verze pro tisk

Jak léčit návaly horka u žen? Jaké jsou příčiny

17. září 2013

U žen během jejich života objevují různé výkyvy organismu. Častým jevem jsou návaly horka, které ženy pociťují v oblasti obličeje a horních končetin. Problém může mít několik příčin. Teprve podle jejich identifikace je možné provést účinnou léčbu.

Reklama
Jak léčit návaly horka u žen? Jaké jsou příčinyJak léčit návaly horka u žen? Jaké jsou příčiny

Příčiny návalů horka u žen

Menopauza

Nejčastější příčinou je menopauza. V tomto období dochází k hormonálním změnám, jejichž důsledkem je krom jiných příznaků právě pocit návalů horka v horních končetinách a obličeji.

Nesprávná funkce štítné žlázy

Pokud je činnost štítné žlázy abnormálně vysoká, jsou návaly horka jedním z charakteristických průvodních jevů.

Strava

K návalům horka dochází také vlivem špatné a nezdravé stravy. Některé potraviny tento stav vyloženě vyvolávají, jiné k němu jen přispívají. Klasicky se jedná o potraviny, které obsahují ostré látky – papriky, chilli, pepř apod. Jejich konzumací dojde k rozšíření cév a vyššímu prokrvení obličeje.

Vysoká teplota

Návaly horka jsou běžně způsobeny vysokou teplotou v místnosti.

Nádory

Největší potíž se v souvislosti s nádory horka jeví v případě, kdy má žena nádorové onemocnění. Obvykle se jedná o nádory trávicího nebo dýchacího ústrojí.

Psychické potíže

Tento stav zná snad každý. V momentě rozčilení okamžitě pocítí náhlý stav horka v obličeji.

Postupy odstranění návalů horka

Jedná-li se o návaly, které jsou způsobeny jen chvilkovým rozčilením nebo vysokou teplotou v místnosti, v níž se nacházíte, je řešení velmi snadné.

V prvním případě je třeba se co nejrychleji uklidnit a oddychnout si. Ve druhém případě prostě stačí vyvětrat, nebo si dojít na čerstvý vzduch.

Pokud vám lékař diagnostikuje, že problém tkví ve špatné stravě, bude nutné upravit jídelníček. Vyvarujte se ostrých a pálivých jídel a také potravin, které mohou způsobovat alergické reakce.

Řešení zásadnějších obtíží

Pokud jsou návaly horka způsobeny zvýšenou činností štítné žlázy, bude zapotřebí nasadit příslušné léky, které její činnost korigují.

V případě návalů, které mají spojitost s menopauzou, je vhodné podávat ženské hormony. I zde je nutná spolupráce s odborníky. Hormony nelze podávat příliš dlouho, jinak mohou přispět ke vzniku rakoviny či jiných vážných onemocnění.

Jsou-li návaly horka způsobeny nádorem, bude řešení opět nutné koordinovat s lékaři. Obvykle však tento problém není tím nejhorším, nač budete v danou chvíli myslet.

Jako alternativu lze pro léčbu návalů horka zkusit přírodní medicínu. Vhodné je například pití bylinkových čajů.

Pomoci mohou také doplňky stravy. Pro období menopauzy lze využít třeba přípravek Fin Femiveltabs, který pomáhá snižovat nervozitu, pocení a právě návaly horka.

Co je potřeba k léčbě návalů horka

  • Identifikace příčiny – konzultace s lékařem

Jak dlouho léčba potrvá?

Běžné návaly, které zapříčiní aktuální psychické rozpoložení nebo třeba špatná teplota v místnosti, v níž se nacházíte, se dají vyřešit ihned.

Naopak, pokud jsou návaly způsobeny nádorovým onemocněním, bude to otázkou mnoha týdnů i měsíců, možná i neřešitelný problém.

Jaké budou náklady?

Nejprve je nutné zjistit příčinu. Lékařské vyšetření je bezplatné. Po konzultaci a vyšetření je možné si teprve spočítat, na kolik vás léčba problému vyjde.

Pokud se rozhodnete využít doplňky stravy, které mohou přispět ke zlepšení stavu, pak počítejte s náklady s řádech několika set korun. Balení přípravku Fin Femiveltabs o 60 tabletách, které vám vydrží na celé 2 měsíce, stojí 895 Kč.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Fannie

neděle, 9. duben 2017
08:24

certainly like your web site but you have to check the spelling on several
of your posts. Several of them are rife with spelling problems and
I to find it very bothersome to tell the truth nevertheless I will definitely come again again.


posted by: Fannie [Odpovědět]

Delmar

sobota, 22. červenec 2017
08:24

Your method of describing all in this piece of writing is actually fastidious, all be able to simply be aware of it, Thanks a
lot.


posted by: Delmar [Odpovědět]

Čtěte také...

Těhotenská cholestáza: Jak ji poznat a jaké jsou příznaky?

Těhotenská cholestáza: Jak ji poznat a jaké jsou příznaky?

Malé procento žen má ke konci těhotenství problémy s onemocněním, které se nazývá těhotenská cholestáza. Provází je především intenzivní svědění pokožky. Nemoc není ani tak nebezpečná pro samotnou nastávající maminku, jako spíše pro správný vývoj plodu. V krajních případech totiž napomáhá k předčasn…

Jak bezpečně vytáhnout přisáté klíště a jaké jsou příznaky nákazy?

Jak bezpečně vytáhnout přisáté klíště a jaké jsou příznaky nákazy?

Zakousnuté klíště může natropit spoustu neplech. Situaci, kdy se vám klíště přisaje na kůži, se nemůžete stoprocentně vyhnout, ani když budete používat nejkvalitnější repelenty.


Jak léčit natažený sval? Příčiny a příznaky svalového zranění

Jak léčit natažený sval? Příčiny a příznaky svalového zranění

Natažený sval je bolestivou záležitostí. Tento problém velmi často řeší sportovci, nicméně může se objevit u každého z nás.

Jaké použít bylinky na horečku?

Jaké použít bylinky na horečku?

Horečka neboli zvýšená teplota je jevem, který doprovází spoustu onemocnění. Jde přitom o obrannou reakci organismu, který se tak brání proti infekci. Na snížení vysoké horečky se dají použít kromě léků také bylinky, z nichž lze připravit čaje.