verze pro tisk

Jak na citlivé zuby: domácí léčba

4. červen 2014

Zvýšená citlivost je jedním z častých problémů, které se týkají zubů. Zatímco zubní kazy jsou už poměrně závažnou záležitostí, kterou sami bez pomoci lékaře nevyřešíte, problém s citlivými zuby se dá do jisté míry řešit i svépomocí.

Reklama
Jak na citlivé zuby: domácí léčbaJak na citlivé zuby: domácí léčba

 

 

Co jsou citlivé zuby?

Ve chvíli, kdy máte citlivé zuby, poznáte to jejich méně či více ostrou a náhlou bolestí. Je to způsoben tím, že dojde k odhalení vrstvy zubů u kořene či dásní. Zuby pak nejsou přirozeně chráněny.

Kdy se citlivost zubů projevuje?

Zvýšená citlivost zubů, jež přechází až v bolestivé stavy, se může projevit z několika příčin.

Nesprávné čištění zubů

První a nutno říci, že i nejčastější příčinou je nesprávné čištění zubů. Používáte-li například příliš tvrdý zubní kartáček, případně při čištění na zuby příliš tlačíte, dochází k oslabování zubní skloviny a odhalení zubního cementu, což právě způsobí zvýšenou citlivost.

Nemoc dásní

Při nemoci dásní dochází k jejich uvolnění a stažení od zubu, který je tak nechráněn a reaguje na různé podněty daleko citlivěji.

Trápí vás jiné problémy se zuby? Přečtěte si následující rady:

Podněty, které způsobují bolest

Mezi hlavní podněty, na základě nichž poznáte, že máte zvýšenou citlivost zubů, kterou je potřeba nějak řešit, patří zejména pití horkých či naopak chlazených nápojů. Někdy se bolest projevuje také v okamžiku, kdy zkonzumujete sladké jídlo, případně ostré a pálivé pokrmy.

Citlivost zubů vyvolávají:

  • Horké nápoje
  • Chlazené nápoje
  • Zmrzlina
  • Kyselé potraviny
  • Neopatrné čištění zubů

Jak léčit citlivé zuby?

Pokud zjistíte problém se zvýšenou citlivostí zubů, je určitě vhodné se poradit s vaším lékařem. Kromě toho je ale nezbytné upravit návyky v případě ústní hygieny. Používejte měkčí kartáček na zuby, dentální nitě. Kromě toho si nastudujte, jak správně čistit zuby. V obchodech se dají pořídit také speciální zubní pasty, které jsou určeny ke snížení citlivosti zubů.

V neposlední řadě omezte pití příliš horkých či naopak studených nápojů. Zjistěte si, jaké podněty u vás citlivost zubů a jejich bolest způsobují a vyvarujte se jich.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Shawn

pátek, 7. duben 2017
15:07

It\'s an remarkable piece of writing in support of
all the internet viewers; they will take advantage from it I am sure.


posted by: Shawn [Odpovědět]

Melinda

neděle, 7. květen 2017
05:34

Very nice article, totally what I was looking for.


posted by: Melinda [Odpovědět]

Simon

sobota, 22. červenec 2017
09:45

I think the admin of this web page is really working hard for his web site, as here every data is quality based data.


posted by: Simon [Odpovědět]

Čtěte také...

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

Babské rady jak na přírodní domácí bělení zubů

V důsledku konzumace některých potravin a také špatné ústní hygieny mají mnozí z nás problém s tím, že jim žloutnou zuby. Kdo nemá čistý a bílý chrup, ten se musí při každém úsměvu potýkat s ostychem a obavou, zda-li si tohoto neduhu nevšimne jeho okolí. Přitom stačí udělat pár drobností a zuby moho…

Jak připravit domácí solný roztok do nosu?

Jak připravit domácí solný roztok do nosu?

Při rýmě a nachlazení není vždy nutné hned běžet do lékárny a kupovat si drahé léky. Existují i účinné metody, které používaly již naše babičky. Pro uvolnění ucpaného nosu, který je jedním z průvodních jevů při nachlazení a rýmě, se dá použít obyčejný solný roztok. Ten si velmi snadno a rychle udělá…


Jak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbu

Jak léčit hemoroidy? 5 tipů na domácí léčbu

Velké množství lidí ve věku nad 30 let trpí hemeroidy. Jedná se o zvětšené křečové žíly v oblasti konečníku. Buď se vyskytují u jeho vchodu nebo přímo v něm. Pokud nejsou hemoroidy nijak velké, člověku život neznepříjemní. Hodně zvětšené křečové žíly v této oblasti však již mohou mít nepříjemné důs…

Jak udělat domácí sirup proti kašli: 4 nejoblíbenější recepty

Jak udělat domácí sirup proti kašli: 4 nejoblíbenější recepty

V podzimních měsících se mnozí z nás tradičně potýkají s nepříjemným kašlem. Na jeho odstranění pomáhají nejen nejrůznější léky z lékáren, ale také domácí recepty. V tomto článku se dozvíte, jak si jednoduše a rychle udělat sirupy proti kašli, které jsou velmi účinné a zároveň i lahodné.