verze pro tisk

Jak léčit mravenčení a brnění rukou? Příčiny necitlivosti rukou

8. červen 2015

Trápí vás časté brnění a mravenčení rukou? V určitých případech to nemusí znamenat náznak nějak závažného onemocnění. Vždy je ale dobré se dopátrat příčiny a následně provést preventivní opatření, případně nastolit léčbu, ať už odbornou či „domácí“.

Reklama
Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

 

Co je mravenčení rukou?

Zná to asi každý z vás. Při tomto stavu máte pocit, jako by vám pod kůží lezly tisíce mravenců. Ruka je často také méně pohyblivá, znecitlivělá. Zpravidla jde o důsledek toho, že dochází k dlouhodobějšímu stlačení nervů.

Příčiny mravenčení

Hlavní a nejčastější příčinou je zvýšení tlaku na nervy. Typicky se mravenčení projeví v okamžiku, kdy si v noci během spánku přeležíte ruku.

Další příčiny

  • Delší pobyt v chladném prostředí
  • Problémy s krční páteří
  • Cukrovka
  • Alkoholismus
  • Nedostatek vitamínu B
  • Syndrom karpálního tunelu
  • Mozková mrtvice

Postup léčby

Odborná léčba

Pokud jsou problémy s mravenčením přetrvávající, je vždy vhodné zajít k lékaři, který zjistí přesnou příčinu nemoci a zajistí potřebnou léčbu. Na brnění a mravenčení rukou se používají zejména analgetika, která přispívají k tlumení doprovodných příznaků.

Domácí léčba

Domácí léčba mravenčení rukou spočívá zejména v odstranění příčin. Pokud konzumujete ve zvýšené míře alkohol, zkuste jej vynechat. Totiž platí o kouření.

Jak jsem již uvedl, mravenčení a brnění rukou může být vyvoláno rovněž i nedostatkem vitamínu B, konkrétně B12. Proto do svého jídelníčku zkuste zařadit více potravin, které tuto látku obsahují. Významným zdrojem vitamínu B 12 je kupříkladu rybí maso. Kromě vitamínu zajistěte i dostatečný přísun vápníku.

Příčinou častého mravenčení je někdy ztuhlost krční páteře, zejména v oblasti krku. K odstranění potíží a zároveň i jako preventivní opatření vyzkoušejte pohybová cvičení, která ztuhlé svalstvo v oblasti krční páteře uvolní.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Max

úterý, 5. září 2017
05:24

I\'m really impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog.
Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway keep up the excellent
quality writing, it is rare to see a great blog like this one nowadays.


posted by: Max [Odpovědět]

Eugenia

středa, 2. květen 2018
12:41

When I originally commented I clicked the \"Notify me when new comments are added\" checkbox
and now each time a comment is added I get several emails with the same comment.
Is there any way you can remove people from that service?
Thanks a lot!


posted by: Eugenia [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Zarostlé nehty jsou problémem, který trápí hlavně lidi v mladším věku. Objevuje se zejména u prstů na nohou, méně často se pak zarostlé nehty objevují také na rukou. Jak vyřešit potíže se zarostlým nehtem a jaká jsou možná preventivní opatření?

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

Znají to zejména řemeslníci a další manuálně pracující, ovšem s problémem se potýkají také vášniví zahrádkáři. Ten problém se jmenuje mozoly. Nejčastěji se vytvářejí na rukou, respektive v horní části dlaní, u prstů.


Proč se dělají jaterní skvrny na rukou a obličeji? Babské rady na léčbu stařeckých skvrn

Proč se dělají jaterní skvrny na rukou a obličeji? Babské rady na léčbu stařeckých skvrn

Jaterní skvrny, někdy také nazývané jako stařecké skvrny, se projevují na lidské kůži, a to zejména v oblasti obličeje. Vyskytují se ale také na rukou, případně i v okolí krku. Pojem stařecké skvrny není přesný, neboť se skvrny nezřídka kdy objevují už i u lidí v produktivním věku mezi 30 a 40 roky.…

Jak léčit návaly horka u žen? Jaké jsou příčiny

Jak léčit návaly horka u žen? Jaké jsou příčiny

U žen během jejich života objevují různé výkyvy organismu. Častým jevem jsou návaly horka, které ženy pociťují v oblasti obličeje a horních končetin. Problém může mít několik příčin. Teprve podle jejich identifikace je možné provést účinnou léčbu.