Jak odstranit pigmentové skvrny? 5 způsobů, jak se jich zbavit

23. září 2013     komentáře (0)  856 objevných slov

Pigmentové skvrny se objevují na pokožce z několika příčin. U některých jedinců se ve zvýšené míře vyskytují v průběhu celého života, a to již od dětství. Často se ale objevují spíše až v dospělosti a také ve stáří.

Jak odstranit pigmentové skvrny? 5 způsobů, jak se jich zbavitJak odstranit pigmentové skvrny? 5 způsobů, jak se jich zbavit

Pigmentové skvrny se objevují na pokožce z několika příčin. U některých jedinců se ve zvýšené míře vyskytují v průběhu celého života, a to již od dětství. Často se ale objevují spíše až v dospělosti a také ve stáří.

Příčiny vzniku

Jednou z hlavních příčin vzniku pigmentových skvrn je působení slunečního záření na pokožku. Objevují se tak jako následek spálení kůže po intenzivním opalování.

Kromě toho ale mohou vznikat také v důsledku hormonálních změn a poruch, vliv mají také genetické dispozice jedince. K tvorbě pigmentových skvrn přispívají i nevhodně zvolené a používané kosmetické přípravky.

Postupy odstranění

Ponejvíce se pigmentové skvrny objevují na tváři, mohou se však vyskytnout i na dalších místech těla. Možnosti jejich odstranění do značné míry závisí právě i na tom, čím byly způsobeny.

1. Pigmentové skvrny při hormonálních změnách

U některých žen se mohou pigmentové skvrny tvořit v důsledku hormonálních změn a braní antikocepčních pilulek. V tomto případě je vhodné se poradit s lékaři, vysadit používaný typ antikocepce a zkusit jiný způsob ochrany. Skvrny by pak měly zmizet ve chvíli, kdy dojde ke srovnání hladiny hormonů v těle.

2. Odstranění skvrn, které vznikají spolu s akné

Výskyt akné může mát rovněž vliv na tvorbu pigmentových skvrn. V takovémto případě je vhodné akné ošetřovat správným způsobem. Z jizev, které vznikají v důsledku mačkání akné, se totiž mohou objevovat právě i pigmentové skvrny. Pomoci může také chemický peeling, což je speciální lékařský zákrok pro odstranění pigmentových skrvn.

3. Pigmentové skvrny během těhotenství

Během těhotenství dochází k hormonálním změnám, což se může projevit zvýšeným výskytem pigmentových skvrn. V tomto případě je možností bělení skvrn. Tuto metodu lze použít i při jiných případech. K bělení skvrn se používají laserová metoda či chemický peeling. Ideální je, pokud k nim přistoupíte po létě, kdy již sluneční záření není tak intenzivní a nehrozí opětovná tvorba skvrn.

4. Triky na pigmentové skvrny

Na pigmentové skvrny lze použít i několik triků a babských rad. Pomoci tak může třeba citron, obecně pak vitamín C. Dále někdy pomáhají i výtažky z léčivých rostlin, například lékořice.

5. Kosmetické přípravky

Na vybělení pigmentových skvrn je v současnosti možné použít celou řadu kosmetických přípravků. Ty obvykle obsahují účinné kyseliny, které pigment naruší a následně zcela odstraní. Účinnými látkami jsou například kyselina ovocná, kyselina aspartamová nebo kyselina salycilová. Důležitý je i obsah vitamínu C, který pomáhá vyživovat lidskou pokožku a chránit ji před UV zářením.

Co je potřeba k odstranění

  • Speciální kosmetika s účinnými látkami (kyselina ovocná, vitamín C atd.)
  • Změna antikoncepčních přípravků
  • Chemický peeling, laserové odstranění

Jak dlouho odstranění potrvá?

Při méně razantních postupech bude odstranění pigmentových skvrn otázkou několika týdnů. Pokud však podstoupíte peeling, je účinnost mnohem rychlejší.

Jaké budou náklady?

Pokud zvolíte metodu vybělení skvrn pomocí kosmetických přípravků, počítejte s náklady ve stokorunách. Příkladem účinného produktu je Herb Pharma Pureceutical, který lze zakoupit v balení za 333 Kč. Jde o dvoufázový roztok, který obsahuje výtažek z rostliny Mitracarpe. Kromě vybělení skvrn napomáhá i k pročištění pleti. Lékařský zákrok estetické medicíný pak stojí okolo 1700 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

1.89 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

7 tipů, jak se zbavit vší?

7 tipů, jak se zbavit vší?

Veš dětská je drobným hmyzem, který se živí krví. Usidluje se výhradně ve vlasech na hlavě. Ačkoliv by se z názvu mohlo zdát, že jde pouze o záležitost, která se týká malých dětí, opak je pravdou, může napadnout také dospělého člověka. Zbavit se vší není nic jednoduc…

10 rad, jak se zbavit škytavky

10 rad, jak se zbavit škytavky

Každý z nás jistě dobře ví, co je to škytavka. Nejedná se o žádnou závažnou nemoc, která by měla nějak zásadní vliv na naše zdraví. Jde spíše o to, že nás obvykle přepadne v nejméně vhodný okamžik.


5 tipů, jak se zbavit trémy

5 tipů, jak se zbavit trémy

Snad každý z nás to zná. Ve chvíli, kdy jde na pracovní pohovor, má zkoušku ve škole, případně nějakou jiné důležité setkání, přichází na něj tréma. Někdo je vyloženým trémistou, což se pak ve výsledku hodně projevuje, jiní z nás trému pociťují jen výjimečně a …

10 triků, jak se zbavit kocoviny

10 triků, jak se zbavit kocoviny

Zažili jste náročnou oslavu, na níž nechyběl alkohol? Zábava čas od času musí být a alkohol k ní nepochybně patří. Rána jsou ovšem mnohdy nesnesitelná, neboť na vás přijde kocovina. Naštěstí existují triky, jak se kocoviny rychle a bezbolestně zbavit.Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!