verze pro tisk

Jak léčit dnu? Klasická léčba a léčení pomocí doplňků

22. srpen 2013

Dna je onemocněním, které sice není tak časté jako jiné nemoci, nicméně její výskyt je poměrně nepříjemnou záležitostí, která člověka dosti trápí a omezuje jej v pohybu. Jde o nemoc, kterou lze označit jako zvláštní typ artritidy.

Reklama
foto: cs.wikipedia.orgfoto: cs.wikipedia.org

V kloubech se hromadí příliš kyseliny močové, což má za následek píchání a bolesti. Postihuje ponejvíce kloub na palci u nohy, vyskytnout se však může také u kolenních kloubů, u kloubů na zápěstí  atd. Pozná se tak, že kloub se zanítí a zčervená. Tyto jevy jsou doprovázeny silnými bolestmi.

Postup při léčbě Dny

Běžná léčba

Dna se klasicky léčí po konzultacích s lékaři. Ti doporučí změnu jídelníčku, kdy vám bude nastavena dieta. Rozhodně se vyvarujte přejídání a konzumaci nezdravých jídel a nápojů, vynechejte alkohol ve větším množství.

Při léčbě Dny se používají také speciální léky, které pomáhají redukovat množství kyseliny močové v kloubech, jež nemoc zapříčiňuje.

Léčba přírodními produkty

Za velmi účinný produkt, který je na čistě přírodní bázi a je doporučován i lékaři, je v případě dny považována šťáva z Aloe vera, která obsahuje přírodní polysacharidy.

K léčbě pomáhá také vojtěška ( tu lze koupit i v kapslích), lopuch a další rostliny. Vhodné je konzumovat větší množství zeleniny. Dělejte si třeba šťávy z rajčat apod.

Prevence

Důležitá je zdravá a pravidelná strava. Riziko vzniknu Dny se zvyšuje tehdy, když trpíte obezitou, neprospívá ani přílišné holdování alkoholu. Projevuje se nejčastěji u lidí po čtyřicítce.

Jako prevence proti nemoci je doporučováno kromě zdravé stravy se také vyhýbat stresovým situacím. Dna však může být vyvolána i vlivem nějaké předchozí operace a zranění kloubu.

Co je potřeba k léčbě

 

  • Dietní strava
  • Konzumace zeleniny
  • Léky na redukci kyseliny močové
  • Aloe vera

 

Jak dlouho léčba potrvá?

Dna se léčí velmi pomalu a obtížně, je zapotřebí, abyste byli trpěliví. V každém případě je potřeba tuto nemoc konzultovat s lékaři, pouhá změna jídelníčku a domácí léčba nestačí.

Jaké budou náklady na léčbu?

Za vhodný přípravek, který pomáhá tlumit Dnu, je považována šťáva z Aloe vera. Tu lze zakoupit v lékárnách, litrová láhev vyjde na necelých 1.000Kč. Vydrží ovšem poměrně dlouho, neboť dávkování je poměrně malé, zhruba jen dvě lžíce za den.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Kralovna1

pátek, 27. červen 2014
12:02

Tak přírodní produkty mi nepomohli vůbec, vyzkoušela jsem i hodně přípravků a nic moc teda, ale aspoň po enzycolu mi bylo líp, zkusím si ho ještě jednou objednat abych věděla jestli fakt funguje..


posted by: Kralovna1 [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak léčit nespavost pomocí bylinek?

Jak léčit nespavost pomocí bylinek?

Zdravotní potíže psychického i fyzického rázu mívají v mnoha případech příčinu v tom, že člověk špatně spí. Jednou z nemocí, která má v dlouhodobém horizontu negativní vliv na organismus, je insomnie neboli nespavost.

Jak léčit závratě pomocí bylinek?

Jak léčit závratě pomocí bylinek?

Závratě jsou stavy, kdy se vám motá hlava, ztrácíte pevnou půdu pod nohama. Jejich příčina může tkvít ve špatné životosprávě, stejně tak jsou ale mnohdy průvodním jevem vážnějšího onemocnění. V případě, že trpíte závratěmi, pomohou kromě léčiv také bylinky, respektive recepty z nich.


Jak léčit impetigo: Příznaky a léčba kožního onemocnění

Jak léčit impetigo: Příznaky a léčba kožního onemocnění

Impetigo je kožním onemocněním. Není příliš časté, tudíž mnozí z vás nejspíše ani netuší, co je to vlastně za nemoc a jak se projevuje.

Jak pomáhá léčba světlem?

Jak pomáhá léčba světlem?

Stejně jako se neobejdeme bez vzduchu, vody a jídla, tak náš organismus nemůže fungovat bez světla, což ostatně platí pro prakticky všechny živé organismy na Zemi. V dnešní uspěchané době si však mnozí z nás denního světla příliš neužívají, protože jsou neustále zavření v kancelářích, na pobyt na sl…