verze pro tisk

Odpuzovače proti komárům a další postupy, jak se jim účinně bránit

27. červen 2014

Komáři patří k nejotravnějšímu hmyzu. Zejména v letních měsících vás dokáže v přírodě i ve městech hodně potrápit. Nejčastěji se s komáry setkáte v blízkosti vodních ploch. Jejich množství roste spolu s tím, jak se zvyšuje vlhkost. Ne náhodou vás proto obtěžuje nejvíce v době po deštích, povodních atp. Lze se jim vůbec nějak bránit a existují nějaké zaručené tipy, jak je účinně odpudit? Odpověď na tyto otázky se dozvíte na následujících řádkách.

Reklama
Odpuzovače proti komárům a další postupy, jak se jim účinně bránitOdpuzovače proti komárům a další postupy, jak se jim účinně bránit

Odpuzovač komárů

Podobně jako se prodávají odpuzovače na myši, lze v obchodech zakoupit také speciální ultrazvukové odpuzovače na hmyz. Ty fungují na stejném principu. Vydávají zvuky v určitých frekvencích, které člověk neslyší, ovšem hmyz je registruje a je pro něj natolik nepříjemný, že raději prchá jinam.

Příkladem účinného odpuzovače je Ochrana před hmyzem Chicco. Jde o přístroj na baterie, který je vhodný pro venkovní využití. Stačí do něj vložit jednu tužkovou baterii a ochrání vás několik desítek hodin. Díky malému rozměru jej bez problémů skryjete do kapsy.

Další postupy

Chemické přípravky

Preparáty na bázi chemie jsou jednou z možných variant, jak se bránit proti komárům. Je však pravdou, že nemají příliš vysokou účinnost. Navíc se hodí spíše do interiérů, neboť většina z nich se zastrkává do elektrické zásuvky.

Přírodní repelenty

Na trhu dnes dostanete i přípravky, které jsou založeny na čistě přírodní bázi. Využívají účinné látky z nejrůznějších bylin, jako jsou třeba hřebíček, levandule nebo máta. Pro venkovní využití jsou nejlepší olejíčky. Na oblečení stačí nakapat pár kapek. Komáři nemají rádi jejich vůni, takže vás budou míjet obloukem. Kromě olejíčků se dají pořídit také speciální náramky proti hmyzu.

B- komplex

Jako účinné řešení v boji s komáry pomáhá přísun B-komplexu. Ten odrazuje dokonce i klíšťata. Dá se zakoupit ve formě tabletek.

Repelent z francovky

Babská rada, která vám rovněž může pomoci: Do zhruba 1 dl francovky dejte kousek hřebíčku. Skleničku uzavřete a nechte několik dní vylouhovat. Pak už jen stačí tento „repelent“ nanést po kapkách na oblečení.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Crystle

sobota, 22. červenec 2017
17:29

Marvelous, what a blog it is! This weblog provides useful data to us, keep it up.


posted by: Crystle [Odpovědět]

Čtěte také...

4 tipy, jak účinně odstranit pálení žáhy

4 tipy, jak účinně odstranit pálení žáhy

Pálení žáhy trápí spoustu z nás. Kdo tento problém nikdy neměl, může se označit za šťastného člověka. Co to vlastně pálení žáhy je, jak se projevuje a jakým způsobem se tohoto problému můžete efektivně zbavit? To je předmětem dnešního článku.

Jak na bolavá záda? Cviky a další možnosti léčby

Jak na bolavá záda? Cviky a další možnosti léčby

Bolest zad patří k problémům, které se během života dříve či později dotknou drtivé většiny z nás. Může se jednat jen o chvilkový problém, který nemá nijak závažnou příčinu, ovšem bolest zad může být způsobena také onemocněním tělesných orgánů a dlouhodobějšími potížemi s páteří a svalstvem. Podle t…


Cibule a léčivé účinky: Lék na kašel i další nemoci

Cibule a léčivé účinky: Lék na kašel i další nemoci

Cibule je zeleninou, která se využívá nejen k přípravě jídel, dají se z ní vytvořit i domácí recepty na nejrůznější nemoci a obtíže. Jde o rostlinku, která je v domácím léčitelství používána již odnepaměti. Už naše babičky dobře věděly, jak pozitivní účinky na lidský organismus má.

Jak a kdy provádět očkování proti tetanu?

Jak a kdy provádět očkování proti tetanu?

V poslední době se vedou hojné diskuze na téma, zda má být očkování povinné, nebo to nechat zcela na vůli rodičů. Ať už patříte do skupiny příznivců povinného očkování, nebo jste spíše zastánci druhé varianty, měli byste vědět, že jedním z důležitých očkování, které je veskrze užitečné, je to proti …