Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

29. srpen 2014     komentáře (0)  661 objevných slov

Epilepsie je závažným onemocněním, kterým trpí stále větší počet lidí. Projevuje se různě intenzivními záchvaty. Lze tuto nemoc léčit? A jaké jsou vlastně její příznaky?

Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocněníJak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Epilepsie je závažným onemocněním, kterým trpí stále větší počet lidí. Projevuje se různě intenzivními záchvaty. Lze tuto nemoc léčit? A jaké jsou vlastně její příznaky?

Co je epilepsie?

Jde o onemocnění, které se navenek projevuje epileptickými záchvaty. Ty mohou mít různé podoby. Jsou způsobeny tím, že dochází k nerovnováze v mozku, respektive mezi jeho tlumícími a stimulujícími systémy.

Příznaky epilepsie

Mnozí lidé trpí epilepsií, aniž by si vlastně pořádně uvědomovali. Nemoc se totiž může projevovat jen nepatrně, nemusí vždy nutně jít o ony typické záchvatové stavy, které doprovází bezvědomí čí ztráta pohyblivosti. Mnohé případy lze vlastně identifikovat až na základě vyšetření mozku pomocí EEG.

Hlavní příznaky epilepsie

 • Poruchy vědomí
 • Křeče svalstva
 • Zhoršené vidění a mžitky
 • Bolesti hlavy
 • Závratě a zhoršená koordinace
 • Bezvědomí
 • Halucinace
 • Agresivita

Jak léčit epilepsii?

Záleží na tom, jak často se u vás epileptické záchvaty projevují, potažmo v jaké jsou intenzitě. Pokud vás postihne ojedinělý záchvat, nemusí léčba probíhat medikamenty. Člověk by se v tomto případě měl věnovat především tomu, aby dodržoval pravidelný denní režim. Je vhodné zajistit tělu dostatečný odpočinek a pravidelný spánek.

Dále byste měli omezit konzumaci alkoholických nápojů. Záchvaty mohou být vyvolány také působením světla. pro se epileptikům nedoporučuje pobyt v místnostech a prostorách, kde jsou intenzivní světelné podněty. Typicky se jedná například o diskotéky, kde jsou umístěny stroboskopy apod.

V případě, že se onemocnění projevuje častěji a intenzivněji, je léčba pomocí léků nezbytná, avšak nutno říci, že se dostavují pozitivní výsledky, neboť při nasazení vhodné léčby projevy nemoci zcela či z větší části odeznívají. Léky je však potřeba brát pravidelně, při jejich případném vysazení se příznaky po čase navrátí.

Při symptomech onemocnění je potřeba navštívit lékaře. Epilepsie je zjišťována na základě nálezu na EEG záznamu.

V nejhorších případech, kdy nepomáhají běžné léky, přichází na řadu chirurgická léčba.

Co je potřeba

 • Pravidelný spánkový režim
 • Přísná abstinence
 • Vyhýbání se silným světelným podnětům

Jak dlouho to potrvá?

Léčba epilepsie je po nasazení léků poměrně účinná. Opět je ale na místě připomenutí, že je potřeba je brát pravidelně dle instrukcí lékaře, jinak se symptomy nemoci navrátí.

Za zcela vyléčeného je dnes považován člověk, který nedostane záchvat po dobu alespoň dvou let. Samotný epileptický záchvat trvá různě dlouhou dobu, od pár vteřin až po celé minuty.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak léčit impetigo: Příznaky a léčba kožního onemocnění

Jak léčit impetigo: Příznaky a léčba kožního onemocnění

Impetigo je kožním onemocněním. Není příliš časté, tudíž mnozí z vás nejspíše ani netuší, co je to vlastně za nemoc a jak se projevuje.

Co je senná rýma: Příznaky a jak ji léčit

Co je senná rýma: Příznaky a jak ji léčit

Senná rýma se stala problémem, který dnes trápí velkou část populace. Jedná se o onemocnění, které se dotýká osob všech věkových kategorií, děti a seniory nevyjímaje.


Jak léčit svrab: Příznaky a prevence

Jak léčit svrab: Příznaky a prevence

Svrab je dnes už spíše výjimečným úkazem, který se v České republice objevuje každý rok jen u několika set lidí. Jde o kožní onemocnění, které souvisí se špatnými hygienickými návyky. Ve chvíli, kdy se u vás objeví jeho příznaky, je nezbytně nutné navštívit lékaře.…

Jak léčit závislost na internetu? Příznaky a prevence

Jak léčit závislost na internetu? Příznaky a prevence

Surfování na internetu dnes už nedílně patří k našemu životu, někteří z nás jej dokonce používají nejen ve volných chvílích, ale také v zaměstnání. Pokud na něm ale trávíte příliš mnoho času, můžete se stát závislými. Jaké jsou příznaky závislosti na internetu …Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!