Jak léčit dnu? Klasická léčba a léčení pomocí doplňků

22. srpen 2013     komentáře (1)  554 objevných slov

Dna je onemocněním, které sice není tak časté jako jiné nemoci, nicméně její výskyt je poměrně nepříjemnou záležitostí, která člověka dosti trápí a omezuje jej v pohybu. Jde o nemoc, kterou lze označit jako zvláštní typ artritidy.

foto: cs.wikipedia.orgfoto: cs.wikipedia.org

Dna je onemocněním, které sice není tak časté jako jiné nemoci, nicméně její výskyt je poměrně nepříjemnou záležitostí, která člověka dosti trápí a omezuje jej v pohybu. Jde o nemoc, kterou lze označit jako zvláštní typ artritidy.

V kloubech se hromadí příliš kyseliny močové, což má za následek píchání a bolesti. Postihuje ponejvíce kloub na palci u nohy, vyskytnout se však může také u kolenních kloubů, u kloubů na zápěstí atd. Pozná se tak, že kloub se zanítí a zčervená. Tyto jevy jsou doprovázeny silnými bolestmi.

Postup při léčbě Dny

Běžná léčba

Dna se klasicky léčí po konzultacích s lékaři. Ti doporučí změnu jídelníčku, kdy vám bude nastavena dieta. Rozhodně se vyvarujte přejídání a konzumaci nezdravých jídel a nápojů, vynechejte alkohol ve větším množství.

Při léčbě Dny se používají také speciální léky, které pomáhají redukovat množství kyseliny močové v kloubech, jež nemoc zapříčiňuje.

Léčba přírodními produkty

Za velmi účinný produkt, který je na čistě přírodní bázi a je doporučován i lékaři, je v případě dny považována šťáva z Aloe vera, která obsahuje přírodní polysacharidy.

K léčbě pomáhá také vojtěška ( tu lze koupit i v kapslích), lopuch a další rostliny. Vhodné je konzumovat větší množství zeleniny. Dělejte si třeba šťávy z rajčat apod.

Prevence

Důležitá je zdravá a pravidelná strava. Riziko vzniknu Dny se zvyšuje tehdy, když trpíte obezitou, neprospívá ani přílišné holdování alkoholu. Projevuje se nejčastěji u lidí po čtyřicítce.

Jako prevence proti nemoci je doporučováno kromě zdravé stravy se také vyhýbat stresovým situacím. Dna však může být vyvolána i vlivem nějaké předchozí operace a zranění kloubu.

Co je potřeba k léčbě

  • Dietní strava
  • Konzumace zeleniny
  • Léky na redukci kyseliny močové
  • Aloe vera

Jak dlouho léčba potrvá?

Dna se léčí velmi pomalu a obtížně, je zapotřebí, abyste byli trpěliví. V každém případě je potřeba tuto nemoc konzultovat s lékaři, pouhá změna jídelníčku a domácí léčba nestačí.

Jaké budou náklady na léčbu?

Za vhodný přípravek, který pomáhá tlumit Dnu, je považována šťáva z Aloe vera. Tu lze zakoupit v lékárnách, litrová láhev vyjde na necelých 1.000Kč. Vydrží ovšem poměrně dlouho, neboť dávkování je poměrně malé, zhruba jen dvě lžíce za den.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat komentář (1)

Reklama

Čtěte také...


Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Kralovna1

pátek, 27. červen 2014
12:02

Tak přírodní produkty mi nepomohli vůbec, vyzkoušela jsem i hodně přípravků a nic moc teda, ale aspoň po enzycolu mi bylo líp, zkusím si ho ještě jednou objednat abych věděla jestli fakt funguje..


Napsal: Kralovna1 [Odpovědět]