verze pro tisk

7 tipů jak se úspěšně zbavit chrápání a doporučené léky proti chrápání

15. září 2013

Mnozí z nás si teprve až po upozornění od partnera uvědomí, že během noci chrápou. Každodenní chrápání je velmi nepříjemné hlavně pro ostatní osoby, které spí ve vašem okolí.

Reklama
7 tipů jak se úspěšně zbavit chrápání a doporučené léky proti chrápání7 tipů jak se úspěšně zbavit chrápání a doporučené léky proti chrápání

Není výjimkou, když svým hlasitým chrápáním lidé budí dokonce i sousedy, které od nich odděluje silná stěna. V tom případě je zcela jistě na místě s tímto nešvarem něco dělat.

Chrápání postihuje významné procento lidí. Na jeho vznik a intenzitu má vliv to, že dochází k přílišným vibracím měkkého patra úst. Někdy však bývá také příčinou různých onemocnění a vad, které mohou mít daleko hlubší význam.

Postupy, jak se zbavit chrápání

Abyste své okolí netrápili hlasitým a pravidelným chrápáním, zkuste několik osvědčených triků. Pokud ani ty nezaberou, je vhodné zajít k lékaři a konzultovat s ním další možnosti.

1. Spánek na boku

Chrápání často provází spaní na zádech, kdy máte volnější dýchání. První rada tak zní: zkuste spát na boku.

2. Vyhněte se alkoholu

Pokud často chodíte spát v alkoholovém opojení, zřejmě častěji nežli normálně chrápete. Alkohol, podobně jako třeba různé léky na spaní, totiž působí na nervový systém a tím pádem i na svalstvo v oblasti krku a čelisti. Díky jeho uvolnění se výrazně zvyšuje pravděpodobnost výskytu chrápání.

3. Správná životospráva

K chrápání může přispět i nezdravý životní styl a jídelníček. Je nasnadě, že chrápáním trpí mnohem více lidé, kteří mají problémy s nadváhou a obezitou.

Pokud tak máte o několik kilogramů více a chrápete, zkuste zvolit nějakou dietu a snažit se snížit tělesnou váhu do přijatelnějších hodnot.

Uděláte dobře nejen svému okolí, neboť přestanete tolik chrápat, ale zároveň také učiníte hodně pro své zdraví.

4. Uvolněte dýchací cesty

Chrápání je často průvodním jevem ve chvíli, kdy máte ucpaný nos, ať už v důsledku nachlazení či z jiného důvodu. Před spaním tak aplikujte třeba nosní spreje, které navlhčí dutiny.

5. Pravidelný režim

K zabránění chrápání hodně napomáhá také pravidelný režim. Snažte se o to, abyste chodili spát ve stejnou dobu. Totéž platí i pro vstávání.

Tím, že si tělo zvykne na pravidelný spánek, lépe a zdravěji se vyspíte a s velkou pravděpodobností se vyvarujete chrápání.

6. Hlava výš než chodidla

Během spánku mějte hlavu položenou výše než nohy. Tím dojde ke snížení váhy, která působí na dýchací cesty. Lépe se vám bude dýchat a sníží se riziko špatného průchodu vzduchu, což je příčinou chrápání.

7. Použití léků proti chrápání

V lékárně si zakoupíte léky, které díky svému složení zabraňují chrápání.

Dostupné léky

Adenol kapky – směs éterických olejů, která zabraňuje chrápání díky prokrvení a napětí na tkáních, kdy proudící vzduch nezpůsobí ony nepopulární a hlasité zvuky.

Adenol obsahuje mátou peprnou, eukalyptus, citron, levanduli lékařskou, mandarinku, bazalku pravou nebo rozmarínu lékařskou. 10 ml balení vyjde na 151 Kč.

Adenol spray do hrdla – kromě kapek je vhodným lékem také Adenol ve formě spreje, který se aplikuje přímo na hrdla.

Působí stejně účinně jako kapky, má i podobné složení, v němž je navíc i extrakt sojového lecitinu, který podporuje zdraví cév a správnou funkci nervového systému. 50 ml sprej zakoupíte za 279 Kč.

 

ProZdraví.czAdenol sprej proti chrápání - cena 279 Kč
Zdroj: ProZdravi.cz

 

Co je potřeba k odstranění chrápání

  • Vydatný a pravidelný spánek
  • Dostatečné uvolnění dýchacích cest
  • Správná poloha těla
  • Léky proti chrápání

Jak dlouho odstranění chrápání potrvá?

Nikdy nemůžete s jistotou říci, že jste se nadobro zbavili chrápání. Výše uvedenými postupy ale minimalizujete riziko a četnost.

Jaké budou náklady?

Většina postupů, jak se zbavit chrápání, vás nebude stát ani korunu. Jde vyloženě jen o úpravu životního stylu, návyků, jídelníčku či pitného režimu.

Pokud zvolíte léky proti chrápání, budou se náklady pohybovat maximálně v řádech stokorun měsíčně. Tyto léky navíc není potřeba užívat dlouhodobě.

 

 

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Marty

neděle, 9. duben 2017
08:16

Fine way of describing, and pleasant post to get facts concerning my presentation subject, which i am going to convey in college.


posted by: Marty [Odpovědět]

Patty

sobota, 6. květen 2017
21:41

You can certainly see your skills in the work you write.
The world hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe.
At all times go after your heart.


posted by: Patty [Odpovědět]

Čtěte také...

7 tipů, jak se zbavit vší?

7 tipů, jak se zbavit vší?

Veš dětská je drobným hmyzem, který se živí krví. Usidluje se výhradně ve vlasech na hlavě. Ačkoliv by se z názvu mohlo zdát, že jde pouze o záležitost, která se týká malých dětí, opak je pravdou, může napadnout také dospělého člověka. Zbavit se vší není nic jednoduchého, avšak je to zcela nezbytné.

5 tipů, jak se zbavit trémy

5 tipů, jak se zbavit trémy

Snad každý z nás to zná. Ve chvíli, kdy jde na pracovní pohovor, má zkoušku ve škole, případně nějakou jiné důležité setkání, přichází na něj tréma. Někdo je vyloženým trémistou, což se pak ve výsledku hodně projevuje, jiní z nás trému pociťují jen výjimečně a neovlivňuje je tolik. Dá se ale s trémo…


7 tipů na zácpu: Babské rady a jídla proti zácpě

7 tipů na zácpu: Babské rady a jídla proti zácpě

O tom, jak odborně a pomocí medikamentů léčit zácpu, jste se dozvěděli již v jednom z předchozích článků. Víte ale, že na zácpu existuje i celá řada babských rad?

10 tipů, jak se zbavit migrény a jak jí předejít?

10 tipů, jak se zbavit migrény a jak jí předejít?

Migréna je onemocněním, které se vyskytuje ve větší míře u žen, setkává se s ní až pětina ženské populace, zatímco u mužů jen zhruba každý patnáctý jedinec. Migrénu má několik charakteristických rysů, z nichž nejvýznamnějším je bolest hlavy.