verze pro tisk

Proč se dělají opary? Jak se rychle zbavit oparu

13. září 2013

Opar je bolestivou nemocí, která se vyskytuje ve formě malých puchýřků. Nejčastěji se vyskytuje v oblasti rtů, může se však objevit také u očních víček, kde je obzvláště nepříjemný. V neposlední řadě se pak opary objevují také u genitálií. Nemoc je nakažlivá, a to až do doby, než dojde k úplnému vyschnutí puchýřků.

Reklama
Proč se dělají opary? Jak se rychle zbavit oparuProč se dělají opary? Jak se rychle zbavit oparu

Příčiny vzniku oparu?

Za vznikem oparu stojí virus Herpes simplex. Ten má v sobě většina lidí. Opar vzniká v souvislosti s oslabením organismu.

Vyvolat jej tak může například prosté nachlazení, horečky, ale také třeba přílišný pobyt na sluníčku. U žen pak může být zapříčiněn v souvislosti s menstruací. Důležitý podíl na jeho vzniku nese také psychický stres a zátěž organismu.

Jak poznat opar?

Kromě viditelných puchýřků, které se objeví u rtů, očních víček nebo u genitálií, jsou doprovodnými jevy také svědění pokožky, otoky a zarudnutí kůže. Bohužel je opar také poměrně bolestivou záležitostí.

Puchýřky, které jsou hlavním průvodním jevem, se po určité době (obvykle několika dnech) přeměňují na strupy. To ale nemusí znamenat, že je nemoc v konečné fázi. Místa mohou být bolestivá i poté.

Jak odstranit opar?

Na opady se používají speciální protivirové léky, které obsahují acyklovir. Tyto léky jsou v lékárnách dostupné ve formě mastí a tablet.

Používat byste je měli ihned poté, co se objeví první příznaky oparu, tedy ještě před tím, než se vytvoří puchýřky.

K léčbě oparu pomáhají také různé potravinové doplňky, které podporují imunitu organismu. V obchodech je k dostání také speciální protioparová kosmetika.

Pro posílení imunity je vhodné do jídelníčku zařadit větší množství zeleniny. Proti oparům pozitivně působí také například pivovarské kvasnice nebo česnek.

Co je potřeba k odstranění oparu

  • Krémy a msti proti oparu
  • Léky s obsahem acykloviru

Jak dlouho léčba oparu potrvá?

Léčba oparu trvá obvykle kolem jednoho týdne v závislosti na jeho velikosti a místě, kde se vytvořil. Nejrychlejší je přitom léčba oparu v oblasti rtů.

Jaké budou náklady na léčbu oparu?

Masti a krémy proti oparům stojí v lékárnách a specializovaných obchodech kolem 100 – 200 Kč. Účinným přípravkem je PM Propolis Antiherpess krém, který lze využít jako doplňkový produkt při léčbě oparu i dalších kožních onemocněních. Obsahuje výtažky olšové kůry, grapefruitu, panthenolu a vitamín E.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Kiara

pátek, 22. prosinec 2017
18:25

I have noticed you don\'t monetize your site, don\'t waste your traffic, you can earn extra cash every month because you\'ve
got hi quality content. If you want to know how to make extra bucks, search
for: Boorfe\'s tips best adsense alternative


posted by: Kiara [Odpovědět]

Leonardo

neděle, 9. duben 2017
08:18

When I originally left a comment I seem to have clicked the -Notify
me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I
recieve 4 emails with the exact same comment. There has to
be an easy method you are able to remove me from that service?
Cheers!


posted by: Leonardo [Odpovědět]

Čtěte také...

Proč se dělají bradavice?

Proč se dělají bradavice?

V jednom z našich minulých článků jste se dozvěděli tipy, jak odstranit bradavice. Co to ale jsou bradavice a proč se vlastně dělají? I to je dobré vědět, abyste pak měli lepší přehled o tom, zda se na vaší pokožce skutečně vyskytují, nebo se jedná o jiné onemocnění kůže.

Proč se dělají modřiny?

Proč se dělají modřiny?

Každému z nás se občas udělají na těle modřiny. Jejich vznik může mít několik příčin. Pokud se jedná o následky běžných pádů a nárazů, nejsou modřiny nijak závažné. Mohou však být také způsobeny onemocněním, které se nazývá hemofilie.


Proč se dělají jaterní skvrny na rukou a obličeji? Babské rady na léčbu stařeckých skvrn

Proč se dělají jaterní skvrny na rukou a obličeji? Babské rady na léčbu stařeckých skvrn

Jaterní skvrny, někdy také nazývané jako stařecké skvrny, se projevují na lidské kůži, a to zejména v oblasti obličeje. Vyskytují se ale také na rukou, případně i v okolí krku. Pojem stařecké skvrny není přesný, neboť se skvrny nezřídka kdy objevují už i u lidí v produktivním věku mezi 30 a 40 roky.…

9 babských rad, jak rychle vyléčit nachlazení

9 babských rad, jak rychle vyléčit nachlazení

Nachlazení mnohé z nás trápí zejména počátkem zimy, kdy venku panuje chladné počasí. Náš organismus na přechod z tepla do zimy není zvyklý. Důsledkem toho je, že se cítíme unavení, kašleme, máme rýmu a další příznaky. Obecně se tomuto stavu říká nachlazení.