Jak šetrně vyndat třísku: 5 tipů na vytáhnutí třísky z prstu na ruce a noze

8. září 2013     komentáře (0)  759 objevných slov

Při práci se dřevem nebo i jen kontaktu s ním se vám jistě občas stane, že si zabodnete třísku do prstu na ruce či na noze. Tříska způsobí nepříjemné píchnutí a vryje se do kůže.

foto: wikipedia.orgfoto: wikipedia.org

Při práci se dřevem nebo i jen kontaktu s ním se vám jistě občas stane, že si zabodnete třísku do prstu na ruce či na noze. Tříska způsobí nepříjemné píchnutí a vryje se do kůže.

Určitě máte osvědčený způsob, jak jí vytáhnout, nicméně není na škodu se dozvědět, jakou jsou možnosti vytáhnutí třísky tak, aby vás to bolelo co nejméně.

Postupy vytáhnutí třísky

1. Použití jehly

Osvědčeným postupem pro vyndání třísky z prstu je použití obyčejné jehly. Používá se ve chvíli, kdy je tříska hodně zarytá a nevyčnívá z kůže, takže ji nelze snadno vytáhnout pomocí sevřením mezi nehty.

Postižené místo nejprve dezinfikujte. Stejně tak je potřeba dezinfikovat také samotnou jehlu, aby se do pod kůži nedostaly bakterie, které by způsobily zánět.

Špičku jehly opatrně zabodněte do kůže v místě, kde se nachází tříska. Vzniklým otvorem pak třísku jednoduše vytáhněte. Po vytáhnutí místo opět dezinfikujte.

2. Nabobtnání kůže

Pro odstranění zadřené třísky je možné také nechat kůži nabobtnat v horké vodě. Prst jednoduše vložíte na zhruba deset až patnáct minut do horké vody se sodou.

Tříska pak po čase sama vyleze, případně povystoupí, takže se k ní snadněji dostanete pomocí jehly či pinzety.

3. Použití náplasti

Na místo, kde je tříska zadřená, nalepte obyčejnou náplast, případně náplast na kuří oka nebo bradavice. Necháte ji zde několik hodin.

Tříska se díky náplasti dostane blíže k povrchu kůže, odkud ji už vytáhnete pomocí pinzety.

4. Použití lepící pásky

Rychlý způsob, kdy na třísku nalepíte obyčejnou lepící pásku, kterou následně rychle odtrhnete. Tříska se nalepí na pásku a při odtržení vyjede z kůže.

Tento postup je vhodný hlavně ve chvíli, kdy na postiženém místě máte více třísek naráz, jejichž postupné odstraňování by bylo náročné a příliš zdlouhavé.

5. Použití mastnoty

Aby tříska snadno vyklouzla, je možné její kůži potřít olejem, tukem nebo třeba špekem. Rovněž se dá použít například i mýdlová pěna.

Co je potřeba k vytáhnutí třísky

  • Pinzeta
  • Ostrá jehla
  • Lepicí páska
  • Náplast
  • Olej, mýdlová pěna
  • Horká voda

Jak dlouho vytáhnutí třísky potrvá?

Pokud je tříska těsně u povrchu kůže, pak bude její vytáhnutí otázkou pár desítek vteřin. Je-li ovšem hodně zaražená, počítejte s bolestivějším a také delším úkonem.

V momentě, kdy vás bude tříska v prstu na ruce nebo noze hodně bolet a nepůjde vyndat, raději zajděte k doktorovi, který ji odborně vytáhne.

Jaké budou náklady na vytáhnutí třísky?

Vyndat třísku není finančně náročnou záležitostí. Vzhledem k tomu, že si vystačíte s náčiním, které doma běžně používáte, není třeba nic kupovat.


Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Bradavice na ruce a na noze: 10 tipů, jak odstranit bradavice

Bradavice na ruce a na noze: 10 tipů, jak odstranit bradavice

Bradavice jsou výrůstky na kůži, které trápí poměrně značnou část populace. Jedná se vlastně o shluk odumřelých kožních buněk. Příčinou vzniku bradavic je zejména snížená obranyschopnost organismu a také nedostatek vitamínů, hlavně vitamínu A a C, které pomáhají vy…

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

Znají to zejména řemeslníci a další manuálně pracující, ovšem s problémem se potýkají také vášniví zahrádkáři. Ten problém se jmenuje mozoly. Nejčastěji se vytvářejí na rukou, respektive v horní části dlaní, u prstů.


7 tipů na zácpu: Babské rady a jídla proti zácpě

7 tipů na zácpu: Babské rady a jídla proti zácpě

O tom, jak odborně a pomocí medikamentů léčit zácpu, jste se dozvěděli již v jednom z předchozích článků. Víte ale, že na zácpu existuje i celá řada babských rad?

7 tipů, jak se zbavit vší?

7 tipů, jak se zbavit vší?

Veš dětská je drobným hmyzem, který se živí krví. Usidluje se výhradně ve vlasech na hlavě. Ačkoliv by se z názvu mohlo zdát, že jde pouze o záležitost, která se týká malých dětí, opak je pravdou, může napadnout také dospělého člověka. Zbavit se vší není nic jednoduc…



Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!