Jak se zbavit kvasinkové infekce? Příznaky a léčba

20. březen 2014     komentáře (0)  772 objevných slov

Kvasinková infekce je onemocněním, které se vyskytuje výhradně u žen. Jde o infekci, která se projevuje výtoky z pochvy. Doprovází je nepříjemné svědění i další příznaky.

Jak se zbavit kvasinkové infekce? Příznaky a léčbaJak se zbavit kvasinkové infekce? Příznaky a léčba

Kvasinková infekce je onemocněním, které se vyskytuje výhradně u žen. Jde o infekci, která se projevuje výtoky z pochvy. Doprovází je nepříjemné svědění i další příznaky.

Léčbu kvasinkové infekce je třeba vždy konzultovat s lékaři, existují ovšem i babské rady, které mohou napomoci k rychlejšímu odeznění nemoci. Během života se s kvasinkovou infekcí setká téměř každá žena. Důležité je dodržovat správnou hygienu, nosit čisté spodní prádlo.

Příznaky kvasinkové infekce

Základní příznakem kvasinkové infekce je charakteristický bílý výtok z pochvy. Ten je způsoben výskytem bakterií v pochvě.

Dalšími průvodními příznaky onemocnění jsou svědění v oblasti pochvy, které mnohdy přechází až v pálení. Právě tyto jevy způsobují, že je infekce velmi nepříjemnou záležitostí. Poševní výtok navíc může lehce zapáchat.

V některých případech můžete pocítit také bolesti ve chvíli, kdy jdete na toaletu. Kromě toho se u některých z vás objeví i menší bolesti v oblasti břicha a podbřišku.

Jak kvasinkové infekci předejít?

Aby vás kvasinková infekce netrápila, je důležité dbát především na kvalitní hygienu intimních míst, tedy pravidelnou koupel. V případě, že už se objeví náznaky infekce, vyhýbejte se na určitý čas použití toaletních mýdel, která jsou parfémovaná.

Důležitým preventivním opatřením je nošení čistého spodního prádla. Velmi často je kvasinková infekce způsobena také tím, že na sobě máte delší dobu mokré plavky. Vlhkost je totiž ideální pro zvýšený výskyt bakterií. Ve chvíli, kdy vyjdete z bazénu či z koupaliště, ihned se raději převlékněte do suchého.

Jako preventivní opatření lze považovat také nošení vhodných kalhot. Ty by neměly být příliš těsné.

Jak léčit kvasinkovou infekci?

Odborná léčba

Pokud se u vás projeví příznaky kvasinkové infekce, rozhodně byste měla zajít k lékaři. Čím rychleji se začne s léčbou, tím snadněji se infekce zbavíte a zároveň se vyhnete tomu, že se u vás bude brzy opakovat.

Odborné léčbě předchází výtěr, na základě něhož jsou zjištěny příčiny infekce. Obvykle vám pak doktor předepíše léky, které mohou být ve formě čípků, ale také různých mastí a gelů. Pomocí nich dojde ke snížení množství bakterií, nastolí se bakteriální rovnováha.

Domácí léčba

Kromě toho, že navštívíte lékaře, jenž vám předepíše léky, můžete k rychlejšímu překonání infekce přispět i vy sama, a to pomocí osvědčených babských rad.

Na kvasinkovou infekci zabírá například obyčejný bílý jogurt, který nanesete do okolí intimních míst. Jogurt totiž obsahuje bakterie, které mohou pomoci nastolit bakteriální rovnováhu. Důležité je ovšem sdělit, že je tato metoda účinná spíše jen v prvotních fázích, kdy infekce ještě není příliš rozšířená.

Kromě toho můžete použít také hygienické přípravky, které jsou běžně k dostání v obchodech. Obsahují kyselinu mléčnou, jež pomáhají zamezit tvorbě kvasinek.

Jak dlouho to potrvá?

Léčba kvasinkové infekce pod odborným dohledem a s náležitými léky potrvá zhruba jeden týden. Záleží samozřejmě na tom, v jakém stádiu se s léčbou začne.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Čtěte také...

Jak se zbavit roupů? Prevence a léčba infekce roupy

Jak se zbavit roupů? Prevence a léčba infekce roupy

Už vám někdo řekl, že máte roupy? Obvykle se tento pojem používá ve chvíli, kdy lenošíte a nevíte, co dělat. Ze zdravotního hlediska jde však o infekční onemocnění. Roup dětský je parazitem, který se vyskytuje ve střevech, tenkém i tlustém. Jak už z názvu vyplývá, jde p…

Jak se pozná dehydratace: Příznaky a léčba

Jak se pozná dehydratace: Příznaky a léčba

Dehydratace se u mnoha lidí projevuje zejména v teplých letních měsících. Ve své mírné formě nejde o nijak závažný zdravotní problém. Nesmí se však podceňovat, při silnějších projevech už může vážně ohrozit vaše zdraví, ba dokonce skončit úmrtím.


Syndrom vyhoření: Příznaky a léčba

Syndrom vyhoření: Příznaky a léčba

Mezi moderní „choroby“, které trápí stále větší procento lidí, se řadí takzvaný syndrom vyhoření. Určitě jste o něm minimálně slyšeli. Mnozí z vás jej dokonce prožili, nebo jej zrovna prožívají, aniž si to uvědomují. Až si přečtete, jaké jsou vlastně příznaky …

Jak poznat příznaky mrtvice? Prevence a léčba

Jak poznat příznaky mrtvice? Prevence a léčba

Mozková mrtvice neboli cévní mozková příhoda je onemocněním, na které v České republice umírá mnoho lidí. Při včasném zjištění příznaků lze však tomu nejhoršímu zabránit. Abyste riziko mrtvice minimalizovali, je rovněž dobré vědět, jaká jsou preventivní opatření. …Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!