verze pro tisk

10 triků, jak se zbavit kocoviny

17. říjen 2013

Zažili jste náročnou oslavu, na níž nechyběl alkohol? Zábava čas od času musí být a alkohol k ní nepochybně patří. Rána jsou ovšem mnohdy nesnesitelná, neboť na vás přijde kocovina. Naštěstí existují triky, jak se kocoviny rychle a bezbolestně zbavit.

Reklama
10 triků, jak se zbavit kocoviny10 triků, jak se zbavit kocoviny

Strava a nápoje k překonání kocoviny

1. Dostatek tekutin

Tělo je kvůli konzumaci alkoholu odvodněné. Ještě před tím, než ulehnete ke spánku, dejte si trochu vody. Skleničkou s vodou si pro jistotu nechte také u postele, v noci jistě budete mít žízeň. Tělu je potřeba dodávat při kocovině dostatek tekutin, ovšem nejlépe v podobě čisté vody, případně minerálky.

2. Tučná jídla

K rychlejšímu vyléčení kocoviny dopomůže druhý den konzumace tučnějších jídel. Tuky totiž navážou alkohol. Klidně si tak po ránu dopřejte uzeninu či něco smaženého. Není radno to ovšem nijak přehánět.

3. Plný žaludek

Kocovinu budete mít o to větší, pokud váš žaludek bude prázdný. Proto je potřeba jej zaplnit a dobře se najíst.

4. Ovoce

Ovoce má mnoho vitamínů, které pomáhají k rychlejší regeneraci unaveného organismu. Na kocovinku si tak dopřejte jablko, pomeranč, banán nebo i jiné druhy ovoce.

5. Vývar

Klasikou při překonávání alkoholového rána je konzumace polévky, a to ideálně silného hovězího vývaru. Tělu dodá sůl, draslík a další látky, které byly alkoholem odplaveny.

6. Energetický nápoj

Po ránu vás nastartují také energetické nápoje. To lze ale doporučit jen v případě, že budete přes den vykonávat nějakou aktivitu, půjdete do práce či sportovat.

7. Jak se ráno končí, tak se i začíná

Pokud jste toho vypili opravdu hodně, může vás ráno nakopnout i trocha alkoholu. Malá sklenička piva či jedna štamprle tvrdšího alkoholu neuškodí. Dejte si ovšem pozor, abyste to nepřehnali a vlastně tak nepokračovali v párty. Kocovina by pak byla ještě daleko horší.

Další triky na kocovinu

8. Dostatek spánku

Na kocovinu pomáhá klid a odpočinek. Proto je vždy lepší, pokud s kocovinou nemusíte do práce. Ideální je, pokud si lehnete a pořádně dospíte čas, který jste neměli v noci.

9. Acylpyrin

Kocovinu doprovází bolest hlavy. Od ní si po ránu ulevíte tím, že si dáte jednu tabletku acylpyrinu. Ten působí téměř okamžitě a opravdu pomáhá ulevit. Na tento postup si však příliš nezvykejte, a to zvláště tehdy, holdujete-li alkoholu častěji.

Kocovině lze do jisté míry i předejít, existují na to potravinové doplňky, například Prevento – proti kocovině. Ten se užívá těsně před započetím konzumace alkoholu.

10. Studená sprcha

Krátká sprcha pod ledovou vodou vás najisto probudí. Tělu dodá energii.

Jak dlouho to potrvá?

Kocovina se vytratí během následujícího dne poté, co jste si užívali alkoholového opojení. Díky výše uvedeným trikům však budete schopni normálně fungovat už dopoledne.

Jaké budou náklady?

Na náklady ohledně odstranění kocoviny příliš nehleďte. Vezměte v potaz, kolik jste utratili za to, abyste se do tohoto stavu dostali. Výše uvedené triky na kocovinu jsou navíc levné, zato však velmi účinné.

Přípravek Prevento proti kocovině, který slouží jako prevence před následky bujarého pití alkoholu, stojí 150 Kč v balení o 10 tabletách.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Christie

sobota, 5. květen 2018
01:48

Wonderful, what a website it is! This webpage gives valuable facts to us, keep it up.


posted by: Christie [Odpovědět]

Tibo

středa, 17. prosinec 2014
08:08

A úplně nejlepší způsob jak se zbavit kocoviny je jí předcházet, stačí si předtím, než jdete pít vzít Alcostop a chlast vám tolik neleze do hlavy a na druhý den žádný bolehlav. Není to reklama, jen se chci podělit a někomu pomoct, je to fakt dobrá věc, čumím doteď.


posted by: Tibo [Odpovědět]

Petr

sobota, 28. únor 2015
23:57

Nejlepší a Okamžitá pomoc ze vteřiny na vteřinu je dát si trošku marihuany funguje to až překvapivě skvěle:-)není to lék pro každého marihuana má i jiné účinky.
ps: nemáte zač


posted by: Petr [Odpovědět]

Tomy

pondělí, 2. březen 2015
09:51

to Petr: Ty si hovaďák :-D


posted by: Tomy [Odpovědět] [Skrýt]

Martin Bartoň

neděle, 14. květen 2017
12:09

Zdravím, o kocovině a mýtech, jak jí předcházet, jsem napsal pár slov. Třeba to někomu pomůže. Článek je tady: http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0005.html


Frankie

pátek, 21. červenec 2017
17:59

Thank you for some other magnificent article.
The place else could anybody get that type of info in such a perfect manner of writing?
I\'ve a presentation subsequent week, and I am on the look for such info.


posted by: Frankie [Odpovědět]

Čtěte také...

15 triků, jak na ucpaný nos

15 triků, jak na ucpaný nos

Ucpaný nos vás může potrápit i ve chvíli, kdy zrovna nejste nachlazeni, nemáte rýmu. Dýchací cesty se ucpou a samotné dýchání skrz nos je pak problematické. Pokud zrovna nechcete hned běhat do lékárny pro přípravek, máte spoustu možností, jak nosní dírky uvolnit tak, abyste mohli opět problémů dýcha…

7 tipů, jak se zbavit vší?

7 tipů, jak se zbavit vší?

Veš dětská je drobným hmyzem, který se živí krví. Usidluje se výhradně ve vlasech na hlavě. Ačkoliv by se z názvu mohlo zdát, že jde pouze o záležitost, která se týká malých dětí, opak je pravdou, může napadnout také dospělého člověka. Zbavit se vší není nic jednoduchého, avšak je to zcela nezbytné.


10 rad, jak se zbavit škytavky

10 rad, jak se zbavit škytavky

Každý z nás jistě dobře ví, co je to škytavka. Nejedná se o žádnou závažnou nemoc, která by měla nějak zásadní vliv na naše zdraví. Jde spíše o to, že nás obvykle přepadne v nejméně vhodný okamžik.

5 tipů, jak se zbavit trémy

5 tipů, jak se zbavit trémy

Snad každý z nás to zná. Ve chvíli, kdy jde na pracovní pohovor, má zkoušku ve škole, případně nějakou jiné důležité setkání, přichází na něj tréma. Někdo je vyloženým trémistou, což se pak ve výsledku hodně projevuje, jiní z nás trému pociťují jen výjimečně a neovlivňuje je tolik. Dá se ale s trémo…