Jak léčit závratě pomocí bylinek?

26. únor 2015     komentáře (0)  761 objevných slov

Závratě jsou stavy, kdy se vám motá hlava, ztrácíte pevnou půdu pod nohama. Jejich příčina může tkvít ve špatné životosprávě, stejně tak jsou ale mnohdy průvodním jevem vážnějšího onemocnění. V případě, že trpíte závratěmi, pomohou kromě léčiv také bylinky, respektive recepty z nich.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Závratě jsou stavy, kdy se vám motá hlava, ztrácíte pevnou půdu pod nohama. Jejich příčina může tkvít ve špatné životosprávě, stejně tak jsou ale mnohdy průvodním jevem vážnějšího onemocnění. V případě, že trpíte závratěmi, pomohou kromě léčiv také bylinky, respektive recepty z nich.

Co je závrať

Závrať, někdy označovaná jako vertigo, je stavem, při němž dochází ke ztrátě rovnováhy těla. Hůře koordinujete své pohyby. Tělo se navíc dostává do pohybu, na který není zvyklý. Objevuje se nejen při chůzi, ale někdy i při pouhém pohybu hlavou.

Příznaky závratí

Hlavním příznakem závratí je již zmíněné motání a zhoršená koordinace těla. Dále je často doprovází také fyzická slabost.

V horších situacích můžete při náhlé a prudké závrati omdlévat. Ztráta vědomí přitom naznačuje, že jde o vážné onemocnění, jež je třeba konzultovat s lékaři.

K příznakům lze v neposlední řadě přidat ještě nevolnosti a zvýšenou únavu. Vzhledem k tomu, že závratě může způsobit i špatný tlak, doprovází jej také hukot v uších a bolest hlavy. To vše se projeví i v oblasti psychiky, kdy se dostavují pocity úzkosti.

Postup léčby závratí

Při opakovaném výskytu závratí je rozhodně potřeba zajít k lékaři. Mohou být totiž průvodním symptomem mnohem závažnějších onemocnění – od krvácení do mozku až po nádor na mozku. Podle zjištění lékař zvolí vhodnou léčbu.

Jde-li o závratě, které jsou způsobeny tlakem, je nutné hlavně upravit životosprávu a jídelníček a nasadit léky na zvýšení/snížení krevního tlaku.

Při potížemi se závratěmi se dále využívá vodoléčba, doporučují se také masáže a teplé zábaly. Tyto procedury využijte hlavně ve chvílích, kdy jsou závratě způsobeny zablokováním svalstva a krčních páteře, což jsou další důvody, proč onemocnění vzniká.

Bylinky na závratě

Zázvorovník lékařský

Zázvor patří k tradičním léčivým rostlinám, které se využívají hlavně v asijské medicíně. Výtažky ze zázvorovníku lékařského mají uklidňující účinky na lidský organismu, podporují trávení a působí i proti pocitům nechutenství a zvracení.

Doma si ze zázvoru udělejte čaj. Vezměte kořen rostliny, nastrouhejte jej a přelijte horkou vodou. Poté nechte zhruba 10 – 15 minut vylouhovat, sceďte a pijte, dokud je teplý.

Lékořice

Na závratě pomáhá také extrakt z lékořice. Tato bylinka obsahuje látky, jež pomáhají zvýšit krevní tlak, přispívají také ke zmírnění žaludečních potíží.

Vezměte kořen lékořice a rozdrťte jej v mističce. Následně tuto drť povařte do chvíle, až získá tmavou barvu. Extrakt pak konzumujte, a to asi 1 lžičku třikrát denně.

Kotvičník pozemní

Čaj z kotvičníku pozemního má blahodárné účinky při mnoha zdravotních problémech a onemocněních. Namátkou jeho látky pomáhají snížit hladinu cholesterolu a tuků v krvi, zlepšují krevní oběh, případně podporují tvorbu žaludečních šťáv. Kromě toho působí také na zrakové orgány, jejichž špatná funkce může být jednou z příčin tvorby závratí.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak léčit nespavost pomocí bylinek?

Jak léčit nespavost pomocí bylinek?

Zdravotní potíže psychického i fyzického rázu mívají v mnoha případech příčinu v tom, že člověk špatně spí. Jednou z nemocí, která má v dlouhodobém horizontu negativní vliv na organismus, je insomnie neboli nespavost.

Jak léčit dnu? Klasická léčba a léčení pomocí doplňků

Jak léčit dnu? Klasická léčba a léčení pomocí doplňků

Dna je onemocněním, které sice není tak časté jako jiné nemoci, nicméně její výskyt je poměrně nepříjemnou záležitostí, která člověka dosti trápí a omezuje jej v pohybu. Jde o nemoc, kterou lze označit jako zvláštní typ artritidy.


Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Epilepsie je závažným onemocněním, kterým trpí stále větší počet lidí. Projevuje se různě intenzivními záchvaty. Lze tuto nemoc léčit? A jaké jsou vlastně její příznaky?

Co je senná rýma: Příznaky a jak ji léčit

Co je senná rýma: Příznaky a jak ji léčit

Senná rýma se stala problémem, který dnes trápí velkou část populace. Jedná se o onemocnění, které se dotýká osob všech věkových kategorií, děti a seniory nevyjímaje.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!