verze pro tisk

6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?

4. září 2013

Padání vlasů je častěji problémem u mužů. Může být způsobeno mnoha faktory. K zabránění padání vlasů je důležitá prevence, pravidelné a správné mytí vlasů a další postupy.

Reklama
6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?6 příčin proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u mužů?

Příčiny padání vlasů

1. Vysoká hladina testosteronu

Nejčastější příčinou vypadávání vlasů u mužů je zvýšená citlivost na testosteron. Tento problém je zpravidla otázkou geneticky.

Tím, že má muž vyšší hladinu testosteronu, než je běžné, dochází k rychlejšímu ničení vlasových kořínků. To má za následek vypadávání vlasů a tvorbu lysiny.

U některých mužů se tento jev začíná projevovat již v relativně mladém věku, klidně už mezi dvacátým a třicátým rokem.

2. Stres

Jednou z příčin vypadávání vlasů je také neustálý a výrazný stres. Zde sice nedochází k tomu, že by vlasová pokožka již dále nerostla, nicméně může zapříčinit její výrazný úbytek. Pokožka díky stresu není dostatečně vyživována.

3. Malý přísun vitamínů

Pro tvorbu a zdraví vlasů je důležitý přísun některých vitamínů, které jsou běžně obsaženy v potravinách.

Nedostatek vitamínů B, C a E zvyšuje pravděpodobnost, že se muž během svého života bude moci „pochlubit“ řidšími vlasy, nebo bude po čase dokonce úplně plešatý.

4. Malý přísun minerálů

K tvorbě vlasů přispívají také minerály, zejména železo a zinek. Ty by měly být v přimeřeném množství součástí stravy.

5. Špatná péče o vlasy

Zvýšené vypadávání vlasů často způsobuje také špatná péče. Ponejvíce se jedná o používání nevhodných šamponů, které jsou příliš agresivní, případně nejsou vhodné pro daný typ vlasů.

Dalším faktorem je pak také špatný způsob česání, používání nevhodných hřebenů a kartáčů, nebo velmi nepravidelné mytí vlasů.

6. Špatný krevní oběh

Pokud má muž problémy s krevním oběhem, je jedním z průvodních jevů také ztráta vlasového porostu. Trvalé neřešení tohoto problému může znamenat úplnou ztrátu vlasů.

Jak zabránit padání vlasů u mužů?

Strava

Prevence tkví především ve správné péči o vlasy a také ve zdravé a vyvážené stravě. Jídelníček musí obsahovat dostatečné množství železa a zinku, důležitý je také přísun vitamínů B, C a E, který se nachází v mnoha potravinách.

Pro zdravé vlasy je rovněž důležitý také přísun vitamínu H, který je obsažen třeba v kvasnicích nebo rýži.

Co dělat se zvýšeným testosteronem

Pokud se jedná o genetickou dispozici, kdy je padání vlasů způsobeno zvýšenou hladinou testosteronu, je potřeba věc řešit v konzultaci s odborníky.

Péče o vlasy

Pokud jde o každodenní prevenci, je důležité vlasy pravidelně mýt, a to pomocí vhodných vlasových šamponů.

Dají se použít také speciální šampony proti padání vlasů. Kromě toho je nutné vlasy důkladně a šetrně česat po každém umytí, ideálně až poté, co uschnou.

 

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u žen?

Proč padají vlasy a jak padání vlasů zabránit u žen?

Padání vlasů sice častěji postihuje muže, nicméně nevyhýbá se ani ženám. U nich však lze vypozorovat i jiné příčiny. V jednom z předchozích článků jsme si nastínili, proč padají vlasy mužům, v tomto článku se tedy zaměříme na tentýž problém u žen.

Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?

Jak zabránit šedivění vlasů: Proč vlasy šediví?

Každé z nás to dříve či později potká – na hlavě se začnou objevovat šedivé vlasy, nejprve jen výjimečné, s pokročilým věkem pak stále intenzivněji. Dá se šedivění vlasů zabránit a proč vlastně vlasy šediví?


Vitamíny proti padání vlasů

Vitamíny proti padání vlasů

Padání vlasů je problémem, který se týká stále většího procenta naší populace. Postihuje především muže, nicméně problémy s padajícími vlasy má také významné množství žen. Existuje několik faktorů, které tento jev způsobují. Nejčastější příčinou bývá nedostatek vitamínů. Jaké vitamíny byste tedy měl…

Jak zabránit lámání vlasů? 3 hlavní příčiny, které lámání způsobují

Jak zabránit lámání vlasů? 3 hlavní příčiny, které lámání způsobují

K nejčastějším problémům s vlasy patří jejich lámání. Postihuje zejména ženy, nevyhýbá se však ani mužům, kteří mají delší vlasy. V dnešním článku se dozvíte, jaké jsou hlavní příčiny lámavosti a také tipy, jak tomuto problému napříště zabránit.