Jak odstranit kruhy pod očima? Příčiny a rychlá pomoc

25. duben 2014     komentáře (1)  856 objevných slov

Nevzhledné kruhy pod očima se nejčastěji objevují po probdělé noci. Mohou však mít i jiné příčiny. Nejedná se zpravidla o vážný problém, navíc se dá poměrně účinně a rychle odstranit. V dnešním článku si povíme, jaké jsou nejrychlejší způsoby odstranění kruhů pod očima, které je dobré znát.

Nevzhledné kruhy pod očima se nejčastěji objevují po probdělé noci. Mohou však mít i jiné příčiny. Nejedná se zpravidla o vážný problém, navíc se dá poměrně účinně a rychle odstranit. V dnešním článku si povíme, jaké jsou nejrychlejší způsoby odstranění kruhů pod očima, které je dobré znát.

 • Příčiny kruhů pod očima
 • Způsoby rychlého odstranění
 • Co je potřeba
 • Jak dlouho to potrvá
 • Příčiny kruhů pod očima

  Charakteristické kruhy, kdy je pokožka zarudlá či tmavá těsně pod očima, vzniká v důsledku podráždění. Dochází zde totiž k omezení průtoku krve, případně je to způsobeno přílišným zadržování vody a tuku.

  Mezi nejčastější příčiny patří:

  • Nezdravý životní styl – kouření, špatná životospráva
  • Nedostatek kvalitního spánku
  • Alergické reakce
  • Přílišná námaha očí
  • Stresové vypětí
  • Špatná péče o pokožku
  • Vliv slunečního záření

  Způsoby rychlého odstranění

  Použití kostky ledu

  K rychlému odstranění kruhů pod očima se dá použít jednoduchý „lék“ v podobě kostky ledu. Tu přiložte na postižené místo a jemně s ní masírujte pokožku. Chlad pomůže rozproudit krev. Právě nedostatečné proudění krve je jednou z hlavních příčin tvorby kruhů pod očima.

  Kávová lžička

  Podobně jako kostka ledu působí také například kávová lžička. Tu nechte vychladit do mrazničky a poté jí přiložte pod oko.

  Okurka

  Okurka obsahuje živiny a látky, které mají obecně velmi pozitivní vliv na lidskou pokožku. Proto je dobré ji používat i jako prevenci. Stačí si nakrájet obyčejnou salátovou okurku na tenké plátky, které pak přiložíte na pokožku.

  Správný pitný režim

  Slouží především jako preventivní opatření. Souvisí se zdravým životním stylem. Zaměřte se proto na to, abyste vypili nejméně dva litry tekutin, nepočítá se však do toho pití kávy či slazených nápojů nebo alkoholu apod.

  Pravidelný pitný režim napomáhá ke správné funkci ledvin. To má za následek, že se voda zbytečně nezadržuje v těle, což může být jedna z příčin časté tvorby kruhů pod očima.

  Masáž

  Pomáhá ke zlepšení prokrvení pokožky. Ta se zároveň díky pravidelnému masírování stává odolnější a logicky vzato také vitálnější.

  Použití krémů na kruhy pod očima

  Na kruhy pod očima existují také speciální kosmetické přípravky.

  Ophthaceutical – jde o krém, které je přímo určen na odstranění kruhů pod očima. Obsahuje účinné látky, které napomáhají rychlé regeneraci pokožky a jejímu prokrvení. Nanáší se jednoduše pomocí dávkovače. Emulzi stačí jemně vmasírovat do kůže kolem očí a nechat asi deset minut působit. Používá se jednou denně. Balení tohoto přípravku pořídíte za necelých 600 Kč.

  LANCOME Oční krém Rénergie Yeux Multi-Lift – Přípravek, který pomáhá vylepšit vzhled pokožky v mnoha případech. Kromě redukce tmavých kruhů pod očima jej můžete použít také k postupnému vyhlazení vrásek a vypnutí pleti. Jeho účinky se projeví již po cca 4 týdnech používání. Cena je 1279 Kč.

  Co je potřeba

  • Zdravá životospráva
  • Používání kosmetických přípravků na kruhy pod očima
  • Pravidelné masáže

  Jak dlouho to potrvá?

  Odstranění kruhů pod očima je obvykle otázkou několika hodin. Pokud je stav vyvolán v důsledku nedostatku spánku, je nejlepším řešením ulehnout do postele a dospat to, co jste během noci nestihli. Pokud však potřebujete fungovat, použijte některou z výše uvedených metod, kterou kruhy alespoň zamaskujete tak.

  Autor Roman Beneš

  Autor: Roman Beneš

  Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+  Hodnocení

  2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


  Přidat komentář (1)

  Reklama

  Čtěte také...

  Jak na první pomoc při uštknutí hadem?

  Jak na první pomoc při uštknutí hadem?

  Při procházkách přírodou můžete i v našich končinách narazit na jedovaté hady. Nejčastěji se jedná o zmiji obecnou. Její uštknutí je sice spíše vzácností, přesto může mít v nejhorších případech za následek i smrt.

  Co pomáhá na žlučníkový záchvat? Příčiny a prevence

  Problémy se žlučníkem má během svého života značné procento populace. Tento orgán, který se nachází v těsné blízkosti jater, přispívá k trávení potravy. Právě špatné stravovací návyky přitom mohou zapříčinit stav, který se nazývá žlučníkový záchvat. Jaké jsou…


  Jak odstranit kožní znaménka?

  Jak odstranit kožní znaménka?

  Každý z nás má na těle mateřská znaménka. Jedná se o pigmentové skvrny, která jsou zcela běžná. Jen určitá část z nich se časem vyvine ve zhoubný kožní nádor – melanom. Odstranění znaménka, ať už z estetické či zdravotního důvodu, je možné provést několika způs…

  Jak léčit mravenčení a brnění rukou? Příčiny necitlivosti rukou

  Jak léčit mravenčení a brnění rukou? Příčiny necitlivosti rukou

  Trápí vás časté brnění a mravenčení rukou? V určitých případech to nemusí znamenat náznak nějak závažného onemocnění. Vždy je ale dobré se dopátrat příčiny a následně provést preventivní opatření, případně nastolit léčbu, ať už odbornou či „domácí“.  Přidat komentář

  Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

  Komentáře

  lol

  pondělí, 14. červenec 2014
  18:16

  děkuji určitě to skusím


  Napsal: lol [Odpovědět]