verze pro tisk

4 způsoby, jak se provádí depilace nohou

3. červenec 2014

Chcete mít dokonale hladké nohy. Pak byste dámy měly vědět, jak na to. Depilace nohou se dá provádět několika způsoby. Pominu-li obyčejné vytrhávání chloupků pinzetou, jsou v zásadě 4 možnosti, jak provést depilaci nohou.

Reklama
4 způsoby, jak se provádí depilace nohou4 způsoby, jak se provádí depilace nohou

 

 

Proč nohy vůbec depilovat?

Depilace nohou má zejména estetický význam. U žen totiž ochlupené nohy nevypadají zrovna lákavě. Trend holení rukou a nohou je patrný i v našich končinách již několik desítek let. Pokud tak chcete vypadat skutečně elegantně, rozhodně pravidelnou depilaci neopomíjejte.

Depilace nohou má však i zdravotní důvod. Pokožka, která je hebká, je zdravější. Nezanáší se na ní špína, netvoří se pupínky.

Způsoby depilace nohou

1. Depilace voskem

Vosk je účinným způsobem, jak odstranit chloupky na nohou. Výhodou je, že nohy pak vydrží hladké po velmi dlouhou dobu, a to až několik týdnů. Tento způsob depilace je nutné provádět zhruba jen jednou za měsíc.

Depilaci pomocí vosku provádějte vždy večer před tím, než půjdete spát. A to z toho důvodu, že je pokožka po použití vosku přeci jen lehce podrážděná. Během noci, kdy jste v klidu, si tak může odpočinout a zregenerovat.

Je potřeba, aby nohy a jejich pokožka nebyly podrážděné. Máte-li zrovna nějaký ekzém, raději vyčkejte, až zmizí. Mohlo by dojít k ještě většímu podráždění, procedura by navíc byla ještě bolestivější. Nutno říci, že depilace voskem už sama o sobě patří k nejbolestivějším způsobům, jak odstranit chloupky na nohou.

Aby depilace voskem byla dostatečně účinná, je potřeba nechat chloupky dorůst do délky zhruba 5 milimetrů. Budou-li kratší, nemusí být procedura tak účinná. Pokud jsou naopak chloupky příliš dlouhé, je jejich odstranění o to bolestivější.

V současné době se využívají:

  • Tekuté vosy – před aplikací se zahřejí a na kůži nanášejí pomocí špachtle
  • Studené vosky – jde o speciální typ vosků, které se nenahřívají. Jsou vhodné hlavně pro citlivější místa.
  • Roll-on vosky – jde o vosky v tubě, které se nahřejí a poté se přes nástavec aplikují na pokožku.
  • Pevné vosky – před aplikací se nahřejí, nanesou na kůži a nechají se ztuhnout. Není u nich zapotřebí používat depilační pásku.

Zdaleka nejvyužívanější a zřejmě i nejlepší je využití roll-on vosku v tubě. Nohu před jeho aplikací důkladně očistěte tak, aby nebyla mastná.

Tubu s voskem nahřejte v ohřívači. Návod, jak vosk správně nahřát, obsahuje každý přípravek.

Na kůži naneste slabší vrstvu nahřátého vosku, a to po směru, jakým chloupky rostou. Poté přiložte epilační proužek, silně jej přitiskněte a rychle strhněte proti směru růstu chloupků.

Pokožka po této proceduře může být podrážděná. Proto je vhodné použít nějaký zklidňující regenerační krém.

2. Depilace holicím strojkem

Klasickým způsobem je použití elektrického holicího strojku. Tato metoda je bezbolestná, ovšem zdaleka není tak účinná jako depilace voskem. Je také potřeba počítat s tím, že pokožka nebude tak hladká, chloupky v ní zůstanou, byť malé.

Před tím, než použijete holicí stroje, pokožku zjemněte pomocí gelu nebo pěny na holení. Dojde tak ke zvláčnění chloupků.

3. Depilace krémem

Oblíbenou variantou je použití depilačního krému. Jde o vysoce účinné a přitom celkem bezbolestné řešení.

Je na místě říci, že tento způsob nemusí vyhovovat každé z vás. Pokud máte citlivější pokožku, může krém vyvolat alergickou reakci. Proto je vhodné jej nejprve vyzkoušet jen na kousku pokožky.

Po nanesení krému chvilku vyčkejte. Krém vyvolá reakci, která způsobí rozpouštění chloupků. Poté stačí vzít špachtli a všechny chloupky jednoduše odstranit. Po skončení depilace na nohy naneste regenerační hydratační gel či krém.

4. Depilace epilátorem

Epilátor je moderním strojkem, který funguje podobně jako holicí strojek, chloupky však vytrhává. Má masážní válečky, které pomáhají snížit bolest při vytrhávání chloupků.

Epilátorem si nohy holte raději večer, ideálně po koupeli, kdy je pokožka měkká a dochází k otevření pórů. Chloupky se pak odstraňují méně bolestivým způsobem.

Nevýhodou je, že epilátor stojí poměrně dost peněz. Ceny kvalitních epilátorů se pohybují klidně i kolem 2000 Kč.

Co je potřeba

  • Vosky – tekutý, roll-on, studený, pevný
  • Depilační pásky
  • Holicí strojek
  • Depilační krém
  • Špachtle
  • Epilátor

Jak dlouho to potrvá?

Všechny výše uvedené způsoby zaberou v podstatě stejně času. V případě depilace voskem je nutné počítat s jeho nahřátím, což potrvá pár minut.

Jaké budou náklady?

Nejdražším způsobem je depilace nohou pomocí epilátoru. Jejich cena se pohybuje kolem 2000 Kč.

Klasický holicí strojek vyjde zhruba na polovinu této ceny. Depilační vosky pořídíte v jednom balení do 100 Kč, podobná je i cena depilačních krémů. Epilační proužky a pásky pak stojí cca 130 Kč.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Léčba erektilní dysfunkce: Prevence a způsoby odstranění potíží

Léčba erektilní dysfunkce: Prevence a způsoby odstranění potíží

Erektilní dysfunkce postihuje především muže středního a staršího věku. Jedná se o poruchu, kdy penis nemá dostatečnou erekci, není tuhý. To má za následek neschopnost kvalitního pohlavního styku.

Jak léčit zápach nohou?

Jak léčit zápach nohou?

Zapáchající nohy trápí zejména v letním období spoustu z vás. Pokud se potýkáte s tímto problémem, je vhodné se zápachem nohou něco dělat. V opačném případě se budete v přítomnosti dalších lidí cítit značně nepříjemně. V dnešním článku se dozvíte, jak se zapáchajícími chodidly bojovat.


7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

7 tipů, jak na mozoly na rukou a nohou

Znají to zejména řemeslníci a další manuálně pracující, ovšem s problémem se potýkají také vášniví zahrádkáři. Ten problém se jmenuje mozoly. Nejčastěji se vytvářejí na rukou, respektive v horní části dlaní, u prstů.

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Jak léčit zarostlé nehty? Prevence proti zarůstání nehtů na nohou a rukou

Zarostlé nehty jsou problémem, který trápí hlavně lidi v mladším věku. Objevuje se zejména u prstů na nohou, méně často se pak zarostlé nehty objevují také na rukou. Jak vyřešit potíže se zarostlým nehtem a jaká jsou možná preventivní opatření?