verze pro tisk

Jak dlouho trvá pásový opar a jak jej léčit?

26. září 2013

Pásový opar může postihnout prakticky každého, kdo měl plané neštovice. Způsobuje jej tentýž vir, který stojí právě za planými neštovicemi. Ten totiž v těle přežívá a pokud je organismus zeslabený a není schopen se přirozeně bránit, vir se opět zaktivuje a zapříčiní právě onemocnění, které se nazývá pásový opar.

Reklama
Jak dlouho trvá pásový opar a jak jej léčit?Jak dlouho trvá pásový opar a jak jej léčit?

Příznaky

Pásový opar se projevuje několika příznaky. V počáteční fázi vás nejprve bolí hlava, hůře reagujete na ostré světlo. Zeslabené tělo připomíná stav, kdy máte chřipku.

V další fázi se začínají objevovat bolesti na místech, kde se poté pásový opar naplno vyvine. Vzniká vyrážka, která se rychle mění na puchýře a strupy.

Postup léčby

Na léčbu pásového oparu zabírají antivirotika, která předepisuje lékař. Ta zabírají poměrně rychle. Kromě toho je vhodné využívat také léky proti bolesti, neboť právě bolest je jedním z příznaků, které onemocnění provázejí.

Důležité je, abyste si během léčby neškrábali vzniklé puchýře. V opačném případě by mohlo dojít k prodloužení léčby a také poškození kůže.

K urychlení léčby pomáhá zvýšený příjem vitamínů, a to i v podobě potravinových doplňků. Dále je vhodné do stravy zařadit krom jiného například pivovarské kvasnice či syrovou zeleninu.

Co je potřeba

  • Návštěva lékaře – nasazení antivirotik
  • Masti
  • Léky proti bolesti
  • Užívání potravinových doplňků

Jak dlouho to trvá?

Léčba pásového oparu zabere zhruba jeden měsíc. Při poklidnějším průběhu může pásový opar a jeho příznaky odeznít během dvou týdnů. Důležité je nemoc konzultovat s lékařem, který předepíše účinná antivirotika a léky proti bolesti.

Jaké budou náklady?

Náklady se budou týkat především nákupu potravinových doplňků a vitamínů, potažmo také běžných léků proti bolesti. Maximálně se budou pohybovat ve výši desítek až stovek korun za celou dobu léčby.

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Dessie

středa, 2. květen 2018
11:02

Touche. Outstanding arguments. Keep up the
great spirit.


posted by: Dessie [Odpovědět]

Kelly

sobota, 22. červenec 2017
17:01

Asking questions are actually pleasant thing if you are not understanding something totally, except this post offers pleasant understanding yet.


posted by: Kelly [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak dlouho trvá ovulace?

Jak dlouho trvá ovulace?

Pro úspěšné oplození je důležité správně načasovat pohlavní styk vzhledem k době ovulace. Je nutné mít na paměti, že ženské vajíčko má životnost jen maximálně kolem 24 hodin (mužské spermie přežívají až tři dny). Ovulace přitom trvá různě dlouho.

Jak léčit impetigo: Příznaky a léčba kožního onemocnění

Jak léčit impetigo: Příznaky a léčba kožního onemocnění

Impetigo je kožním onemocněním. Není příliš časté, tudíž mnozí z vás nejspíše ani netuší, co je to vlastně za nemoc a jak se projevuje.


Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Jak léčit epilepsii? Příznaky onemocnění

Epilepsie je závažným onemocněním, kterým trpí stále větší počet lidí. Projevuje se různě intenzivními záchvaty. Lze tuto nemoc léčit? A jaké jsou vlastně její příznaky?

Jak léčit cestovatelský průjem?

Jak léčit cestovatelský průjem?

Průjmová onemocnění můžeme dělit do několika skupin podle faktorů, na jejichž základě vznikají. Pokud rádi cestujete do exotických krajin, kde panují jiné klimatické i hygienické podmínky než u nás, už jste se možná setkali s takzvaným cestovatelským průjmem. O co jde, jak jej léčit a jak se mu vyhn…