Jak léčit třepení nehtů?
15. červen 2015 Roman Beneš komentáře (0) 678 objevných slovK viditelným vadám na kráse, které trápí zejména ženy, patří třepení nehtů. Dá se rozpoznat už letmým pohledem. Pokud vás třepení nehtů také trápí, čtěte dále. Dozvíte se, jak se mu dá zabránit a jak vlastně o nehty pečovat, abyste problému předešli.
K viditelným vadám na kráse, které trápí zejména ženy, patří třepení nehtů. Dá se rozpoznat už letmým pohledem. Pokud vás třepení nehtů také trápí, čtěte dále. Dozvíte se, jak se mu dá zabránit a jak vlastně o nehty pečovat, abyste problému předešli.
Co je třepení nehtů?
Že se nehty třepí, poznáte jednoduše tak, že se tvoří dvojitá vrstva nehtů. Vrchní část se následně odlamuje. Nehty jsou pak slabší. Třepení se objevuje hlavně podélně po celé délce nehtu, někdy pak jen po stranách. Často problém doprovází i průvodní jev v podobě záděrek na kůži v okolí nehtu.
Příčiny třepení
Hlavní příčinou je nedostatek vitamínů, které podporují tvorbu a vitalitu nehtů. Jde zejména o nedostatek vitamínu B, dále pak také zinku, vápníku, křemíku a hořčíku.
Další příčiny
- Přílišná konzumace kávy, alkoholu
- Vysoký příjem cukrů
- Nedostatek vitamínů A a C
- Špatná péče o nehty – používání nekvalitních laků a odlakovačů
- Vysušené ruce – v důsledku používání silných mýdel
- Tvorba plísní
- Používání nevhodného pilníku a nůžek na nehty
- Chudokrevnost
- Namáčení rukou v horké vodě – časté namáčení způsobuje narušení struktury nehtů, což má za následek jejich oslabení.
- Kontakt s agresivními mycími prostředky – Kvalitu nehtů ovlivní, pokud myjete nádobí bez rukavic. Pokožka se tak dostává do styku s mycími přípravky, které naruší jejich pevnost.
Postupy léčby třepivých nehtů
Postup léčby spočívá především ve zjištění příčiny onemocnění a jejich odstranění.
Přísun vitamínů z doplňků stravy
Pokud tedy za třepením nehtů stojí nedostatečný přísun vitamínů a dalších látek, které organismus pro správný růst nehtů potřebuje, zajistěte jejich dodání, a to i pomocí doplňků stravy. Vhodné jsou třeba doplňky, které obsahují kolagen. Pro zdravé nehty je dobré také vyzkoušet pivovarské kvasnice, které jsou bohatým zdrojem vitamínu B.
Parafínový zábal
Vyřešit problém s třepivými nehty vám pomohou také v kosmetických salonech. V nich se využívá hlavně parafínový zábal, který takřka okamžitě pomáhá zlepšit celkový stav nehtů a okolní pokožky. Provádět se má několikrát za sebou, vždy po zhruba 1 týdnu.
Parafín se nahřeje na teplotu kolem 50 °C. Poté se do něj ponoří prsty, na které parafín přilne. Po vyjmutí se prsty obalí igelitem a parafín se nechá asi 15 minut působit. Po uplynutí lhůty se odstraní a pokožka se promasíruje.
Použití regeneračních krémů
Nehty potřebují dodat potřebné vitamíny a minerály. Toho docílíte i aplikací speciálních regeneračních krémů a olejů, jimiž nehty každý den promažete, ideálně po umytí.
Mandlový olej
Na poškozené nehty a okolní pokožku vyzkoušejte také mandlový olej. Večer jím postižená místa potřete, pak si na ruce navlékněte jemné bavlněné rukavice a nechte olej přes noc působit. Ráno budou nehty pevnější a dostatečně vyživené.
Hodnocení
2.18 hvězdiček / Hodnoceno: 11x
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!