Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

18. září 2014     komentáře (0)  625 objevných slov

Zarostlé nehty jsou problémem, který trápí hlavně lidi v mladším věku. Objevuje se zejména u prstů na nohou, méně často se pak zarostlé nehty objevují také na rukou. Jak vyřešit potíže se zarostlým nehtem a jaká jsou možná preventivní opatření?

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukouJak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Zarostlé nehty jsou problémem, který trápí hlavně lidi v mladším věku. Objevuje se zejména u prstů na nohou, méně často se pak zarostlé nehty objevují také na rukou. Jak vyřešit potíže se zarostlým nehtem a jaká jsou možná preventivní opatření?

Co jsou zarostlé nehty?

Hovoříme-li o zarostlých nehtech, je tím myšlen stav, kdy dojde k přerůstání nehtu, který se postupně vrývá až do pokožky. V pokročilejším stádiu může být tento problém poměrně bolestivou záležitostí. Pokud se objeví na prstech nohou, pociťujete tuto bolest prakticky během každého kroku, který uděláte.

Příčiny zarostlých nehtů

Hlavní příčinou zarůstání nehtů bývá často jejich špatné a nedostatečné zastřihávání. Na prstech nohou je potřeba nehty stříhat tak, aby nebyly příliš do oblouku.

Další příčiny zarůstání

  • Široké nehty
  • Širší nehtová ploténka
  • Nošení nevhodné obuvi

Způsob léčby zarostlých nehtů

Domácí léčba

Sami se problému zbavíte tak, že postižený nehet důkladně zastřihnete. Pokud už je příliš zarostlý a zastřihání je bolestivé, doporučuji si nohy nejprve namočit v teplé vodní lázni, dojde tak ke změkčení nehtů.

Zarostlé části nehtu lze odstranit také pomocí pilníčku, kdy postupně vypilujete tu část, která se nachází mezi nehtem a kůží.

Odborná léčba

Pokud je odstranění zarostlého nehtu příliš bolestivé, může přijít na řadu operativní řešení, kdy dojde k úpravě postranních valů a rozšíření nehtové ploténky. Po tomto zákroku by již k zarůstání nehtů do pokožky nemělo docházet.

V případě, že dojde k vytvoření zánětu, nasazují se zpravidla ústní antibiotika.

Co je potřeba

  • Pravidelná péče o nehty (střihání, pilování)
  • Nošení vhodné obuvi

Jak dlouho to potrvá?

Samotné odstranění zarostlé části nehtu vyřešíte během minutky. Bolest, která je vyvolána zánětem, však obvykle ještě nějaký ten den přetrvává.

Jaké budou náklady?

Je důležité dbát zejména na to, abyste měli vždy dobře střižené nehty. K tomu vám postačí klasické nůžky na nehty, které stojí kolem 40 Kč. Stejně nákladnou položkou je pak pořízení pilníku na nehty.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

Znají to zejména řemeslníci a další manuálně pracující, ovšem s problémem se potýkají také vášniví zahrádkáři. Ten problém se jmenuje mozoly. Nejčastěji se vytvářejí na rukou, respektive v horní části dlaní, u prstů.

Jak léčit mravenčení a brnění rukou? Příčiny necitlivosti rukou

Jak léčit mravenčení a brnění rukou? Příčiny necitlivosti rukou

Trápí vás časté brnění a mravenčení rukou? V určitých případech to nemusí znamenat náznak nějak závažného onemocnění. Vždy je ale dobré se dopátrat příčiny a následně provést preventivní opatření, případně nastolit léčbu, ať už odbornou či „domácí“.


Jak léčit třepení nehtů?

Jak léčit třepení nehtů?

K viditelným vadám na kráse, které trápí zejména ženy, patří třepení nehtů. Dá se rozpoznat už letmým pohledem. Pokud vás třepení nehtů také trápí, čtěte dále. Dozvíte se, jak se mu dá zabránit a jak vlastně o nehty pečovat, abyste problému předešli.

Jak léčit astma? Prevence proti astmatu

Jak léčit astma? Prevence proti astmatu

Astmatem trpí v České republice poměrně značná část populace, přičemž počet postižených osob neustále přibývá. Jedná se chronické onemocnění, kdy dochází k zánětu průduškové sliznice. Tím, že sliznice otéká, dochází ke zhoršení dýchání.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!