verze pro tisk

Co na močové cesty: Kanadské brusinky proti infekci a zánětu

28. říjen 2013

Zánět a infekce močových cest je problémem, který trápí především ženy. Je to dáno kvůli tomu, že ženy mají z fyziologického hlediska blíže u sebe močovou trubici a konečník. Tím pádem dochází také ke snadnějšímu přenosu bakterií mezi nimi.

Reklama
Co na močové cesty: Kanadské brusinky proti infekci a zánětuCo na močové cesty: Kanadské brusinky proti infekci a zánětu

Záněty a infekce močových cest přitom vyvolává bakterie Escherichia coli. Tato jinak prospěšná bakterie se dostává ze střev do močových trubic, kde způsobuje neplechu. Na zánět močových cest pomáhají krom jiného kanadské brusinky.

Jaké jsou příznaky zánětu

Pokud se bakterie dostanou do močových cest, vznikne zde infekce či zánět, může to pocítit dotyčná osoba hned v několika směrech.

Nejčastěji se zánět projeví bolestí v podbřišku. Nemusí být nijak intenzivní, zato neustává. Průvodním jevem zánětu močových cest je také potřeba častějšího močení, než na jaké jste zvyklí. Moč navíc může mít jiné zabarvení, skoro až do červena. To je způsobeno tím, že se zvyšuje obsah krve v moči v důsledku podráždění sliznici močových cest.

Někdy je problém s močí takový, že sice musíte chodit na toaletu častěji, nicméně močení je bolestivé a není tak intenzivní.

Pokud je zánět močových cest vážnějšího a dlouhodobějšího charakteru, projevuje se i dalšími příznaky. Například se jedná o zvýšení tělesné teploty. Ženy ( ale i muži, kterých se sice tento problém týká méně častěji, nicméně vyloučen rozhodně není) mohou pociťovat také třasy těla. V určitých případech se infekce projeví i bolestmi zad a páteře.

Jak léčit zánět močových cest

Návštěva lékaře

Pokud na sobě poznáte některý z výše uvedených příznaků, je vždy potřeba navštívit odborného lékaře, který provede potřebná vyšetření, zejména analýzu vzorku vaší moči.

Právě díky ní zjistí, zda jsou v moči přítomny bakterie, které tento problém způsobují. Řešení problému pak tkví v předepsání vhodných medikamentů v podobě antibiotik, která užíváte přibližně po dobu 5 dní.

Dostatečný přísun tekutin

V rámci léčby zánětu močových cest je potřeba mít dostatečný přísun tekutin, ideálně ve formě čaje v kombinaci s čistou vodou. Kromě toho byste měli být během léčby v klidu, rozhodně se doporučuje vyhnout se jakékoliv větší fyzické námaze.

Kanadské brusinky

Kanadské brusinky obsahují vysoké množství antioxidantů, které zabraňují výskytu a šíření bakterií v močových cestách. Díky užívání kanadských brusinek, a to zejména ve formě tablet, jsou již přítomné bakterie rychleji odplavovány z těla a léčba je tak efektivnější.

Kanadské brusinky jsou v boji s infekcí a zánětem močových cest osvědčený „lékem“. Kromě tablet je lze pořídit také ve formě nápojů. Vždy je potřeba je kombinovat s odbornou léčbou. Mohou však pomáhat také jako prevence.

Co je potřeba

  • Návštěva lékaře (rozbor moči, předepsání antibiotik)
  • Užívání kanadských brusinek (ve formě tablet či nápojů, lze užívat také sušené brusinky)
  • Zvýšený pitný režim
  • Minimum fyzické námahy

Jak dlouho to potrvá?

Léčba infekce močových cest je otázkou několika dní. Pokud vám lékař předepíše antibiotika, léčba potrvá zhruba týden.

Jaké budou náklady?

Jako doplněk k léčbě zánětu močových cest používejte kanadské brusinky. Ty lze pořídit ve formě kapslí. Balení o 50 ks vyjde na cca 300 - 400 Kč.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Siobhan

neděle, 9. duben 2017
09:00

Why people still use to read news papers when in this technological
world the whole thing is presented on net?


posted by: Siobhan [Odpovědět]

Michala

pátek, 6. prosinec 2013
14:34

Děkuji za velmi zajímavý článek. O účincích brusinek na záněty močových cest vím dlouho, ale přiznám se, že o kanadských brusinkách jsem se tu dočetla poprvé. Já sama trpím chronickými záněty, takže vítám každou novinku, která by mi mohla pomoci se jich nadobro zbavit. Brusinky pomáhají určitě nejvíce, když je člověk „zobe“ samotné, já je ale odjakživa nesnáším, takže si kupuji různé přípravky, které obsahují extrakt z brusinek. Teď mi v lékárně prodali na prevenci uroval, tak uvidíme jestli to návratům zánětů zabrání. Uroval jsem už dřív brala, ale jenom jako akutní záchranu, když už jsem zánět měla, nikoli jako prevenci.


posted by: Michala [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak léčit astma? Prevence proti astmatu

Jak léčit astma? Prevence proti astmatu

Astmatem trpí v České republice poměrně značná část populace, přičemž počet postižených osob neustále přibývá. Jedná se chronické onemocnění, kdy dochází k zánětu průduškové sliznice. Tím, že sliznice otéká, dochází ke zhoršení dýchání.

Jak a kdy provádět očkování proti tetanu?

Jak a kdy provádět očkování proti tetanu?

V poslední době se vedou hojné diskuze na téma, zda má být očkování povinné, nebo to nechat zcela na vůli rodičů. Ať už patříte do skupiny příznivců povinného očkování, nebo jste spíše zastánci druhé varianty, měli byste vědět, že jedním z důležitých očkování, které je veskrze užitečné, je to proti …


Jak se vyvarovat klíšťové encefalitidě? Očkování proti klíšťovce

Jak se vyvarovat klíšťové encefalitidě? Očkování proti klíšťovce

Klíšťová encefalitida je velmi závažným infekčním onemocnění mozku a mozkových blan. Je způsobena kousnutím klíštěte, respektive virem, který se tímto způsobem dostane do vašeho organismu. Před klíšťovou encefalitidou je třeba se mít na pozoru.

Vitamíny proti padání vlasů

Vitamíny proti padání vlasů

Padání vlasů je problémem, který se týká stále většího procenta naší populace. Postihuje především muže, nicméně problémy s padajícími vlasy má také významné množství žen. Existuje několik faktorů, které tento jev způsobují. Nejčastější příčinou bývá nedostatek vitamínů. Jaké vitamíny byste tedy měl…