Sokolík

neděle, 24. duben 2016
18:34

Zažloutlé prsty nezpůsobuje nikotin, nýbrž dehet. Nikotin je látka bezbarvá :)


Napsal: Jirka Sokolík [Odpovědět]