verze pro tisk

Jak na masáž zad: Postup krok za krokem

15. červenec 2014

Po celodenní námaze se vám jistě občas stane, že přijdete domů a cítíte, jak máte ztuhlá a bolavá záda. Je několik možností, jak si s tímto problémem poradit. Účinným způsobem je provedení klasické masáže zad. Stačí, když oslovíte svého partnera či někoho z rodiny. Je ale potřeba vědět, jak se masáž zad provádí. Špatný postup totiž povede spíše ke zhoršení potíží.

Reklama
Jak na masáž zad: Postup krok za krokemJak na masáž zad: Postup krok za krokem

Postup masáže zad

1. Poloha těla

Při masáži zad je důležité, abyste leželi na pevné a rovné podložce. Nemáte-li zrovna k dispozici speciální masérskou židli, lehněte si na zem, případně na postel. Pokud zvolíte zem, dejte si na ni nějakou podložku.

Při masáži musí být tělo maximálně uvolněné. Nohy mějte natažené, ruce si dejte podél těla, případně pod hlavu, jak vám to bude příjemnější. Páteř každopádně mějte v rovině. Hlavu dejte na stranu, během masírování ji pak vždy po několika minutách vystřídejte stranu tak, aby nedošlo k zablokování krční páteře tím, že hlava ustrne na dlouhou dobu v jedné poloze.

2. Zahřátí těla

Tělo musí být před provedením masáže dostatečně zahřáté. Osoba, která vás bude masírovat, si připraví ručník, který předem nahřeje a následně vám jej položí na záda.

Při masáži využijete olej nebo krém. I ten je vhodné před aplikací na pokožku lehce zahřát. Stačí, kdy jej masér promne v dlaních, dojde tak k okamžitému zvýšení teploty gelu.

3. Masírování

Tělo je třeba masírovat od horních částí hýždí. Tato oblast je totiž nejčastějším místem, odkud bolest zad a únava svalstva pochází.

Masírování provádějte táhlými pohyby. Hýždě obkružte a pak pokračujte směrem nahoru k šíji. Je důležité, abyste se pohybovali pouze po svalech. Pohyby rukou přitom musí být jemné, není žádoucí na pokožku příliš tlačit.

Pro vyšší účinek lze do masírování zapojit i jednotlivé prsty. Dalším krokem je hnětení zad rukama. Jednou rukou hnětete směrem nahoru, druhou směrem dolů. Tyto hmaty postupně střídejte.

Ucítí-li masírovaná osoba bolest, je třeba zmírnit tlak. Masáž nemá být bolestivou záležitostí, ba naopak uklidňujícím procesem, při němž se uvolní zatuhlé svaly, a člověk si během procedury také psychicky odpočine.

Co je potřeba

  • Masážní olej nebo krém
  • Zahřátý ručník
  • Pevná podložka

Jak dlouho to potrvá?

Masáž zad trvá zhruba 60 minut. Ideální je, pokud si ji budete dopřávat pravidelně, a to alespoň třikrát týdně.

Jaké budou náklady?

Co se týče nákladů, jsou v případě klasické masáže minimální. Masážní přípravky lze pořídit v mnoha cenových relacích. Obyčejný masážní gel Diamond Ice s Aloe vera vás například vyjde na 155 Kč v balení 225g.

Video

Na videu najdete podrobný postup, jak se provádí klasická masáž zad:

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 3xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Monika Ruz.

čtvrtek, 26. říjen 2017
19:25

No pokud nemate pritele nebo kohokoli kdo by vas masiroval, nebo nechcete nechat u masera majlant tak na www.healthlife.cz maji clanek o automasazi s masaznimi pomuckami ... ja zoufalka jsem se uchylila k tomu a nelituji. Vazne nemam penize ani cas nekam porad litat :) snad pomuze i ostatnim


posted by: Monika Ruz. [Odpovědět]

Terrence

středa, 2. květen 2018
14:38

Hi it\'s me, I am also visiting this site on a regular basis,
this web page is in fact nice and the visitors are actually sharing good thoughts.


posted by: Terrence [Odpovědět]

Sadye

pátek, 21. červenec 2017
19:42

Nice blog here! Also your web site loads up fast! What web host are you using?

Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as
yours lol


posted by: Sadye [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak se léčí preeklampsie v těhotenství: Příznaky a postup léčby

Jak se léčí preeklampsie v těhotenství: Příznaky a postup léčby

Ani ženám v těhotenství se nevyhýbají závažná onemocnění. Více než 5% budoucích maminek se potýká s nemocí zvanou preeklampsie. Jaké jsou její příznaky a jakým způsobem se léčí? Odpovědi naleznete v tomto článku.

Jak na první pomoc při zasažení elektrickým proudem?

Jak na první pomoc při zasažení elektrickým proudem?

Zásahy elektrickým proudem bývají poměrně častou příčinou úmrtí osob. Pokud je však postiženému poskytnuta včasná a odborná pomoc, má naději na přežití.


7 tipů, jak se zbavit lupů a příčiny vzniku lupů

7 tipů, jak se zbavit lupů a příčiny vzniku lupů

Lupy nejsou nijak závažnou nemocí. Navíc se jich lze v případě výskytu poměrně dobře a snadno zbavit. Existují na to speciální přípravky, najít se dají také zaručené babské rady, které se pro odstranění lupů používají již odnepaměti.

Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?

Jak na kuří oko? Jak vypadá a čím jej odstranit?

Pro zrohovatělou pokožku na nohách, která vznikají především vlivem nošení špatné obuvi, se vžil pojem kuří oko. Kuří oka se objevují především na kloubech prstů, hlavně u palce a malíčku, které jsou v obuvi namáhány nejvíce.