verze pro tisk

Jak odstranit ječné zrno: Babské rady pro jeho léčbu

21. září 2013

Ječné zrno je hlavně z estetického hlediska velmi nepříjemnou záležitostí. Na okraji očních víček se vytvoří absces, který je načervenalý a způsobuje celkový otok víčka. Typickým příznakem je zvýšený tlak na oko, krom toho může ječné zrno docela bolet.

Reklama
foto: wikipedia.orgfoto: wikipedia.org

Ječné zrno způsobuje rozmnožení stafylokoků. Často se objevuje o lidí, kteří mají z nějakých příčin sníženou imunitu organismu.

Může však být také způsobeno špatnou hygienou, kdy se očí a jejich okolí dotýkáte špinavou rukou. Faktorem je také nedostatek vitamínů.

Pro léčbu ječného zrna se využívají léky, které předepisuje lékař. Pokud ječné zrno není nijak velké, můžete si s ním poradit i pomocí několika triků.

Postupy odstranění ječného zrna: Babské rady

Babské rady na léčbu ječného zrna jsou velmi jednoduché a přitom mnohdy velmi účinné.

Brambora

Uvařte bramboru ve slupce. Poté ji oloupejte a smíchejte se syrovým žloutkem a teplým mlékem. Vzniklou směs naneste na hadřík a přiložte jej na ječné zrno. Proces opakujte minimálně dvakrát denně do té doby, než ječné zrno ustoupí.

Krupice

Na pánvi ohřejte hrst krupice. Zabalte ji do čistého hadru a přiložte na ječné zrno.

Kvasnice

Ječné zrno může být způsobeno nedostatkem vitamínu B. Proto k jeho odstranění může pomoci konzumace syrových kvasnic nebo kvasnicové pomazánky.

Světlík lékařský

Připravte si odvar ze světlíku lékařského. Jeho látky pozitivně působí na nejrůznější kožní nemoci, včetně ječného zrna. Do odvaru namočte hadřík a aplikujte jej na postižené místo. Proces opakujte několikrát za den.

Teplý obklad

K odstranění ječného zrna pomůže také obyčejný teplý obklad. Do teplé vody namočte kus vaty nebo čistého hadříku (kapesníku) a na zhruba deset až patnáct minut přiložte k oku. Opět je potřeba postup opakovat několikrát denně.

Co je potřeba k odstranění ječného zrna

  • Uvařená brambora
  • Krupice
  • Kvasnice
  • Teplá voda
  • Odvar ze světlíku lékařského

Jak dlouho léčba ječného zrna potrvá?

Ječné zrno by se i pomocí výše zmíněných babských rad mělo ztratit během několika dní. Pokud problémy přetrvávají, navštivte raději lékaře, který vám předepíše potřebné léky.

Jaké budou náklady na odstranění ječného zrna?

Ingredience pro babské triky, jak se zbavit ječného zrna, máte jistě doma. Náklady lze vypočítat řádově na maximálně desítky korun.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.63 hvězdiček / Hodnoceno: 8xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

jana

úterý, 31. prosinec 2013
09:10

U nás se léčí , ječné zrno pouze slinami . Stačí několikrát denně naslinit a samo zmizne , čím víckrát tím lépe.Dělám i u svých vnoučat , zatím neselhalo. Zrovna předevčírem se mě začalo dělat a dnes už vyléčené- nic tam není .Léčíme si to tak už několik generací ...


posted by: jana [Odpovědět]

Čtěte také...

Proč se dělají jaterní skvrny na rukou a obličeji? Babské rady na léčbu stařeckých skvrn

Proč se dělají jaterní skvrny na rukou a obličeji? Babské rady na léčbu stařeckých skvrn

Jaterní skvrny, někdy také nazývané jako stařecké skvrny, se projevují na lidské kůži, a to zejména v oblasti obličeje. Vyskytují se ale také na rukou, případně i v okolí krku. Pojem stařecké skvrny není přesný, neboť se skvrny nezřídka kdy objevují už i u lidí v produktivním věku mezi 30 a 40 roky.…

Babské rady, jak odstranit plíseň nehtů

Babské rady, jak odstranit plíseň nehtů

Plísně se objevují nejen na lidské pokožce, ale také na nehtech. I v tomto případě se onemocnění nazývá mykóza. Je zpravidla vyvoláno kvasinkami. Nemoc se objevuje především u nehtů na prstech dolních končetin, nejčastěji na krajních prstech, tedy palcích či malíčcích. Mnohem řidčeji se pak objevují…


Jak odstranit kaz v zubu? Příznaky zubního kazu a prevence proti jeho vzniku

Jak odstranit kaz v zubu? Příznaky zubního kazu a prevence proti jeho vzniku

Kaz v zubu je problémem, který během života postihne snad každého z nás. Příčinou jeho vzniku může být nedostatečná a nekvalitní ústní hygiena, špatné stravovací návyky, genetické dispozice, ale také například i malá produkce slin.

Jak léčit zánět spojivek? + Babské rady

Jak léčit zánět spojivek? + Babské rady

Zánět spojivek patří k nejčastějším onemocněním, která se týkají očí. Léčba probíhá převážně na odborné bázi. Existuje však i několik babských rad, o nichž se v dnešním článku rovněž zmíním.