verze pro tisk

Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?

6. srpen 2014

Každé z nás to dříve či později potká – na hlavě se začnou objevovat šedivé vlasy, nejprve jen výjimečné, s pokročilým věkem pak stále intenzivněji. Dá se šedivění vlasů zabránit a proč vlastně vlasy šediví?

Reklama
Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?

 

 

Proč vlasy šediví?

Šedivé vlasy jsou způsobovány změnou struktury vlasové kůry. Tím, jak dochází ke ztrátě pigmentu, jenž nese název melanin, vlasy postupně ztrácejí svoji původní barvu a dochází k jejich zešedivění. V momentě, kdy už ve vlasové kůře melanin zcela chybí, vlas zbělá.

Šedivé vlasy jsou zcela přirozeným jevem. Neukazuje to, že byste se o svoje vlasy starali špatně, nebo že by to naznačovalo nějaké horší zdravotní problémy.

Kdy dochází k šedivění vlasů?

Šedivění vlasů je nezastavitelný proces. U každého člověka se však projevuje v jiné intenzitě a také v jiném věku.

Obvykle se první šediny vyskytují po 30. roku života. U některých jedinců, kteří k tomu mají genetické předpoklady, se však první šedivé vlasy mohou začít objevovat už mnohem dříve, klidně i v období puberty. Jiné zas tento problém začne trápit až okolo padesátky.

Jak zabránit šedivění vlasů?

Jak už jsem naznačil, vzhledem k tomu, že jde o nezvratný a přirozený proces, šedivým vlasům se nedá vyhnout. Záleží pouze na tom, jaké máte genetické předpoklady.

Šediny však můžete umně zakrýt. Klasikou je použití barev na vlasy, odvážnější z vás si raději vlasy nechají úplně ostříhat.

Pokud použijte barvu na vlasy, pak zvolte takovou, která bude mít dlouhodobý efekt a dostatečnou krycí schopnost. Doporučuji také zvolit spíše tmavší barvy.

Prevence

Určité preventivní kroky lze přeci jen podstoupit. Jedná se hlavně o zvýšení kvality vlasů a jejich dobré vyživování.

Kromě používání kvalitních šamponů na vlasy je to například zajištění dostatečného přísunu vitamínů, a to hlavně vitaminů B, například i v podobě pivovarských kvasnic, které jsou jejich důležitým zdrojem. V neposlední řadě je dobré čas od času provádět masáž vlasů, ideálně během jejich mytí.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u žen?

Proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u žen?

Padání vlasů sice častěji postihuje muže, nicméně nevyhýbá se ani ženám. U nich však lze vypozorovat i jiné příčiny. V jednom z předchozích článků jsme si nastínili, proč padají vlasy mužům, v tomto článku se tedy zaměříme na tentýž problém u žen.

6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?

6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?

Padání vlasů je častěji problémem u mužů. Může být způsobeno mnoha faktory. K zabránění padání vlasů je důležitá prevence, pravidelné a správné mytí vlasů a další postupy.


Jak zabránit lámání vlasů? 3 hlavní příčiny, které lámání způsobují

Jak zabránit lámání vlasů? 3 hlavní příčiny, které lámání způsobují

K nejčastějším problémům s vlasy patří jejich lámání. Postihuje zejména ženy, nevyhýbá se však ani mužům, kteří mají delší vlasy. V dnešním článku se dozvíte, jaké jsou hlavní příčiny lámavosti a také tipy, jak tomuto problému napříště zabránit.

Jak na péči o vlasy? Babské rady na mastné vlasy

Jak na péči o vlasy? Babské rady na mastné vlasy

V jednom z minulých článků jste se dozvěděli, jak zabránit padání vlasů, nastínil jsem vám také příčiny, proč padají vlasy. Velmi častým problém, s nímž se potýká zhruba každý čtvrtý z nás, jsou ale také mastné vlasy. V dnešním článku se dozvíte, jak se tohoto problému zbavit, a to nejen pomocí kosm…