verze pro tisk

Jak na žluté prsty od nikotinu? Aby kuřáka neprozradily žluté ruce a nehty

17. únor 2014

Víte, jak se pozná, že jste silným kuřákem? Stačí jeden pohled na vaše ruce, respektive prsty. A hned má člověk jasno, že denně vykouříte velké množství cigaret. Prsty, mezi nimiž totiž svíráte cigaretu, jsou zažloutlé.

Reklama
Jak na žluté prsty od nikotinu? Aby kuřáka neprozradily žluté ruce a nehtyJak na žluté prsty od nikotinu? Aby kuřáka neprozradily žluté ruce a nehty

Tento problém mnohé z vás může trápit, neboť vám může být stydno z toho, že máte žluté prsty. Ale nebojte, existuje pár triků, pomocí nichž se dá žluté zbarvení od nikotinu odstranit.

Co způsobuje žluté prsty

Problém se zažloutlými prsty mají především silní kuřáci, kteří kouří pravidelně. Na prstech se jim totiž usazuje nikotin.

Vezměte si příklad, kdy budete často kouřit v uzavřené a nevětrané místnosti. Za pár dní už usazený nikotin rozeznáte pouhým okem například na rámech oken. Ta dostanou nažloutlou barvu. Stejné je to v případě vašich prstů. I na nich se nikotin usazuje.

Nikotin je vlastně tekutinou, která má olejovitou strukturu. Během kouření dochází k jejímu vypouštění. Vaše pokožka ji pak absorbuje, a to nejvíce právě v oblasti prstů, kde během kouření svíráte vaše cigárko.

Při častém kouření se nikotin dostane hlouběji do kůže a lze jej pak těžko odstranit klasickými hygienickými prostředky. Můžete použít mýdla, kolik chcete, stejně vám prsty zůstanou žluté.

Postupy odstranění žlutých skvrn od nikotinu

Existuje několik osvědčených triků, které vám pomohou odstranit nevzhledné žlutí fleky na prstech. Už jen kvůli vlastnímu sebevědomí a také s ohledem na vaše okolí je dobré některý z nich si vyzkoušet, pokud kouříte často.

Jak se na vás asi v práci bude dívat šéf nekuřák, když mu podáte ruku s odporně vzhlížejícími žlutými prsty od nikotinu?

Co je potřeba

  • Plátek citronu
  • Jedna tableta acylpyrinu
  • Horká voda
  • Plátek syrové brambory

Citron

Nejjednodušší a nejznámější trik, který je i poměrně účinný. Na žluté prsty od nikotinu stačí aplikovat citron. Ukrojte si plátek citronu a pár minut s ním drhněte postižená místa. Žluté nikotinové fleky zmizí, a to díky účinkům citronové šťávy.

Acylpyrin

Méně známý trik, jak se zbavit žlutých skvrn od nikotinu. Vezměte si tabletku acylpyrinu a rozpusťte ji v horké vodě v hrnku.

Až se tabletka zcela rozpustí, ponořte do hrníčku žluté prsty a nechte je zde několik minut vylouhovat. Účinné látky léku z kůže „vytáhnou“ nikotin a prsty budou opět čisté.

Brambory

Zajímavou „babskou“ radou je také použití brambory. Postup je zde prakticky stejný jako v případě použití citronu.

Stačí si ukrojit kousek syrové brambory a třít s ní o žluté prsty. Během deseti až patnácti minut by vaše prsty měly opět dostat přirozenou barvu.

Se žlutými prsty obvykle nemají problémy kuřačky hospodyňky, které často loupou brambory. Už jen tím se totiž nevědomky zbavují nikotinu na kůži svých prstů u rukou.

Kromě těchto základních triků jistě mnozí z vás mají i jiné osvědčené způsoby. Lze snad jen dodat, že je dobré vzniku žlutých prstů od nikotinu předejít.

A jak? No přeci tím, že přestanete kouřit. Kouření má zcela jednoznačně negativní vliv na zdraví organismu. Jde o zlozvyk, který vám v dlouhodobějším horizontu přinese mnohem více starostí než jen žluté prsty.

Závěrečná rada také zní. Žlutým prstům mimo jiného předejdete i důkladnou hygienou. Je důležité používat kvalitní mýdla či krémy na ošetření rukou.

Máte i vy nějaký trik, jak se odstranit žluté fleky na prstech, které způsobil nikotin? Podělte se o ně s námi v komentáři.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Martin

čtvrtek, 2. listopad 2017
09:52

Nejlepší je ten citron,když máte záděry :-)


posted by: Martin [Odpovědět]

Jirka Sokolík

neděle, 24. duben 2016
18:34

Zažloutlé prsty nezpůsobuje nikotin, nýbrž dehet. Nikotin je látka bezbarvá :)


posted by: Jirka Sokolík [Odpovědět]

Coral

pátek, 21. červenec 2017
11:01

Highly energetic blog, I enjoyed that a lot. Will there be a part 2?


posted by: Coral [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Zarostlé nehty jsou problémem, který trápí hlavně lidi v mladším věku. Objevuje se zejména u prstů na nohou, méně často se pak zarostlé nehty objevují také na rukou. Jak vyřešit potíže se zarostlým nehtem a jaká jsou možná preventivní opatření?

Jak šetrně vyndat třísku: 5 tipů na vytáhnutí třísky z prstu na ruce a noze

Jak šetrně vyndat třísku: 5 tipů na vytáhnutí třísky z prstu na ruce a noze

Při práci se dřevem nebo i jen kontaktu s ním se vám jistě občas stane, že si zabodnete třísku do prstu na ruce či na noze. Tříska způsobí nepříjemné píchnutí a vryje se do kůže.


Bradavice na ruce a na noze: 10 tipů, jak odstranit bradavice

Bradavice na ruce a na noze: 10 tipů, jak odstranit bradavice

Bradavice jsou výrůstky na kůži, které trápí poměrně značnou část populace. Jedná se vlastně o shluk odumřelých kožních buněk. Příčinou vzniku bradavic je zejména snížená obranyschopnost organismu a také nedostatek vitamínů, hlavně vitamínu A a C, které pomáhají vyživovat pokožku.

Jak se zbavit zahlenění v krku?

Jak se zbavit zahlenění v krku?

Zahlenění krk je stavem, který často doprovází kašel také bolest v krku. Jde o onemocnění, které může být vyvolány z mnoha příčin, méně či více závažných. V každém případě je zvýšené zahlenění dýchacích cest velmi nepříjemné a obtěžující.