Bradavice na ruce a na noze: 10 tipů, jak odstranit bradavice

30. srpen 2013     komentáře (0)  1137 objevných slov

Bradavice jsou výrůstky na kůži, které trápí poměrně značnou část populace. Jedná se vlastně o shluk odumřelých kožních buněk. Příčinou vzniku bradavic je zejména snížená obranyschopnost organismu a také nedostatek vitamínů, hlavně vitamínu A a C, které pomáhají vyživovat pokožku.

foto. wikipedia.orgfoto. wikipedia.org

Bradavice jsou výrůstky na kůži, které trápí poměrně značnou část populace. Jedná se vlastně o shluk odumřelých kožních buněk. Příčinou vzniku bradavic je zejména snížená obranyschopnost organismu a také nedostatek vitamínů, hlavně vitamínu A a C, které pomáhají vyživovat pokožku.

Nejčastěji se vyskytují na nohách a rukách, nicméně objevit se mohou prakticky na jakémkoliv místě na těle. Léčit se dají mnoha způsoby.

Postup odstranění bradavic

Tradiční léčba

Pokud na své pokožce objevíte bradavice, je nejjistějším řešením návštěva kožního lékaře, který si s nimi dokáže poradit pomocí osvědčených metod.

1. Použití tekutého dusíku

Pomocí tekutého dusíku dojde ke zmražení bradavic. Následuje jejich poměrně již snadné odstranění. Tato metoda patří mezi nejúčinnější a nejvíce využívané. Vždy ji musí provádět specializovaný kožní lékař.

2. Použití roztoku kyseliny salicylové

Další metodou, která se využívá výhradně v medicíně, jsou potěr roztokem kyseliny salicylové. Ta dokáže účinně zamezit dalšímu rozvoji bradavice a odstraní již vzniklé výrůstky na kůži.

3. Vyříznutí

Bradavice je možné si nechat také odborně vyříznout. Opět samozřejmě platí, že vyříznutí musí provádět odborník. Rozhodně se nepokoušejte postiženou oblast vyřezávat sami!

Alternativní druhy léčby

K odstranění bradavic mohou přispět i různé alternativní typy léčby, při nichž se využívají běžně dostupné látky a léčivé rostlinky.

1. Použití česneku

Česnek má obecně velmi pozitivní účinky na lidský organismus. Je proto hojně využíván v přírodním lékařství. Účinkuje i na bradavice. Postup je takový, že na postižené místo přiložíte na pár minut silnější stroužek česneku.

Musíte se připravit na to, že vás bradavice bude docela pálit, nicméně je to docela účinná metoda. Bradavice by měla během několika dní sama odpadnout. Vždy využijte kvalitní a silný česnek, žádné laciné šmejdy z Číny.

2. Olej z ricinu

Ricinový olej, který je běžně k dostání v obchodech, nanesete na prst a jemně vmasírujete na postižené místo. Aplikaci budete opakovat 2-3x denně. Bradavice se bude postupně zjemňovat, nakonec zcela zmizí. Celý postup zabere maximálně jeden týden.

3. Použití banánové slupky

Málo známou, nicméně poměrně účinnou metodou, je použití obyčejné banánové slupky.

Banán obsahuje významné množství látek, které mají pozitivní účinky na lidskou pokožku.

Postup je v tomto případě velmi jednoduchý. Stačí si uříznout malý kus banánové slupky, přiložit jej na bradavici a přilepit pomocí náplasti.

Ideální je, pokud to učiníte večer a slupku na kůži necháte působit přes noc. Celý postup pak opakujte do té doby, nežli bradavice zcela zmizí.

4. Tee Tree oil

Tee tree olej, který je k dostání v obchodech s drogerií, má rovněž na pokožku velmi dobrý účinek. Běžně se používá, když člověk trpí na akné.

Lze jej ale použít právě i na bradavice. Stačí ho nakápnout na vatu, přiložit na postižené místo a zalepit náplastí. Po zhruba 8 hodinách vatu s olejem vyměňte za novou.

Postup opakujte neustále zhruba po dobu jednoho týdne. Během této doby by bradavice měla zmizet.

5. Jablečný ocet

Pro odstranění bradavice lze použít také jablečný ocet. Do něho namočte obvaz a přiložte jej na bradavici. Opět doporučuji aplikaci na noc. Postup opakujte do doby, než bradavice zmizí. To by mělo trvat maximálně jeden týden.

6. Šťáva z vlaštovičníku

Vlaštovičník je rostlinkou, kterou snadno natrháte v přírodě, kde volně roste. Jedná se o planou bylinku, z jejíhož stonku uděláte šťávu. Tou bradavici několikrát za den potřete. Proces opakujte zhruba po dobu jednoho týdne. Bradavice postupně ztmavne a odpadne.

7. Šťáva z pampelišky

Podobně jako z vlaštovičníku se dá použít také šťáva z pampelišky.

Prevence

Důležité je udržovat pravidelnou a vyváženou stravu s dostatečným přísunem vitamínů A a C, které vyživují pokožku.

Co je potřeba k odstranění bradavic

  • Prostředky dle typu zvolené léčby- banán, tee tree olej, jablečný ocet, ricinový olej, česnek, šťáva z pampelišek nebo vlaštovičníku
  • Leukoplastová náplast
  • Obvaz
  • Vatové tampony

Kolik času to zabere?

Doba odstranění bradavic je závislá na zvoleném způsobu léčby. Postupy, kde je využito přírodních látek, odstraní bradavice zhruba během jednoho týdne.

Nejrychlejší je samozřejmě odstranění bradavic u kožního specialisty nebo ve specializovaných centrech- vypálením pomocí tekutého dusíky nebo vyříznutím.

Náklady

Cena za odstranění bradavic se může pohybovat od prakticky nulových nákladů až po stovky korun.

Například laserové odstranění stojí minimálně kolem 1.000Kč, záleží přitom na počtu pulsů, které bude potřeba použít.

Pokud zvolíte přírodní léčbu, pak jsou náklady výrazně nižší, ne vždy je však léčba stoprocentně účinná. Ricinový olej lze koupit ve 125ml balení za zhruba 100Kč, Tee Tree oil pak v lahvičce od objemu 10ml vyjde cca na 60Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

3.26 hvězdiček / Hodnoceno: 27x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Proč se dělají bradavice?

Proč se dělají bradavice?

V jednom z našich minulých článků jste se dozvěděli tipy, jak odstranit bradavice. Co to ale jsou bradavice a proč se vlastně dělají? I to je dobré vědět, abyste pak měli lepší přehled o tom, zda se na vaší pokožce skutečně vyskytují, nebo se jedná o jiné onemocnění kůž…

Pomerančová kůže: 11 tipů, jak odstranit celulitidu na stehnech

Pomerančová kůže: 11 tipů, jak odstranit celulitidu na stehnech

Celulitida na stehnech trápí zejména ženy, přičemž nejčastěji se vyskytuje v oblasti stehen. Jde o zvětšené tukové buňky, které vytvářejí na kůži dolíčky. Celulitida je způsobována mnoha faktory, od dědičných dispozic až po nesprávný pitný režim či sedavý způsob ž…


15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

15 tipů, jak odstranit zápach z úst a co zaručeně pomůže?

Zápach z úst je nepříjemný zejména pro lidi z vašeho okolí. Může být přitom způsoben mnoha faktory. Každý z nás by měl dbát na hygienu tak, aby tomuto problému předešel. I ve chvíli, kdy si však poctivě a pravidelně čistíte zuby, zápach z úst přesto může být cítit.

22 tipů, jak odstranit únavu a ospalost během dne

22 tipů, jak odstranit únavu a ospalost během dne

Cítíte se během dne unavení a ospalí? Rozhodně nejste sami, komu se tyto stavy přihodí. Únava během dne je typická hlavně v jarním a podzimním období, přepadnout vás však může prakticky kdykoliv. je to často zapříčiněno špatnou životosprávou, ale i mnoha dalšími faktory…Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!