verze pro tisk

Jak odstranit kruhy pod očima? Příčiny a rychlá pomoc

25. duben 2014

Nevzhledné kruhy pod očima se nejčastěji objevují po probdělé noci. Mohou však mít i jiné příčiny. Nejedná se zpravidla o vážný problém, navíc se dá poměrně účinně a rychle odstranit. V dnešním článku si povíme, jaké jsou nejrychlejší způsoby odstranění kruhů pod očima, které je dobré znát.

Reklama
 • Příčiny kruhů pod očima
 • Způsoby rychlého odstranění
 • Co je potřeba
 • Jak dlouho to potrvá
 • Příčiny kruhů pod očima

  Charakteristické kruhy, kdy je pokožka zarudlá či tmavá těsně pod očima, vzniká v důsledku podráždění. Dochází zde totiž k omezení průtoku krve, případně je to způsobeno přílišným zadržování vody a tuku.

  Mezi nejčastější příčiny patří:

  • Nezdravý životní styl – kouření, špatná životospráva
  • Nedostatek kvalitního spánku
  • Alergické reakce
  • Přílišná námaha očí
  • Stresové vypětí
  • Špatná péče o pokožku
  • Vliv slunečního záření

  Způsoby rychlého odstranění

  Použití kostky ledu

  K rychlému odstranění kruhů pod očima se dá použít jednoduchý „lék“ v podobě kostky ledu. Tu přiložte na postižené místo a jemně s ní masírujte pokožku. Chlad pomůže rozproudit krev. Právě nedostatečné proudění krve je jednou z hlavních příčin tvorby kruhů pod očima.

  Kávová lžička

  Podobně jako kostka ledu působí také například kávová lžička. Tu nechte vychladit do mrazničky a poté jí přiložte pod oko.

  Okurka

  Okurka obsahuje živiny a látky, které mají obecně velmi pozitivní vliv na lidskou pokožku. Proto je dobré ji používat i jako prevenci. Stačí si nakrájet obyčejnou salátovou okurku na tenké plátky, které pak přiložíte na pokožku.

  Správný pitný režim

  Slouží především jako preventivní opatření. Souvisí se zdravým životním stylem. Zaměřte se proto na to, abyste vypili nejméně dva litry tekutin, nepočítá se však do toho pití kávy či slazených nápojů nebo alkoholu apod.

  Pravidelný pitný režim napomáhá ke správné funkci ledvin. To má za následek, že se voda zbytečně nezadržuje v těle, což může být jedna z příčin časté tvorby kruhů pod očima.

  Masáž

  Pomáhá ke zlepšení prokrvení pokožky. Ta se zároveň díky pravidelnému masírování stává odolnější a logicky vzato také vitálnější.

  Použití krémů na kruhy pod očima

  Na kruhy pod očima existují také speciální kosmetické přípravky.

  Ophthaceutical – jde o krém, které je přímo určen na odstranění kruhů pod očima. Obsahuje účinné látky, které napomáhají rychlé regeneraci pokožky a jejímu prokrvení. Nanáší se jednoduše pomocí dávkovače. Emulzi stačí jemně vmasírovat do kůže kolem očí a nechat asi deset minut působit. Používá se jednou denně. Balení tohoto přípravku pořídíte za necelých 600 Kč.

  LANCOME Oční krém Rénergie Yeux Multi-Lift – Přípravek, který pomáhá vylepšit vzhled pokožky v mnoha případech. Kromě redukce tmavých kruhů pod očima jej můžete použít také k postupnému vyhlazení vrásek a vypnutí pleti. Jeho účinky se projeví již po cca 4 týdnech používání. Cena je 1279 Kč.

  Co je potřeba

  • Zdravá životospráva
  • Používání kosmetických přípravků na kruhy pod očima
  • Pravidelné masáže

  Jak dlouho to potrvá?

  Odstranění kruhů pod očima je obvykle otázkou několika hodin. Pokud je stav vyvolán v důsledku nedostatku spánku, je nejlepším řešením ulehnout do postele a dospat to, co jste během noci nestihli. Pokud však potřebujete fungovat, použijte některou z výše uvedených metod, kterou kruhy alespoň zamaskujete tak.

  Autor: Roman Beneš

  Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

  Reklama

  [Nahoru ↑]


  Hodnocení

  Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x  Vložit komentář

  Napsat komentář
  Jméno:
  E-mail:
  Web:


  Komentáře

  lol

  pondělí, 14. červenec 2014
  18:16

  děkuji určitě to skusím


  posted by: lol [Odpovědět]

  Čtěte také...

  Jak zastavit zvracení? Příčiny, příznaky a pomoc při pocitu nevolnosti

  Jak zastavit zvracení? Příčiny, příznaky a pomoc při pocitu nevolnosti

  Asi každému z vás se někdy přitíží od žaludku, má pocit nevolnosti a chce se mu zvracet. Jedná se o obrannou reakci organismu, kdy je podrážděný žaludek. Pocit nevolnosti bývá v tomto případě doprovázen také dalšími průvodními jevy. Jaké jsou příznaky nevolnosti a pocitu zvracení, jak se jim dá před…

  Jak na otravu oxidem uhelnatým: Příznaky a první pomoc

  Jak na otravu oxidem uhelnatým: Příznaky a první pomoc

  V případě, že se nadýcháte velkého množství oxidu uhelnatého, hrozí vám v nejhorším případě až smrt. Pokud se někdo ve vašem okolí nadýchá oxidu uhelnatého, měli byste vědět alespoň základní zásady, jak provést první pomoc před tím, než dorazí záchranná služba.


  Jak na první pomoc u zlomenin dolních končetin?

  Jak na první pomoc u zlomenin dolních končetin?

  Jen málokdo se může pochlubit tím, že nikdy neměl zlomenou kost. Všichni z nás, tedy i ti šťastlivci, by však měli vědět, jak se zachovat v případě, že někdo v okolí k takovému úrazu přijde. V tomto článku se zaměřím na zlomeniny dolních končetin a první pomoc, kterou je třeba vykonat.

  Jak na první pomoc při zasažení elektrickým proudem?

  Jak na první pomoc při zasažení elektrickým proudem?

  Zásahy elektrickým proudem bývají poměrně častou příčinou úmrtí osob. Pokud je však postiženému poskytnuta včasná a odborná pomoc, má naději na přežití.