Jak na masáž zad: Postup krok za krokem

15. červenec 2014     komentáře (1)  699 objevných slov

Po celodenní námaze se vám jistě občas stane, že přijdete domů a cítíte, jak máte ztuhlá a bolavá záda. Je několik možností, jak si s tímto problémem poradit. Účinným způsobem je provedení klasické masáže zad. Stačí, když oslovíte svého partnera či někoho z rodiny. Je ale potřeba vědět, jak se masáž zad provádí. Špatný postup totiž povede spíše ke zhoršení potíží.

Jak na masáž zad: Postup krok za krokemJak na masáž zad: Postup krok za krokem

Po celodenní námaze se vám jistě občas stane, že přijdete domů a cítíte, jak máte ztuhlá a bolavá záda. Je několik možností, jak si s tímto problémem poradit. Účinným způsobem je provedení klasické masáže zad. Stačí, když oslovíte svého partnera či někoho z rodiny. Je ale potřeba vědět, jak se masáž zad provádí. Špatný postup totiž povede spíše ke zhoršení potíží.

Postup masáže zad

1. Poloha těla

Při masáži zad je důležité, abyste leželi na pevné a rovné podložce. Nemáte-li zrovna k dispozici speciální masérskou židli, lehněte si na zem, případně na postel. Pokud zvolíte zem, dejte si na ni nějakou podložku.

Při masáži musí být tělo maximálně uvolněné. Nohy mějte natažené, ruce si dejte podél těla, případně pod hlavu, jak vám to bude příjemnější. Páteř každopádně mějte v rovině. Hlavu dejte na stranu, během masírování ji pak vždy po několika minutách vystřídejte stranu tak, aby nedošlo k zablokování krční páteře tím, že hlava ustrne na dlouhou dobu v jedné poloze.

2. Zahřátí těla

Tělo musí být před provedením masáže dostatečně zahřáté. Osoba, která vás bude masírovat, si připraví ručník, který předem nahřeje a následně vám jej položí na záda.

Při masáži využijete olej nebo krém. I ten je vhodné před aplikací na pokožku lehce zahřát. Stačí, kdy jej masér promne v dlaních, dojde tak k okamžitému zvýšení teploty gelu.

3. Masírování

Tělo je třeba masírovat od horních částí hýždí. Tato oblast je totiž nejčastějším místem, odkud bolest zad a únava svalstva pochází.

Masírování provádějte táhlými pohyby. Hýždě obkružte a pak pokračujte směrem nahoru k šíji. Je důležité, abyste se pohybovali pouze po svalech. Pohyby rukou přitom musí být jemné, není žádoucí na pokožku příliš tlačit.

Pro vyšší účinek lze do masírování zapojit i jednotlivé prsty. Dalším krokem je hnětení zad rukama. Jednou rukou hnětete směrem nahoru, druhou směrem dolů. Tyto hmaty postupně střídejte.

Ucítí-li masírovaná osoba bolest, je třeba zmírnit tlak. Masáž nemá být bolestivou záležitostí, ba naopak uklidňujícím procesem, při němž se uvolní zatuhlé svaly, a člověk si během procedury také psychicky odpočine.

Co je potřeba

  • Masážní olej nebo krém
  • Zahřátý ručník
  • Pevná podložka

Jak dlouho to potrvá?

Masáž zad trvá zhruba 60 minut. Ideální je, pokud si ji budete dopřávat pravidelně, a to alespoň třikrát týdně.

Jaké budou náklady?

Co se týče nákladů, jsou v případě klasické masáže minimální. Masážní přípravky lze pořídit v mnoha cenových relacích. Obyčejný masážní gel Diamond Ice s Aloe vera vás například vyjde na 155 Kč v balení 225g.

Video

Na videu najdete podrobný postup, jak se provádí klasická masáž zad:

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.73 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat komentář (1)

Reklama

Čtěte také...

Jak na bolavá záda? Cviky a další možnosti léčby

Jak na bolavá záda? Cviky a další možnosti léčby

Bolest zad patří k problémům, které se během života dříve či později dotknou drtivé většiny z nás. Může se jednat jen o chvilkový problém, který nemá nijak závažnou příčinu, ovšem bolest zad může být způsobena také onemocněním tělesných orgánů a dlouhodobější…


Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Monika Ruz.

čtvrtek, 26. říjen 2017
19:25

No pokud nemate pritele nebo kohokoli kdo by vas masiroval, nebo nechcete nechat u masera majlant tak na www.healthlife.cz maji clanek o automasazi s masaznimi pomuckami ... ja zoufalka jsem se uchylila k tomu a nelituji. Vazne nemam penize ani cas nekam porad litat :) snad pomuze i ostatnim


Napsal: Monika Ruz. [Odpovědět]