verze pro tisk

Jak léčit opruzeniny u dětí: 5 rad, jak zabránit vzniku opruzenin

18. září 2013

Opruzeniny u miminek řeší snad všechny maminky. Jedná se o zarudlá místa na pokožce, která vznikají v důsledku zvýšené vlhkosti. Nejčastěji začínají u konečníku, postupně se pak mohou rozšířit i do dalších oblastí na těla. Pokud se problém neřeší, může dítěti přivodit svědivé pocity, v horších případech dokonce až bolestivé útrapy.

Reklama
Jak léčit opruzeniny u dětí: 5 rad, jak zabránit vzniku opruzeninJak léčit opruzeniny u dětí: 5 rad, jak zabránit vzniku opruzenin

Postupy, které zabrání vzniku opruzenin

1. Přebalování

Dítě musí být v suchu. Vlhkost je hlavní příčinou vzniku opruzenin. Důležité tak je dítě pravidelně a často přebalovat, aby bylo pokud možno v suchu.

2. Volba vhodných plen

Opruzeniny se mohou začít vyskytovat i tehdy, pokud používáte nevhodné plínky. Je tak potřeba vyzkoušet jednotlivé typy a značky.

Mnohem vhodnější jsou papírové pleny. Pokud se rozhodnete používat klasické látkové pleny, pak dbejte na to, abyste používaly neagresivní prací prostředek a pleny nadvakrát vymáchaly.

3. Mytí zadečku

K mytí zadečku dítěte použijte jen čistou vodu, vyhněte se používání mýdel a jiných přípravků, které obsahují tensidy. Ty totiž přispívají k tvorbě kvasinkových infekcí.

4. Usušení zadečku

Při výměně plen nechte dítě na chvíli nezabalené tak, aby zadeček uschnul.

5. Ošetření zadečku

Před zabalením děcka do plen použijte kojenecký krém. Skvělý je třeba měsíčkový kojenecký krém Weleda, který je přímo určen jako ochrana proti vzniku opruzenin.

Co je potřeba, aby dítě nemělo opruzeniny

  • Časté přebalování
  • Používání vhodných plen
  • Důkladná očista pokožky dítěte
  • Používání krémů proti opruzeninám

Jak dlouho péče potrvá?

Přebalování je činností, kterou u dětí provádíte několikrát denně. Samotná péče, která zabrání vzniku opruzenin, v sobě zahrnuje zejména přebalení, umytí pokožky a její ošetření krémem. To vše potrvá pokaždé jen několik minut.

Jaké budou náklady?

Měsíčkový kojenecký krém Weleda stojí v 75 ml balení 192 Kč. Vydrží po několik týdnů.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Carma

sobota, 5. květen 2018
04:22

Remarkable! Its really awesome article, I have got
much clear idea regarding from this paragraph.


posted by: Carma [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak léčit noční pomočování u dětí?

Jak léčit noční pomočování u dětí?

Noční pomočování u dětí je zcela běžným problémem, který zejména u nejmenších děcek řeší snad každý rodič. Nemusí se přitom jednat rovnou o nemoc, obvykle totiž tento jev vzniká v důsledku toho, že děti ještě nemají dostatečně vyzrálé funkce močových cest. O skutečný problém, který je třeba řešit sp…

Jak léčit spalničky a jaká je prevence proti vzniku spalniček?

Jak léčit spalničky a jaká je prevence proti vzniku spalniček?

Spalničky jsou onemocněním, které postihuje malé děti ve věku kolem 5 let. V menší míře se pak mohou objevit také u starších dětí a teenagerů. Jedná se o nakažlivé infekční onemocnění, které je poměrně snadno léčitelné.


Atopický ekzém u dětí

Atopický ekzém u dětí

Atopický ekzém, chronické, silně svědivé zánětlivé onemocnění kůže, které je dané přemrštěnou reakcí lidského organismu na určitou látku. Atopický ekzém je součástí tzv. atopického syndromu, kdy je často spojen s výskytem dalších alergických projevů, jako je astma, alergie na potraviny, senná rýma, …

Jak na dušení u dětí a dospělých?

Jak na dušení u dětí a dospělých?

Potíže s dýchání, které přechází v dušení, se týkají zejména malých dětí, nezřídka kdy však mohou trápit i starší děti ve školním věku. Existuje celá řada příčin. Jakmile na děcku poznáte, že se dusí, je třeba jednat rychle. V opačném případě může nastat i to nejhorší – smrt. V tomto článku se zaměř…