Jak léčit třepení nehtů?

15. červen 2015     komentáře (0)  678 objevných slov

K viditelným vadám na kráse, které trápí zejména ženy, patří třepení nehtů. Dá se rozpoznat už letmým pohledem. Pokud vás třepení nehtů také trápí, čtěte dále. Dozvíte se, jak se mu dá zabránit a jak vlastně o nehty pečovat, abyste problému předešli.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

K viditelným vadám na kráse, které trápí zejména ženy, patří třepení nehtů. Dá se rozpoznat už letmým pohledem. Pokud vás třepení nehtů také trápí, čtěte dále. Dozvíte se, jak se mu dá zabránit a jak vlastně o nehty pečovat, abyste problému předešli.

Co je třepení nehtů?

Že se nehty třepí, poznáte jednoduše tak, že se tvoří dvojitá vrstva nehtů. Vrchní část se následně odlamuje. Nehty jsou pak slabší. Třepení se objevuje hlavně podélně po celé délce nehtu, někdy pak jen po stranách. Často problém doprovází i průvodní jev v podobě záděrek na kůži v okolí nehtu.

Příčiny třepení

Hlavní příčinou je nedostatek vitamínů, které podporují tvorbu a vitalitu nehtů. Jde zejména o nedostatek vitamínu B, dále pak také zinku, vápníku, křemíku a hořčíku.

Další příčiny

  • Přílišná konzumace kávy, alkoholu
  • Vysoký příjem cukrů
  • Nedostatek vitamínů A a C
  • Špatná péče o nehty – používání nekvalitních laků a odlakovačů
  • Vysušené ruce – v důsledku používání silných mýdel
  • Tvorba plísní
  • Používání nevhodného pilníku a nůžek na nehty
  • Chudokrevnost
  • Namáčení rukou v horké vodě – časté namáčení způsobuje narušení struktury nehtů, což má za následek jejich oslabení.
  • Kontakt s agresivními mycími prostředky – Kvalitu nehtů ovlivní, pokud myjete nádobí bez rukavic. Pokožka se tak dostává do styku s mycími přípravky, které naruší jejich pevnost.

Postupy léčby třepivých nehtů

Postup léčby spočívá především ve zjištění příčiny onemocnění a jejich odstranění.

Přísun vitamínů z doplňků stravy

Pokud tedy za třepením nehtů stojí nedostatečný přísun vitamínů a dalších látek, které organismus pro správný růst nehtů potřebuje, zajistěte jejich dodání, a to i pomocí doplňků stravy. Vhodné jsou třeba doplňky, které obsahují kolagen. Pro zdravé nehty je dobré také vyzkoušet pivovarské kvasnice, které jsou bohatým zdrojem vitamínu B.

Parafínový zábal

Vyřešit problém s třepivými nehty vám pomohou také v kosmetických salonech. V nich se využívá hlavně parafínový zábal, který takřka okamžitě pomáhá zlepšit celkový stav nehtů a okolní pokožky. Provádět se má několikrát za sebou, vždy po zhruba 1 týdnu.

Parafín se nahřeje na teplotu kolem 50 °C. Poté se do něj ponoří prsty, na které parafín přilne. Po vyjmutí se prsty obalí igelitem a parafín se nechá asi 15 minut působit. Po uplynutí lhůty se odstraní a pokožka se promasíruje.

Použití regeneračních krémů

Nehty potřebují dodat potřebné vitamíny a minerály. Toho docílíte i aplikací speciálních regeneračních krémů a olejů, jimiž nehty každý den promažete, ideálně po umytí.

Mandlový olej

Na poškozené nehty a okolní pokožku vyzkoušejte také mandlový olej. Večer jím postižená místa potřete, pak si na ruce navlékněte jemné bavlněné rukavice a nechte olej přes noc působit. Ráno budou nehty pevnější a dostatečně vyživené.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.18 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Zarostlé nehty jsou problémem, který trápí hlavně lidi v mladším věku. Objevuje se zejména u prstů na nohou, méně často se pak zarostlé nehty objevují také na rukou. Jak vyřešit potíže se zarostlým nehtem a jaká jsou možná preventivní opatření?

Babské rady, jak odstranit plíseň nehtů

Babské rady, jak odstranit plíseň nehtů

Plísně se objevují nejen na lidské pokožce, ale také na nehtech. I v tomto případě se onemocnění nazývá mykóza. Je zpravidla vyvoláno kvasinkami. Nemoc se objevuje především u nehtů na prstech dolních končetin, nejčastěji na krajních prstech, tedy palcích či malíčcích. M…


Jak léčit lupénku?

Jak léčit lupénku?

Lupénka je kožním onemocnění, kterým je postiženo významné procento populace. Jen v České republice se týká více než 200 tisíc obyvatel. Trpí jím zejména dospělí lidé. Onemocnění se dá rozdělit na několik druhů.

Jak léčit inkontinenci? + Cviky

Jak léčit inkontinenci? + Cviky

Inkontinence je onemocněním, které se týká spíše žen, objevuje se však také u mužů. Projevuje se v jakémkoliv věku v dospělosti, u mladých i starších lidí. Vyskytuje se až u poloviny žen. Je to nemoc, která se dá léčit, k léčbě přitom pomohou i jednoduché cviky, které …Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!